دمای مناسب برای پخت مرغ برای جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات فر توکار و خرید انلاین

 

 

مطمئن نیستید مرغ شما در چه دمایی باشد تا خوب پخت شود و خشک نشود و کاملا آبدار و خوشمزه باشد ؟ پاسخ کوتاه برای مرغ آبدار و درست پخته شده ۶۵ درجه سانتیگراد  برای حداقل ۳ دقیقه برای گوشت سفید و ۸۰ برای گوشت تیره است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه این اعداد از کجا آمده و همچنین نکات و ترفندهایی برای پخت بهترین مرغ ممکن ، به ادامه این مطلب از سایت بونگ مراجعه کنید.

محاسبه دمای پخته شدن مرغ

وقتی نوبت به پخت مرغ می رسد ، باید دمای زیادی را بخاطر بسپارید. دمایی وجود دارد که شما اجاق خود را روی آن تنظیم کنید ، سپس دمای واقعی مرغ (معروف به دمای داخلی) وجود دارد که با یک دماسنج فوری خوانده می شود. و سپس حداقل درجه حرارت داخلی ایمن با توجه به ایمنی مواد غذایی وجود دارد – به عبارت دیگر ، دمایی که مرغ شما باید به آن برسد تا اطمینان حاصل شود که باکتری های مضر ممکن است مانند سالمونلا یا E. coli از بین بروند.

نکته آخر اینکه درجه حرارت مرغ برای اهداف با کیفیت وجود دارد – به این ترتیب که گوشت سینه سفت و سفید است اما رشته ای و خشک نیست و گوشت تیره نرم است تا لاستیکی.

پیشنهاد مطالعه: فرق مایکروفر و آون توستر چیست؟

آبدار بودن مرغ سفید

برای کیفیت بهتر ، سینه مرغ به درستی در دمای ۶۳ تا ۶۶ درجه سانتیگراد پخته می شود. این دما اطمینان حاصل می کند که تمام رنگ صورتی آن از بین رفته است ، اما گوشت سفت است اما هنوز لطیف است. با این حال ، وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا ( USDA) توصیه می کند مرغ  با حداقل دمای داخلی ۷۴ درجه سانتیگراد حداقل ۳۰ ثانیه پخته شود. مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که گوشت سینه مرغ با حرارت ۷۴ درجه سانتیگراد خشک و رشته ای می شود و بافتی شبیه گچ دارد.

خوشبختانه ، توصیه USDA دو بعد وجود دارد: دما ۷۴ درجه سانتیگراد و زمان ۳۰ ثانیه . با افزایش ابعاد زمان ، می توانید دمای هدف را کاهش داده و از پخت بیش از حد در عین حفظ ایمنی غذا جلوگیری کنید. به عنوان مثال ، دمای داخلی ۶۵ درجه سانتیگراد برای ۲.۷ دقیقه از نظر ایمنی غذایی ۶۵ درجه فارنهایت برای ۳۰ ثانیه است. به همین ترتیب ۶۳ درجه سانتیگراد به مدت ۸.۴ دقیقه.

آبدار بودن مرغ تیره

ران مرغ و تمام گوشت های تیره مرغ به دلیل مقادیر بیشتری از بافت همبند ، باید در دمای بالاتر  ۸۰  تا ۸۳ درجه سانتیگراد پخته شوند. پختن گوشت ران تا دمای ۷۴ درجهسانتیگراد باعث تولید گوشت جویده و لاستیکی می شود ، اما در دمای ۸۰ تا ۸۳ درجه سانتیگراد ، با ذوب شدن کلاژن و تبدیل آن به ژلاتین ، نرم و آبدار خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه : فرق آون توستر با فر برقی چیست؟ (بررسی جامع تفاوت ها )

تفت دادن یک مرغ عالی

مراحل زیر برای تفت دادن یک مرغ کامل ، گوشت سفید و تیره ای را ایجاد می کند که نرم ، آبدار و به طور مناسب پخته شده باشد.

  • فر را با دمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.
  • مرغ ها را با قفسه در ظرف تفت دهید. نمک کوشر را مزه دار کنید.
  • دماسنج  دیجیتال را در به گونه ای  تنظیم کنید تا هنگامی که دما به ۶۳ درجه سانتیگراد می رسد ، به شما هشدار دهد.
  • مرغ را به فر منتقل کرده و بلافاصله دما را به ۱۷۷ درجه سانتیگراد کاهش دهید.
  • تقریباً ۹۰ دقیقه صبر کنید تا زنگ هشدار روی دماسنج بوق بزند.
  • مرغ را از فر خارج کنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند .
  • بعد از ۳۰ دقیقه سرو کنید.

از آنجا که دمای مرغ سوخاری پس از بیرون آوردن از اجاق برای چند دقیقه همچنان در حال افزایش است ، اگر سینه را در ۶۳ درجه سانتیگراد خارج کنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند ، گوشت سینه برای بیشتر از ۶۳ درجه باقی می ماند بیش از ۸.۴ دقیقه لازم ، آن را لطیف ، آبدار و کاملاً ایمن می کند. به همین ترتیب با گوشت تیره ، که در نهایت در حدود ۹۴  درجه سانتیگراد به حداکثر می رسد ، که برای تجزیه کلاژن موجود در گوشت بیش از حد کافی است ، و گوشت تیره نرم ، آبدار و خوش طعم را تضمین می کند.

به خاطر داشته باشید که زمان و دمای بالا فقط به برشته شدن یک مرغ کامل اشاره دارد.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات فر توکار و خرید انلاین

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.