تفاوت سولاردام ، مایکروفر و مایکروویو چیست؟ بهتر است کدام یک را بخریم ؟

0

امروزه با پیشرفت تکنولوژی نمونه‌های مختلفی از انواع فر وارد بازار شده‌است که مسلما تابه حال نام آن‌ها را شنیده‌اید. مایکروفر،مایکروویو و سولاردام از انواع فرهای موجود در بازار است که کارایی متفاوتی دارند. اگر قصد خرید یک فرمناسب برای منزل خود دارید، بهتراست ابتدا اطلاعات خود را دراین زمینه کامل کنید، سپس برای خرید اقدام کنید. توجه داشته باشید وسایل مدرن امروزی کارکردهای متفاوتی دارند، که می بایست باتوجه به نیاز خود آن‌ها را خریداری کنید. درادامه بیشتر درباره تفاوت و کارکرد انواع فرهای موجود در بازار بحث می‌کنیم،اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر کسب کنید درادامه با ما همراه باشید.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات مایکروویو و خرید انلاین

 

مایکروویو چیست؟

 

داخل این نوع فر نوعی ابزار تعبیه شده‌است که می‌تواند امواجی را بافرکانس  ۲۴۵۰مگاهرتز تولیدکند. این ابزار در مایکروویو با نام مگنترون شناخته می‌شود. امواج تولیدشده توسط این قسمت با دیواره‌های محفظه داخلی مایکروویو برخورد می‌کند و  منعکس می‌شود. درنهایت نیز این امواج روی موادغذایی قرارمی‌گیرد.

داخل تمامی موادغذایی مقداری آب وجود دارد، فرکانس بالای امواج واردشدن به موادغذایی سبب بروز نوسان در آن می‌شود. بدین ترتیب مولکول‌های آب موجود در موادغذایی انرژی جنبشی پیدا می‌کنند.

بعداز این که جنبش مولکول‌های آب موجود در موادغذایی بالارفت، این جنبش بین مولکول‌های مختلف انتقال پیدا می‌کند. درنهایت نیز همین جنبش سبب نوسانی می‌شود که می‌تواند در کمترین زمان دمای ماده غذایی را چندین برابر کند.

از ویژگی‌های مهم این دستگاه این است که شما به محض بستن درب دستگاه شاهد تولید امواج در آن خواهیدبود و بعداز بازشدن درب نیز امواج به صورت کلی متوقف خواهندشد. حال اگر لولای درب دستگاه دچار مشکل شود، لازم است در کمترین زمان ممکن برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام داده و مانع نشت امواج به بیرون شوید.

مایکروفر چیست؟

مایکروفر نوعی دستگاه چندکاره است که می‌توانید از آن برای پختن، گرم کردن و گریل کردن غذا استفاده کنید. این وسیله مانند مایکروویو حاوی ابزار مگنترون است و اما المنتی را نیز به همراه دارد.  این نکته خود از تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر به شمار می‌رود. شما می‌توانید با کمک این دستگاه غذاهایتان را به خوبی پخت کنید و تمامی میکروب‌های احتمالی غذا را به کل از بین ببرید.

بسیاری براین عقیده‌اند استفاده از مایکروفر ویتامین‌های موجود در موادغذایی را از بین می برد و اما باید بدانید این تصور کاملا اشتباه است. به دلیل سرعت بالای پخت موادغذایی ویتامین‎ها فرصت از بین رفتن ندارند.

دراین وسیله به شما اجازه داده شده‌است تا خودتان انتخاب کنید، موادغذایی با چه روشی پخته شوند. برای مثال می‌توانید انتخاب کنید تنها با روشن شدن المنت و یا مگنترون پخت شوند و یا این که هردوی این موارد باهم در عملیات پخت دخیل باشند.

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات مایکروویو و خرید انلاین

 

 

سولاردام چیست؟

سولاردام برای اولین بار توسط برند الجی وارد بازار شده‌است و برای پخت موادغذایی از امواج گرمایشی نوری و  تکنولوژی به کاررفته در مایکروویو استفاده می‌کند. یعنی سیستم پخت این محصول دقیقا مانند مایکرویو است با این تفاوت که استفاده از المنت‌های نوری نیز به آن اضافه شده‌است. اضافه شدن این نکته از تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر به شمار می‌رود.

هیتر نوعی ابزار است که در سولاردام گنجانده شده‌است و می‌تواند امواج نوری را با قدرت نفوذ بسیاربالایی تولیدکرده به موادغذایی برساند. البته توجه داشته باشید از این ابزار تنها در بخش بالایی محصول استفاده نشده‌است بلکه نوعی هیتر سرامیکی و هالوژنی نیز در بخش پایینی دستگاه گنجانده شده‌است که می‌تواند موادغذایی را از پایین نیز گریل کند.

شکل محفظه داخلی این محصول نیز با دونمونه دیگر متفاوت است، به منظور انعکاس بهتر اشعه به موادغذایی محفظه داخلی دستگاه به شکل استوانه‌ای  ساخته شده‌است. این نکته خود از تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر به شمارمی‌رود.

سولاردام وسیله‌ای است که می‌تواند در مدت زمان پنج دقیقه دما را به ۳۲۰ درجه سانتی گراد برساند. این موضوع سبب شده‌است تا سرعت پخت این محصول چندین برابر نمونه‌های معرفی شده باشد. توجه داشته باشید هرچه سرعت پخت موادغذایی بالاتر برود، موادمغذی و ویتامین‌های موجود در غذا نیز بیشتر حفظ خواهدشد.

پس اگر هدف اصلی شما از خرید فر حفظ طعم اصلی و تمامی ویژگی های مربوط به موادغذایی است، بهتراست به دنبال خرید یک سولاردام مناسب از یک برند خوب باشید. شرکت الجی به دلیل این که خود ابداع کننده این محصول بوده است، بهترین نمونه های سولاردام را نیز ارائه می کند.

تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر

همان طور که در تعریف سولاردام بیان کردیم، این وسیله از دو سمت بالا و پایین گرما و حرارت را به سمت موادغذایی می‌فرستد. برای پخت موادغذایی نیز نه تنها ازامواج بلکه از المنت های نوری نیز استفاده می‌کند، این درحالی است که مایکرویو تنها  از امواج برای پخت غذا استفاده می‌کند. همین موضوع سبب می‌شود تا سرعت پخت موادغذایی با کمک سولاردام بیشتر از دومحصول دیگر باشد. این موضوع از اولین تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر به شمار می‌رود که اهمیت بالایی را در حفظ موادمعدنی غذا دارد.

امواج نوری موجود در سولاردام سبب می‌شود تا گریل کردن غذا در کمترین زمان و بهترین کیفیت ممکن صورت گیرد. علاوه براین شکل محفظه داخلی این دستگاه استوانه‌ای شکل است که سبب می‌شود امواج بهتر در موادغذایی نفود پیدا کنند. این تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر سبب می‌شود تا بدون شک بگوییم انتخاب شما در خرید فر باید سولاردام باشد.

البته لازم است بدانید از مهم ترین نکاتی که در تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر می‌توانیم بیان کنیم، گران قیمت بودن سولار است. توجه کنید اگر یک گازفردار خوب در منزل دارید، به هیچ عنوان نیازی به خرید سولار نخواهید داشت و می‌توانید به سراغ گزینه‌های دیگر و ارزان قیمت‌تر بروید.

اگر نمی‌خواهید خیلی برای خرید فر هزینه کنید و به دنبال انتخابی از بین مایکروویو و مایکروفر هستید، بهتراست تفاوت‌های این دومحصول را بررسی کنید. مایکروویو برای گرم کردن غذا از امواج با طول موج کوتاه استفاده می‌کند که نفوذ بسیاربالایی دارد. با پیشرفت تکنولوژی مایکروفرها وارد بازارشدند که تمامی ویژگی‌های یک مایکروویو را دارند و اما قابلیت‌های جدیدی نیز به آن‌ها اضافه شده‌است که ازجمله آن می‌توان به جوجه گردان، گریل از پشت و… اشاره کرد.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات مایکروویو و خرید انلاین

 

معرفی بهترین مارک‌های مایکروویو، سولاردام و مایکروفر

 

امروزه برندهای بسیارزیادی در زمینه تولید و عرضه مایکروویو، سولاردام و مایکروفر فعالیت دارند. همین موضوع ممکن است شما را هنگام خرید کمی سردرگم کند. درادامه به بررسی بهترین برندهای تولیدفر پرداختیم که می توانید بنا به بودجه خود هریک از آن ها را برای خرید انتخاب کنید.

  • الجی
  • سامسونگ
  • بوش
  • پاناسونیک
  • شارپ
  • کنوود
  • فلر
  • دوو

 

سخن پایانی

قبل از این که هرگونه اقدامی برای خرید فرمناسب داشته باشید، ابتدا تمامی تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر را بررسی کنید و نیازهای خودتان را در یک لیست بیاورید. برای مثال اگر شما می‌خواهید تنها برای گرم کردن غذا یک فر تهیه کنید، خرید یک مایکروویو ساده و معمولی نیز به شما کمک خواهدکرد و به هیچ عنوان نیازی به هزینه‌های هنگفت نخواهیدداشت.

نکته مهمی که دراین جا لازم است بیان کنم این است که بسیاری از افراد براین عقیده اند مایکروویو، سولاردام و مایکروفر به دلیل استفاده از امواج در پخت غذا سرطان زا می باشند. اما باید بدانید هیچگونه تحقیق علمی این موضوع را نشان نداده است و این حرف اساسا تنها یک باور غلط محسوب می شود.

دراین مطلب از سایت بونگ به بررسی همه جانبه تفاوت مایکروویو، سولاردام و مایکروفر پرداختیم. شما نیز اگر به دنبال خرید یک فرمناسب برای منزل خود هستید، می‌توانید این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا انتخاب درستی دراین زمینه داشته باشید.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات مایکروویو و خرید انلاین

 

 

۴.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)