اسپرسوساز چیست؟ چه مارکی خوبه ؟ چی بخرم ؟

0

از آنجایی که قهوه یک نوشیدنی نشاط بخش و انرژی دهنده گرم برای افراد به حساب می آید. بنابراین این نوشیدنی می تواند با انواع روش ها و دستگاهها درست و تهیه شود. اما مدرن ترین دستگاه های پیشرفته برای تهیه قهوه اسپرسوساز است که انواع مختلفی دارند، که در این مقاله از سایت بونگ قصد داریم نکات مربوط به آن بپردازیم تا با آشنایی کامل دست به انتخاب و خرید اسپرسوساز بزنید. با ما همراه باشید.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات اسپرسوساز و خرید انلاین

 

 

اسپرسوساز چگونه کار می کند؟

 

این دستگاه که نوع پیشرفته قهوه سازهای متدوال و قدیمی است. از استانداردهای خاصی برای تهیه قهوه برخوردار می باشد. به طوریکه نوشیدنی که از این دستگاه تهیه می شود، یک قهوه دارای بافت، کف و کافیین بالاست.
چیزی که در دستگاه های قهوه ساز قدیمی نمی توان آن را یافت. زیرا که فشار و درجه حرارتی که برای درست کردن قهوه در این دستگاه وجود دارد، نوشیدنی را خوش طعم و با کیفیت بالا ارایه می دهد.
در ادامه به انواع مدل دستگاه اسپرسو می پردازیم، که شامل دستگاه های صنعتی و خانگی می شود.

 

انواع دستگاه اسپرسوساز از لحاظ روش تهیه قهوه

 

دستگاه های اسپرسو از لحاظ صنعتی و خانگی، شامل دو سته اند، دستگاه های قدرت گرفته از نیروی بخار و دستگاه های قدرت گرفته از پمپ هستند، که خود دستگاه های قدرت گرفته از نیروی بخار نیز دو دسته می باشند.
اینکه دستگاه اسپرسو روگازی که شامل انواع موکا کاپ ها هستند و دیگری اسپرسوسازهای برقی بدون پمپ می باشند.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات اسپرسوساز و خرید انلاین

 

 

دستگاه های بخار محور اسپرسوساز

 

این دستگاه ها با بخار آب کار کرده و قهوه را می سازند. از ویژگی های مهم این دستگاه ها استفاده راحت و آسان آنهاست. نحوه کار آنها به این صورت است که در یک مخزن که عایق بندی شده می باشد، آب به جوش می آید و بخار تولید می شود. بخار تولید شده باعث فشار وارد شده به مخزن آب شده و قهوه را درست می شود. تمامی دستگاه های موکاکاپ های رو گازی که در بازار رایج هستند، نیز به این نحو کار می کنند.

دستگاه های بخار محور از لحاظ زمان و هزینه مقرون به صرفه تر هستند و به راحتی نیز می توان با آن کار کرد. اما از معایب این دستگاه ها این است که میزان فشار وارده تنها یک تا ۱.۵ واحد می باشد که این میزان فشار برای تهیه یک اسپرسو خوب و با کیفیت کافی نیست. اما این قهوه سازها مخصوص افرادی است که دوست دارند قهوه خود را با تلخی زیاد بخورند.

برندهای معتبر برای اسپرسوسازهای بخار محور

 

بسته به نوع نیاز و کارآیی که هر دستگاه دارد می توانید انواع موکاکاپ ها را تهیه کنید. اما اگر به دنبال برند خاصی در این زمینه هستید، دو مدل بریکا و بیالتی موکا کرم راذمی توانید انتخاب کنید.
البته مدل بیالتی موما کرم اخیرا تولیدی در زمینه این دستگاه ها ندارد و می توان از برندهای جانبی نظیر Feller برای خرید موکاکاپ بهره برد.

راهنمای خرید اسپرسوساز موکاکاپ رو گازی

 

برای خرید دستگاه های موکاکاپ که بسیار مقرون به صرفه تر از سایر دستگاه های قهوه ساز نیز هستند، توجه به برند، جنس بدنه که حتما از جنس استیل و ضد زنگ باشد، کارآیی و نیز ظرفیت بسیار مهم است.

اینکه دستگاهی را انتخاب کنید که با توجه به نیاز و مصرف شما باشد. همینطور قبل از هر سفارش خریدی دفت کنید که از لحاظ برند و توان و کارآیی آن چگونه است. زیرا در این صورت است که باید انتظار یک قهوه تلخ و خوب را از آن انتظار داشت.

اسپرسوسازهای برقی بدون پمپ

 

این دستگاه ها با کمک از نیروی الکتریکی و بدون پمپ کار می کنند. به اینصورت که آب به وسیله نیروی الکتریکی بخار شده و وارد مخزن می شود قهوه تهیه می گردد.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات اسپرسوساز و خرید انلاین

 

 

 

برندهای معتبر برای اسپرسوسازهای برقی بدون پمپ

 

برندهای زیادی در زمینه تولید دستگاه های قهوه ساز و اسپرسوساز هستند که می توان آنها را نام برد. برندهایی چون همسول، گاستروبک، دلونگی، نوا، کاخلر و غیره می باشند که در زمینه تولیدات دستگاه های اسپرسو برقی و بدون پمپ فعالیت دارند.

هر یک از آنها به دلیل یک یا چند مشخصه امتیازاتی را نسبت به سایر برندهای رقیب دارد. به عنوان مثال برند کاخلر به دلیل طراحی فیلترهای با دوام و نوا فیلترهای فشرده معروف هستند.

همینطور از لحاظ جنس بدنه دستگاه های برند گاستروبک از استیل و ضد زنگ هستند ولی کخلر و نوا جنس بدنه خود دستگاه های خود را از جنس پلاستیک با کیفیت و مونتاژ خوب ارایه می دهند.

راهنمای خرید برای دستگاه اسپرسوساز برقی بدون پمپ

مواردی از جمله توان دستگاه و فشار بخار، پرتا فیلتر و چگونگی طراحی فیلتر، جنس بدنه و کیفیت ساخت، عملکرد دستگاه و گارانتی و خدمات بعد از فروش را برای خرید این دستگاه ها باید در نظر داشت.

اینکه طراحی فیلترها از نوع فشرده یا غیر فشرده باشد، ضد زنگ و چند منظوره بودن آن و اینکه تولید قهوه با کیفیت عالی انجام شود بستگی به این دارد که شما چه مدلی را از لحاظ کارآیی این دستگاه ها برای خود انتخاب کنید.

دستگاه های اسپرسوساز پمپی

در این دستگاه ها برای تهیه قهوه پمپ های متفاوتی از جمله لرزان، چرخان و دنده ای وجود دارد. پمپ های لرزان با فشاری ثابت کار می کنند و برای کنترل فشار بی ثبات هستند.

اما در دستگاه های حرفه ای اسپرسوساز پمپ های دنده ای و چرخان وجود دارد که راحت تر فشار و حرارت را تنظیم می کند. همچنین در دستگاه های حرفه ای معمولا برای آزاد کردن فشار از سه سوپاپ تخلیه که در آنها وجود دارد، به کار گرفته می شود تا امکان گرفتن شات های متوالی به صورت پشت سر هم فراهم شده و قهوه خوب و با کیفیتی تهیه شود.

انواع اسپرسوساز از لحاظ نوع پمپ

دستگاه اسپرسو با پمپ دستی که فشار لازم برای تهیه قهوه به وسیله یک اهرم دستی ایجاد می شود. در دستگاه اسپرسو با پمپ برقی یک نوع فشار الکتریکی به مخزن وارد شده و قهوه تهیه می شود. در این دستگاه ها، دمای مورد نیاز به وسیله خود شما مشخص می گردد.

در دستگاه های پمپ نیمه خودکار باید ابتدا قهوه را آسیاب کنید و در فیلتر قرار دهید، سپس دستگاه را روشن کنید و اسپرسوی خود را دریافت نمایید.
برای دستگاه های پمپ خودکار قهوه را به قورت خودکار آسیاب کرده و درون فیلتر قرار می دهید. سپس دستگاه به طور خودکار روشن شده و بعد از تهیه آن نیز به طور خودکار خاموش می شود.

دستگاه های اسپرسو با پمپ فوق خودکار نیز وجود دارد که همه کارها را به صورت خودکار انجام می دهد. به اینصورت که دانه های آسیاب شده درون فیلتر قرار می گیرد، آب بعد از جوش آمدن با فشار زیاد وارد مخزن شده و اسپرسو آماده می گردد. کار با این دستگاه راحت بوده اما بسیار هزینه بالایی دارد.

برندهای معتبر برای خرید دستگاه های اسپرسوساز پمپی

 

یک دستگاه قهوه ساز خوب پمپی باید تمام استاندارهایی که برای کیفیت قهوه خوب است را داشته باشد. برندهای معتبری که در زمینه دستگاه های قهوه ساز فعالیت دارند و محصولات خود را با توجه به استانداردهای موجود برای تهیه قهوه در حد عالی دارا هستند، در حال حاضر برندهای نوا، مباشی، نسپرسو، دلونگی، زیگما، لندوکس، ام آر اس، بارنی، هامسول و بوش می باشند.

راهنمای خرید برای انواع دستگاه اسپرسوساز پمپی

 

همانطور که گفته شد یک دستگاه قهوه ساز پمپی باید تمامی موارد لازم برای یک تولید یک قهوه با کیفیت را دارا باشد. از جمله مشخصات فنی مخزن فیلتر دار، صفحه نگهدارنده، آسیاب قهوه، مخزن شیر، قابلیت تولید کف شیر، نوشیدنی هایی که می توان با آن تهیه کرد، توان، قابلیت استفاده از کپسول یا دانه قهوه و غیره، سیستم کاپوچینوساز و سایر موارد را باید با توجه به نوع مصرف و کاربرد خود در نظر داشت.

بنابراین برای انتخاب یک دستگاه قهوه ساز باید به موارد مهمی چون قیمت و اینکه چقدر می خواهید هزینه کنید، طراحی و کیفیت ساخت و نوع برند آن، نوع قهوه مصرفی، سیستم قطع خودکار، توان دستگاه و فشار بخار ، پرتافیلتر ( امکان استفاده از پد یا کپسول قهوه و یا پودر قهوه ) و کاربرد آن توجه کنید.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات اسپرسوساز و خرید انلاین

 

 


در ادامه بخوانید: راهنمای خرید بهترین مدل اسپرسو ساز دلونگی خانگی

۵/۵ - (۱ امتیاز)