راهنمای خرید بهترین سرخ کن صنعتی [ رومیزی گازی ، برقی ، کوچک ، اتوماتیک]

0

سرخ کن صنعتی می تواند در درست کردن غذاهایی مانند انواع فست فود بسیار کارآ و مفید باشد. بنابراین در این مقاله از سایت بونگ قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و مزایای این محصول آشنا کنیم تا چنانچه قصد خرید این محصول را داشته باشید به شما در انتخاب آن کمک کند همچنین نکاتی را بیان می کنیم که به هنگام خرید سرخ کن صنعتی باید به آن توجه داشت، تا با دید بازتری اقدام به تصمیم گیری نمایید. با ما باشید.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

 

هدف از خرید سرخ کن صنعتی

 

سرخ کن صنعتی یک راه سرخ کردن عمیق برای درست کردن فست فود در رستوران ها و ساندویچی و فست فودها می باشد. بنابراین استفاده از یک سرخ کن خوب و محکم که بتواند مواد غذایی را به خوبی سرخ کند بدون آنکه مشکلی را برای فرد به وجود بیاورد بسیار با اهمیت است.

برای غذاهای پر حجم و با تعداد بالا نظیر انواع غذاهایی که در فست فودها تهیه می شود بسیار لازم است تا ایمنی کافی فراهم شود. بنابراین استفاده از یک سرخ کن با درجه حرارت بالای ۴۰۰ درجه فارنهایت علاوه بر آنکه غذای با کیفیت و سریعی را ارائه دهد، نیز می تواند خطراتی را برای فرد به وجود آورد.

قبل از هر چیز بهتر است در انتخاب مدل و طرز کار و استفاده از سرخ کن دقت شود و اینکه برای چه هدفی این سرخ کن به کار گرفته می شود. آیا شما قصد دارید تا از سرخ کن برای غذاهای پرحجم مثل فست فود استفاده کنید یا فقط برای سرخ کردن سیب زمینی و یا پیتزا و یا کیک ساده و غیره آن را می خواهید.

همه این موارد تعیین می کند که شما چه  محصولی را به عنوان یک سرخ کن خانگی یا صنعتی در آشپزخانه خود قرار دهید. در صورتی که قصد دارید سرخ کنی برای مواد غذایی  زیاد و تهیه غذاهای پر حجمی مانند فست فود با تعداد زیاد بخرید بهتر است که سرخ کنی از نوع صنعتی تهیه کنید. زیرا که بهترین انتخاب برای شما استفاده از یک دستگاه با ایمنی زیاد می تواند باشد.

بنابراین چنانچه قصد شما خرید سرخ کن، برای رستوران و یا از نوع صنعتی می باشد، بهتر است ابتدا با ویژگی ها و نحوه کار با آن آشنا شوید. بنابراین در ادامه شما را با تعریف این محصول، نکاتی را که در مورد خرید و نحوه کاربرد آن باید بدانید را برای شما شرح می دهیم.

 

سرخ کن صنعتی چیست؟ ویژگی ها و مزایا

 

این مدل سرخ کن یک دستگاه کاربردی است که حجم بالایی از مواد غذایی نظیر مرغ، ماهی و غیره را در کمترین زمان ممکن و نیز با کیفیت بالا سرخ و آماده می کند.

این سرخ کن نیز همانند سایر مدل های سرخ کن خانگی از یک المنت و محفظه ای که روغن در ان جا می گیرد تشکیل شده است، که در واقع اصلی ترین اجزای هر سرخ کن می باشد. البته سرخ کن هایی وجود دارد که به صورت گازی کار می کنند.

 همچنین یک سبد گردان در آن وجود دارد که به صورت آسانسوری است که به وسیله فشردن دکمه سبد به پایین رفته و بعد از اینکه مواد غذایی درون آن قرار گرفته و سرخ شوند به سمت بالا هدایت می شود تا مواد پخته شده از آن خارج شود.

وجود مخزن سرخ کن در قسمت پایین دستگاه برای قرار گرفتن سبد و سرخ شدن مواد غذایی در آن می باشد. لگن موجود که در دستگاه قرار دارد بعد از اینکه مواد غذایی سرخ شدند و یا در حین پختن در ان قرار می گیرد.

دستگاه سرخ کن دارای فیلتر روغن می باشد که سبب بالا رفتن عمر و ماندگاری دستگاه می شود. همچنین وجود نقطه سردی در کف دستگاه باعث می شود تا مواد غذایی با ریختن در کف به آن نچسبد و باعث فرسودگی و خرابی دستگاه نشود.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

 

 

تفاوت سرخ کن های صنعتی با سایر سرخ کن های موجود در بازار

 

تفاوت سرخ کن هایی که مدل صنعتی هستند را از روی نحوه کارشان با سایر سرخ کن ها می توان شناخت. با اینکه همه سرخ کن ها یک غذای با کیفیت و خوش پخت را ارائه می دهند اما این سرخ کن ها در روش کار با هم فرق دارند که در اینجا به سه روش اشاره می کنیم.

سرخ کن ها به طور کلی به دو دسته سرخ کن های حرارت مستقیم و سرخ کن حرارت غیر مستقیم تقسیم بندی می شود. سرخ کن هایی که از طریق حرارت مستقیم کا ر می کند اغلب از نوع سرخ کن های رو گازی هستند.

در سرخ کن های حرارت غیر مستقیم که از مدل صنعتی هم می باشد، از چند روش حرارت به روغن رسیده و برای سرخ کردن آماده می شود. یکی از این روش ها مخزن روغن دارای دو جداره بوده و فضای خالی این دو جداره با روغن نسوز صنعتی پُر شده که بعد از اینکه حرارت توسط المنت الکتریکی به روغن می رسد ابتدا روغن نسوز گرم شده و سپس گرما را به روغن سرخ کردنی داده تا مواد غذایی سرخ شوند.

 در مدل های دیگر سرخ کن روش استفاده از سیستم سرد است. به طوریکه روغن حرارتی در داخل مخزن توسط لوله های حرارتی گرم می شود. این لوله ها در وسط ارتفاع قرار داده شده و روغن در بالای لوله ها گرم ترین قسمت و در پایین لو له های حرارتی سردترین حالت را دارد.

 یکی از مزایای سیستم سرد این است که مواد غذایی در قسمت سرد روغن قرار گرفته و همین باعث می شود تا علاوه بر اینکه از هدر رفتن روغن جلوگیری شود، مواد غذایی نیز نسوزد. این سیستم در سرخ کن هایی با مدل لوتوس آمریکن رنج و غیره وجود دارد.

استفاده از روش کویل نیز یکی از سیستم های کارکرد سرخ کن های صنعتی است، به این صورت که داخل مخزن روغن حرارتی لوله هایی قرار دارد که  از طریق پمپ هایی در بین لوله ها به روغن نسوز صنعتی وصل می شود. روغن صنعتی که توسط مشعل یا المنت گرم شده چرخش و انتقال حرارت را از طریق پمپ ها به روغن حرارتی می رساند. این روش بیشتر در کارخانجات برای ساختن چیپس و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نکاتی در مورد نحوه استفاده از سرخ کن صنعتی

 

  • بهتر است قبل از کار با سرخ کن حتما نحوه استفاده و دفترچه راهنمای ان را بخوانید.
  • هیچگاه سبد سرخ کن را برای راحتی کار حذف نکرده و برای جلوگیری از پاشید روغن از ان استفاده کنید.
  • برای خارج کردن مواد غذایی به دلیل آنکه روغن سرخ کن بسیار دار داغ است از قاشق های پلاستیکی استفاده ننمایید.
  • برای اینکه غذا نسوزد هر از گاهی دمای دستگاه را چک کرده تا دود و سوختن منجر به آتش سوزی نشود.
  • هیچگاه موقع کار درجه حرارت داخلی غذا را آزمایش نکرده زیرا این کار باعث می شود تا دقت در خوانش کمتر شده و نیز خطرناک می باشد.
  • قبل از کار با دستگاه تمام مواد مورد نیاز را برای سرخ کرند عمیق آماده کنید.
  • یک کپسول آتش خاموش کن به عنوان تجهیزات آشپزخانه صنعتی همیشه  و درکنار فعالیت خود با دستگاه سرخ کن به همراه داشته باشد.
  • قبل از پر کردن مخزن با روغن اطمینان حاصل نمایید که سرخ کن کاملا خشک و دور از رطوبت است.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)