فرق آون توستر با فر برقی چیست؟ (بررسی جامع تفاوت ها )

1

فرق آون توستر با فر برقی چیست؟ سوالی که همواره ذهن عده ای از مردم را به خود مشغول می کند که کدام کارآیی بیشتری داشته و چه تفاوت هایی با هم دارند. ما در این مقاله از سایت بونگ قصد داریم به فرق های آون توستر با فر برقی و ویژگی ها و مزایای آن و اینکه اصلا آون توستر چیست، بپردازیم تا خوانندگان بتوانند خریدی آسوده را در این زمینه داشته باشند. لطفا با ما همراه باشید.

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات آون توستر و خرید انلاین

 

آون توستر چیست؟

آون توستر شاید در نگاه اول از لحاظ ظاهر و کاربرد شباهت های زیادی به مایکروفر داشته باشد، اما آن محصول نیست، و تفاوت هایی را با مایکروفر ( در بحث تفاوت های مایکرو فر با آون توستر در مورد آن خواهیم گفت ) دارد. در واقع آون توستر می تواند همانند یک اجاق گاز فردار، نان را تست و کارهای دیگر را نیز  انجام دهد.

 این دستگاه همچنین قابیلت هایی بیشتر از یک توستر معمولی را دارد، و برای درست کردن پیتزا، گوشت، کباب کردن، برشته کردن مرغ، گریل کردن سبزیجان و درست کردن همبرگر و سایر غذاهای فست فودی از آن استفاده کرد. آون توستر همچنین کارهای ساده و کوتاه مدت فر را نیز انجام می دهد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین مارک آون توستر در بازار

تفاوت آون توستر با توستر معمولی کدام است؟

همانطور که گفتیم آون توستر کارهای زیادی را همانند فر انجام می دهد و در واقع یک اجاق گازی مینیاتوری است که برای تست کردن نان و گریل کردن و کبابی کردن گوشت و سایر خوراک ها به کار می رود، و عملکردی فراتر از توسترهای معمولی دارند.

در توسترهای معمولی که دو برشه و چهار برشه هستند فقط می توان نان را تُست و بِرشته کرد. این توسترها هزینه کمتری هم دارند و برای استفاده فضای کمی را در آشپزخانه اشغال می کنند.

به این منظور اگر قصد دارید تا فقط برای صبحانه نان تُست و خوشمزه ای داشته باشید و هزینه کمتری را نیز بپردازید، می توانید توستر معمولی را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

چنانچه شما از افرادی هستید که خانه شما همواره پر از رفت و آمد مهمان است و یا مهمانی و جشن های زیادی را برپا می کنید، بهترین انتخاب برای شما می تواند انتخاب یک آون توستر باشد تا اینکه بخواهید از فر برقی برای برگزاری مراسم خود استفاده کنید.

زیرا داشتن یک فر برقی صرفا برای اینگونه مهمانی ها کافی نیست، و چنانچه شما بخواهید چند مدل غذا را همزمان تهیه نمایید، وقت زیادی را از شما خواهد گرفت.

فر برقی دارای تنظیماتی است که برای هر غذا باید صبر کرده تا تنظیمات جدید را برای آن غذا اعمال کنید و بسیار وقت گیر می باشد. اما در آون توستر شما می توانید همزمان با تنظیم کردن چند برنامه غذاهای دلخواه خود را آماده کنید.

از طرفی در آون توستر انرژی کمتری صرف تهیه غذا می شود، و می توان با آن کارهای ساده فر را در آن به خوبی و راحتی همزمان انجام داد. این در حالی است که مصرف انرژی در فر برقی به مراتب بالاتر می باشد.

کاربردها و مزایای آون توستر در مقایسه با فر برقی

اگر شما هنوز هم در خرید آون توستر تردید دارید و  در مورد کاربردها و مزایای آن آگاهی ندارید، بهتر است که ادامه این مقاله را نیز بخوانید تا بتوانید تصمیم درستی در مورد خرید و انتخاب آون توستر بگیرید.

آون توستر دست شما را در آشپزی بازتر و فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد.

اگر شما اهل پختن شیرینی هستید، با خرید آون توستر متوجه خواهید شد که این دستگاه قابلیت پخت همزمان چند نوع شیرینی را بیشتر از فر دراختیارتان قرار داده و وقت کمتری از شما گرفته می شود.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات آون توستر و خرید انلاین

 

آون توستر بهترین جایگزین فر

فرقی ندارد که فر از نوع برقی و یا گازی باشد. هر فری قابلیت های محدودی دارد که نمی توان با آن به راحتی هر غذا و شیرینی را پخت.

از طرفی احتمال اینکه در بسیاری از آپارتمان ها به دلیل فضای کوچک و محدود، امکان دسترسی به فر نباشد، آون توستر یک وسیله مناسب در فضای کوچک آشپزخانه شماست.

گرم شدن سریع

برای گرم کردن یک نان در فر باید ابتدا آن را روشن کرده و منتظر بمانید تا به خوبی گرم شده و این یک کار عذاب آور و زمان بری خواهد بود.

در حالی که آون توسترها به دلیل کوچکتر بودن سریع تر گرم شده و هر نوع غذایی را می توان در مدت زمان کوتاه تری گرم نمود و از این لحاظ نیز بر فر مزیت دارند.

صرفه جویی در انرژی و زمان

در کشوری مثل ایران که هزینه برق بسیار بالاتر از گاز می باشد، استفاده از فر برقی به دلیل حجم و اندازه زیاد کمی هزینه بر خواهد بود، و بسیار بهتر است که از فر گازی یا  آون توستر استفاده کرد.

اما به دلیل مدت زمانی که آون توستر برای پخت غذا استفاده می کند، هزینه آون توستر در مواقعی نیز به مراتب کمتر از فرهای گازی هم می باشد. زیرا که هم اندازه و نیز انرژی کمتری را صرف گرم کردن غذا می کند.

دمای آشپزخانه را بالا نمی برد

استفاه از فر در خانه هایی که دسترسی به تهویه نیست و یا د رمناطق گرم می تواند گرمای زیادی تولید کرده، در نتیجه احساس نامطبوعی را ایجاد می کند. بنابراین بهترین راهکار استفاده از آون توستر است که گرمای کمتری را تولید کرده و دیگر نیازی به تهویه هوا هم نیست.

دسترسی آسانی دارد

برای دیدن دروون فر اگر که در ارتفاع پایین تری هم باشد شما مجبورید خود را خم کرده و این کار برای افرادی که دچار کمر درد و یا سالمند هستند کمی مشکل و طاقت فرساست.

اما دسترسی آون توستر برای این افراد راحت  تر است و آسان تر می توانند با آن کار کنند.

راحت تمیز می شود

آون توستر به دلیل کوچکتر بودن راحت تر نیز تمیز می شود. همچنین تمیز کردن فر آن هم از نوع برقی خطرات و مشکلاتی را در بردارد که باید نسبت به آن آگاه بود.

نتیجه گیری

بهتر است قبل از انکه اقدام به خرید هر نوع محصول و مدلی از نوع آون توستر کنید، به قابلیت های آن دقت کرده و دستور العمل های آن را بخوانید.

همینطور برای آنکه فرق آون توستر با فر برقی برایتان قابل ملموس تر بوده و بتوانید بهترین محصول را از لحاظ کارآیی که مورد نیاز شماست خریداری کنید پیشنهاد مابه شما این است که حتما با یک کارشناس در این زمینه نیز مشورت نمایید.

امیدواریم نکات و مطالب مندرج در این مقاله نیز به شما در انتخاب درست و تصمیم گیری صحیح در این زمینه یاری کرده باشد. چنانچه علاقه مند به خواندن مطالب بیشتری در مورد آون توستر و کاربردهای آن هستید مقالات بعدی ما را در سایت بونگ دنبال نمایید.

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات آون توستر و خرید انلاین

 

۳.۹/۵ - (۴۴ امتیاز)