بهترین مارک ست و سرویس پارچ و لیوان شیک و پرطرفدار در سال ۹۹

0

از قدیم الایام، ایرانیان از هر قوم و نژادی همیشه به دنبال این بوده اند که سفره های خود را با ظروف زیبا و چشم نواز تزین کنند, چرا که اعتقاد داشته اند ظرف زیبا، زیبایی غذایی که در آن وجود دارد را نیز، دو چندان می کند. و در واقع ظروف مرتب و زیبا چیده شده در سفره را نوعی ادای احترام به مهمان خود می دانسته اند.از جمله ظروفی که در سفره ی غذا بسیار چشمگیر می باشد ست پارچ و لیوان است. که میتوان این ست را در انواع و اقسام برند های خارجی و ایرانی اعم از بلور ماوه، کریستال، بوهمیا،ست پارچ و لیوان پاشا باغچه و غیره نیز مشاهده نمود.

 

البته الان گاهی به جای ست پارچ و لیوان ست تنگ و لیوان هم در بازار تولید می بینیم. چیزی که در اینجا به آن پرداخته ایم اهمیت ست بودن پارچ و لیوان و یا تنگ و لیوان می باشد, چرا که ست این دو زیبایی و جلال خاصی را برای سفره ی شما به ارمغان می آورد. در اینجا می خواهیم به تمامی نکاتی که در خرید پارچ و لیوان ست باید به آن توجه کنید، اشاره کنیم.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرویس پارچ و لیوان و خرید انلاین

 

 

بررسی انواع ست پارچ و لیوان

 

در گذشته پارچ و لیوان بیشتر به صورت شیششه ای و کریستال موجود بوده است ولی امروزه علاوه بر پارچ و لیوان های کریستالی، پارچ و لیوان های مسی، سفالی و حتی پلاستیکی را با نقش و نگار های بسیار جذاب و متفاوت می بینیم که نشان هنر دست هنرمندان عزیز کشورمان دارد.

از این رو اگر سری به بازار بزنیم و قصد خرید پارچ و لیوان داشته باشیم میتوانیم پارچ و لیوان های مختلفی در انواع و اقسام رنگ ها ، شکل ها و جنس ها مشاهده کنیم و مقایسه کنیم و با توجه به سلیقه ی شخصی یکی از این ست ها را انتخاب کینم. در اینجا میخواهیم به طور مختصر به انواع جنس پارچ و لیوان های مختلف بپردازیم.

  • پارچ و لیوان شیشه ای و یا کریستالی: این نوع پارچ و لیوان بیشتر مورد پسند ما ایرانی ها خصوصا بزرگتر های ما واقع شده است چرا که ست کردن آن با ظروف شیشه ای دیگر راحت است و زیبایی خاصی هم به سفره ی ما می دهد.
  • پارچ و لیوان سفالی: این پارچ و لیوان را در زمان های بسیار دور استفاده می کردند, همانطور که امروزه شاهد هستیم در بسیاری از بازار های سنتی ما، پارچ و لیوان های سفالی در نقش ها و رنگ هایی سنتی و یا کلاسیک در بازار موجود می باشد که البته مبدا و منشا این ظروف سفالی بسیار زیبا و چشم نواز، شهر بسیار زیبای لالجین در استان همدان می باشد.
  • پارچ و لیوان مسی: برای خرید پارچ و لیوان مسی و در کل ظروف مسی باید سری به استان زیبای زنجان بزنیم. چرا که از گذشته تاکنون زنجان مبدا اصلی تولیدات مسی بوده و هست. بسیاری معتقد هستند که به دلیل خاصیتی که در این ظروف وجود دارد سرو غذا و نوشیدنی در این ظروف برای بدن مناسب تر و سالم تر می باشد. عده ای نیز این ظروف را تنها برای تکمیل زیبایی دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند.
  • ظروف پلاستیکی: این نوع به دلیل اینکه آسیب پذیر نیستند و یا به دلیل پلاستیک که در آنها به کار رفته است، آسیب پذیری کمتری نسبت به ظروف دیگر دارند، بیشتر در سفر و گشت و گذار استفاده می شوند.

سری نکات مفید درباره ست پارچ و لیوان

 

تا اینجا به اختصار در مورد جنس ست پارچ و لیوان صحبت کردیم که انتخاب هر کدام بستگی به سلیقه ی شما دارد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر برای مهمانی های خود تعداد بسیار زیادی مهمان دعوت کنید قطعا ملزم است که حداقل دو و یا سه ست پارچ و لیوان را طبق سلیقه ی خود در جنس ها و رنگ های مختلف و یا یک جنس، انتخاب و خریداری نمایید.

در هنگام خرید حتما تمامی قسمت های پارچ و لیوان را به دقت مشاهده کنید و مطمئن شوید که آثار شکستگی و ترک بر روی آن وجود نداشته باشد. در مورد انواع و اقسام ست پارچ و لیوان هم می توان گفت که هم پارچ دسته دار وجود دارد, هم بدون دسته که اکثرا پارچ های بدون دسته را برای استفاده ی روزمره انتخاب می شوند و پارچ های دسته دار را بیشتر در مهمانیها مورد استفاده قرار می دهند.

در مورد خرید ست پارچ و لیوان نکته ی دیگری که باید به ان توجه کنید این است که سعی کنید از یک برند معتبر این ست ها را تهیه کنید, چرا که برندهای معتبر از کیفیت و شفافیت بهتری برخوردار هستند. برخی از پارچ و لیوان های شیشه ای در بازار موجود هستند که اساسا در ساخت آنها دقت کافی به عمل نیامده است, در بعضی از پارچ های شیشه ای سوراخ و یا لک هایی را مشاهده می کنیم که نشان از بی کیفیت ساخت شدن آن است, به طور تخصصی تر می توان گفت در کوره در دمای مناسبی ساخته و پرداخته نشده است و عیوبی از قبیل کدری بیش از حد شیشه ها و یا انحنا در برخی قسمتها را می توان اشاره کرد.

در مورد قیمت ست پارچ و لیوان ابتدای به بودجه ی مالی خود توجه کنید به دنبال ظروفی با قیمت مناسب، نه بسیار گران و نه ارزان باشید و بر اساس سلیقه ی خود پارچ و لیوانی مناسب را برای خود انتخاب نمایید.

 

نحوه ی نگهداری و حفاظت از ست پارچ و لیوان

 

نکته که در ابتدا می خواهیم  در اینجا به ان بپردازیم این است که اکثر ما ظروف چینی ، سفالی و یا شیشه ای را که به شدت شکننده و آسیب پذیر هستند را برای استفاده انتخاب می نماییم, از این رو این ظروف را از دسترس کودکان دور نگه دارید چرا که در صورت شکسته شدن آنها باعث آسیب جسمی برای کودکان خواهد بود  و خطرا جانبی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

قبل از استفاده از این ظروف حتما آنها را شسته و ضدعفونی کنید. جای مناسبی را در کابینت های آشپزخانه، برای قرار دادن ست پارچ و لیوان در نظر بگیرید چرا که خصوصا پارچ به دلیل شکل خاص و حساسیتی که دارد باید در جای مناسبی قرار گیرد و هنگام خارج کردن آنها از کابینت مواظب باشی با ظروف دیگر برخورد نکنند.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرویس پارچ و لیوان و خرید انلاین

 

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)