فرق مایکروفر و آون توستر چیست؟

0

فرق مایکروفر و آون توستر در ظاهر و کاربردشان بسیار است، که در این مقاله قصد داریم به ویژگی های هر یک از آنها و اینکه هر کدام چه کارآیی، و چه مزایا و کاربردهایی می توانند داشته باشند بپردازیم، و تفاوت آنها را برای شما شرح دهیم. اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتری در مورد آنها و اینکه فرق بین مایکروفر و آون توستر در چیست، و هر کدام چه مشخصات و تعریفی دارند می باشید،  تا آخر این مقاله با ما باشید.

فرق مایکروفر و آون توستر

آون توستر و مایکروفر هر دو از لوازم آشپزی هستند که برای پخت غذا مورد استفاده قرار می گیرند. این دو محصول هر کدام برای پخت سریع و آسان و بدون دردسر طراحی شده اند، به خصوص که در دنیای امروز که فعالیت های شغلی مانع از آن می شود که تمام وقت فردی صرف آشپزی و تهیه غذا در آشپزخانه گردد، نیاز فضای کم آشپزخانه ها مجالی برای جای گرفتن وسایل بزرگ را در خود ندارد.

بنابراین وجود دستگاه هایی چون مایکروفر و آون توستر و امثال آن که امروزه به خوبی جای  اجاق گازها و فرهای جاگیر و کم کارآمد را گرفته اند می تواند به هر فردی در فضای آشپزخانه کمک کند که از یک آشپزی سریع لذت برده و علاوه بر آن محیط آشپزخانه بر اثر حرارت غذا داغ نشود.

اما اینکه هر کدام از این محصولات چه ویژگی هایی داشته و کاربردهای آنها کدام است و فرق بین آون توستر و با مایکروفر در چیست، و چه ضررهایی دارند و اینکه کدام بهتر است، مواردی هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات آون توستر و خرید انلاین

 

آون توستر

آون توستر وسیله ای است که بسیار شباهت به فرهای برقی دار اما کاربرد و نحوه استفاده آن با فرهای برقی دارای تفاوت زیادی می باشد. این وسیله پخت غذا را به وسیله المنت های مختلف که تولید حرارت می کند مانند یک فر انجام می دهد.

در بسیاری از آپارتمان های نوساز و جدید که امکان دسترسی به گاز وجود ندارد، می توان این دستگاه را جانشین مناسبی برای فر قرار داد.

زیرا آون توستر در مدل های متنوع دارای جوجه گردان، ولوم های مختلف و کلیدهای لمسی جهت تنظیم زمان و حرارت پخت مواد غذایی است که با تنظیم هر کدام از آنها می توان عملکرد دستگاه را هماهنگ با نوع غذای مورد نظر قرار داده و آنها را هر گونه که می خواهید پخته و تهیه نمایید، که در مقایسه با کار فر، آون توستر از عملکرد و کاربرد بیشتری برخوردا ر می باشد.

اگر به دنبال خرید یک آون توستر خوب هستید می توانید مقاله بهترین مارک آون توستر را بررسی نمایید.

کاربردها و مزایای آون توستر

در واقع آون توستر ترکیبی از عملکرد فر و توستر را دارد. کاربردهای آون توستر برشته و تست و گرم کردن نان، طبخ و سرخ کردن انواع مواد غذایی، پخت کیک و پیتزا، منجمد زدایی و غیره می باشد.

البته قیمت و هزینه ای که صرف خرید آون توستر می شود ارتباط زیادی با کارآیی آن دارد به طوریکه در مدل های پیشرفته و چند کاربره قیمت آون توستر بالاتر است. زیرا در مدل های پیشرفته آون توستر می توان قابلیت هایی چون گریل کردن و سایر مواردی چون فنآوری کانوکشن را مشاهده کرد که به وسیله آن حرارت به طور یکنواخت برای پخت غذا هدایت می شود.

در واقع آون توستر مجهز به فن آوری کانوکشن غذا را به سرعت طوری پخته می کند که آبدار و نرم شود. همچنین قابلیت گریل کردن غذا را به طور کامل و به طور یکنواخت بدون ایجاد سوختگی برشته می کند.

مواردی که باعث ارجحیت آون توستر به مایکروفر می باشد

  • از لحاظ قیمت برای آون توستر هزینه کمتری را پرداخت می کنید.
  • به جای آنکه فر گازی با شیلنگ طولانی بخرید که ایمنی کمتری نیز دارد بهتر است آون توستری بخرید که بوی غذا را ساطع نکرده و به سرعت آن را گرم می کند.
  • کارکرد و استفاده از آون توستر نسبت به سایر وسایل پخت و پز آسان تر است. همچنین پاکسازی و تمیز کردن آون توستر راحت تر می باشد.
  • برای افرادی که علاق به پخت شیرینی و کیک دارند یک وسیله مناسب تر نسبت به مایکروفر و یا هر وسیله دیگر است.

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات مایکروویو و خرید انلاین

 

 

مایکروفر

وسیله ای است که پخت غذا را به وسیله امواج مایکروو و المنت های تابشی انجام می دهد. این دستگاه همچنین به دلیل دارا بودن قابلیت هایی چون جوجه گردان، گریل کردن و سایر موارد غذا را در مدت زمان کمتری پخته و طبخ می کند.

مواد غذایی بر اثر طبخ در مایکروفر ویتامین ها و املاح معدنی خود را از دست نمی دهند. اما به گفته برخی کارشناسان به دلیل پخت سریع میکرب های موجود در مواد غذایی ممکن است از بین نروند، همچنین استفاده از مایکروفر علاوه بر این به دلیل استفاده از امواج مایکروو و تماس با بدن می تواند باعث ایجاد بیماری  سرطان در فرد شود. بنابراین باید در استفاده از این وسیله نهایت دقت را داشت که امواج با پوست و بدن در تماس نباشد.

انواع مایکروفر

مایکروفر ها به دلیل استفاده متدوال و رایج تری که نسبت به آون توستر ها دارند، دارای مدل های مختلفی میباشد که روز به روز بر تنوع آنها نیز افزون تر می شود.

از جمله مهم ترین مایکروفرهایی که امروزه در بازار موجود است، مایکروفر رومیزی، توکار و کشویی و بالای اجاق می باشد که در طرح ها و قابلیت و گنجایش متفاوت در بازار ارائه و عرضه می شود.

مایکروفر رومیزی قابل حمل است و دستگاه های توکار مایکروفر جایی را در فضای آشپزخانه اشغال نمی کنند، ولی برای نصب آنها نیاز است تا مکانی را درون کابینت و یا دیوار به آن اختصاص داد.

مایکروفرهای بالای اجاق نیز به عنوان هود در بالای اجاق نصب شده که حرارت و بوی غذا را که از طریق اجاق گاز می آید را انتقال نمی دهد.

مزایا و کاربردهای مایکروفر

مایکروفر دستگاهی است که امروزه با پیشرفته شدن مدل های متنوع آن می توان انواع قابلیت ها نظیر گریل کردن، ذوب کردن مواد غذایی یخ زده، گرم کردن خوراکی ها، پخت با تاخیر، پخت با بخار و پخت ترکیبی و مجهز به فن آوری کانوکشن و غیره  را از آن انتظار داشت.

لازم به ذکر است که با افزایش قابلیت های مایکروفر قیمت آن نیز هم بالاتر می رود، زیرا که مدل های پیشرفته مایکروفر مجهز به فن آوری اینوِرتِر هستند که این قابلیت باعث کاهش مصرف انرژی، بالا رفتن سرعت و کیفیت  پخت غذا و غیره می گردد.

برخی ارجحیت ها و فرق های مایکروفر و آون توستر

  • با پخت غذا به وسیله مایکروفر دیگر نیاز به استفاده از روغن و کره نیست و این موضوع برای افرادی که از خوردن چربی پرهیز دارند بسیار مناسب است.
  • فرق مایکروفر با آون توستر در گنجایش آن است، به طوریکه مایکروفر از گنجایش و ظرفیت بیشتری نسبت به اون توستر برخوردار است.
  • در مایکروفر ارزش های غذایی میوه ها و سبزیجات بیشتر حفظ  می شود.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات مایکروویو و خرید انلاین

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات آون توستر و خرید انلاین

 

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که در رابطه با  فرق های مایکروفر و آون توستر گفته شد، می توان نتیجه گرفت که هر کدام از این دستگاه ها دارای مزیت و کاربردهایی هستند، که بسته به میزان نیاز و انتظاراتی که هر فردی از آشپزی و سبک درست کردن غذا دارد، می تواند آنها را خریداری کرد.

در این رابطه نیز باید بودجه خرید هر کدام از آنها را نیز در نظر گرفت. زیرا که توان مصرفی و قابلیت هایی که هر کدام از ای دستگاه ها دارند با هم متفاوت است.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده و این مقاله توانسته باشد شما را در تصمیم گیری درست برای خرید هر کدام از این دستگاه های مایکروفر و یا آون توستر یاری نماید. چنانچه در مورد این مطلب سوال و یا پیشنهادی دارید می توانید نظرات خود را در اینباره در زیر این مطلب به اشتراک بگذارید.

ما از اینکه شما خواننده مطالب ما هستید خوشحالیم.

۴/۵ - (۵ امتیاز)