بهترین مارک سرویس قابلمه گرانیتی ایرانی و خارجی

0

ظروفی که برای طبخ غذای خود انتخاب می‌کنید. مستقیماً بر سلامت شما و سایر اعضای خانواده اثر گذار است. ظروف گرانیت از جمله ظروفی هستند که به راحتی می‌توانند در ایجاد سلامت و همچنین طبخ غذاهای کاملاً سالم و عاری از هر نوع مواد مضر به استفاده کنید. در این مطلب ما بهترین مارک سرویس قابلمه گرانیتی را ارائه داده ایم.

این ظروف به خاطر داشتن ترکیبات تفلون در ساختار خود دارای ویژگی نچسب بودن هستند که با کمک ترکیب دانه‌های سرامیکی داخل خود از مقاومت بسیار بالایی هم در برابر آسیب و ایجاد خط و خش برخوردار هستند.

به همین خاطر با استفاده از این ظروف می‌توان از روغن بسیار کمتری استفاده کنیدغذای سالمی را تهیه کنید بدون این که مشکلی درفرایند طبخ غذا برای شما به وجود آید.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات قابلمه و خرید انلاین

 

 

 

چه عواملی باعث کاهش عمر سرویس قابلمه گرانیتی می‌شود؟

 

خوشبختانه ظروف آشپزخانه ای که امروزه توسط برندهای مختلف در سراسر دنیا تولید می‌شود دارای مقاومت بالایی هستند. اما در هر صورت این نحوه نگهداری شماست که عمر نهایی این ظروف را تعیین می‌کند. در ادامه اما با چند نکته ساده آشنا خواهیم شد که با رعایت آنها به راحتی می‌توان عمر ظروف گرانیتی خود را تا بیش از ۱۰ سال افزایش دهید.

 • حتماً برای آشپزی در این ظروف و یا سرو غذا از قاشق‌های چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید.
 • همیشه برای شستشوی این ظروف از پد های مخصوص و یااسکاچ‌های نرم استفاده کنید تا صدمه‌ای به آنها وارد نشود.
 • به هیچ عنوان قابلمه خالی را مدت زمان زیاد روی حرارت مستقیم شعله قرار ندهید.
 • هیچ وقت برای ظروف خود شک حرارتی ایجاد نکنید. مثلاً هیچ وقت قابلمه خود را مستقیماً از روی شعله به زیر آب سرد منتقل نکنید.

 

آیا ظروف گرانیتی برای آشپزی مناسب هستند؟

 

با توجه به این که از آلومینیوم در هسته اصلی این ظروف استفاده شده است. این سؤال برای بسیاری از خریداران به وجود می‌آید که آیا استفاده از این ظروف در فرایند طبخ غذا برای سلامتی خانواده ضرر ندارد؟

معمولاً هسته اصلی ظروف گرانیتی از فلز آلومینیوم تشکیل شده است. اما این هسته دارای روکشی است که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. هیچ تخلخلی روی این سطح وجود ندارد. پس هیچ واکنشی با مواد در حال طبخ نخواهد داد. در نتیجه طبخ غذا در این ظروف حتی زمانی که مواد غذایی اسیدی باشند هم واکنشی با ظرف نداده و عطر و طعم غذا تغییر نمی‌کند.

با خیال راحت از این ظروف استفاده کنید، بدون نگرانی از داشتن ضرر و زیانبرای سلامت خانواده.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات قابلمه و خرید انلاین

 

 

 

استفاده از ظروف گرانیتی چه مزایایی در پی دارد؟

 

 • خاصیت نچسب بودن این ظروف، آشپزی را بسیار آسان‌تر از گذشته کرده است.
 • روکش مقاوم این ظروف از مقاومت بالایی برخوردار است. در نتیجه واکنشی با مواد غذایی نمی‌دهد.
 • در ساخت و تولید این ظروف هیچ گونه مواد شیمیایی و مضر برای سلامتی استفاده نشده است
 • در هسته این ظروف از کربن و یا آلومینیوم استفاده شده که کمک می‌کند تا گرما به طور یکنواخت در تمام سطح ظروف پخش شود. این می‌تواند سرعت طبخ غذا در این ظروف را افزایش دهد.
 • با توجه به سطح کاملاًصیقلی و صاف این ظروف به راحتی تمیز می‌شوند.
 • امکان استفاده از این ظروف در مایکروفر وجود دارد.
 • این ظروف وزن کمی دارند پس برای افرادی که نسبت به وزن ظروف حساسیت بیشتری دارند مناسب تر هستند.

 

استفاده از ظروف گرانیتی چه معایبی می‌تواند داشته باشد:

 • از نظر جذابیت‌های ظاهری برای خریداران بسیار معمولی هستند.
 • برای استفاده از این ظروف باید از قاشق‌هایپلاستیکی، چوبی و یا سیلیکونی استفاده شود.
 • لایه نازک این ظروف باعث شده تا بعد از خاموش شدن منبع گرما، خیلی زود گرمای خود را از دست بدهند.

 

عوامل تأثیرگذار بر قیمت نهایی سرویس‌های گرانیتی

 

پوشش گرانیتی

مقاومت بالای ظروف گرانیتی در مقابل خراشیدگی و آسیب به خاطر وجود دانه‌های سرامیک لابه لای تفلون است. هر چه تعداد این دانه‌های ریز سرامیک بیشتر باشد باعث شده تا ظرف از کیفیت بالاتری برخوردارشوند. از طرفی قیمت بالاتری هم داشته باشند.

 دسته ظروف

یک از اجزای ظروف آشپزخانه که مستقیماًمی‌تواند بر قیمت این ظروف اثر داشته باشد. دسته آنهاست. در بسیاری از ظروف گرانیتی دسته به صورت یک تکه به ظرف متصل است. این کار باعث می‌شود تا از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد و دقیقاً همچون مابقیقسمت‌های ظرف در مقابل گرما مقاومت می‌کند.

جنس درب طرف

برای ظروف گرانیتی از درب‌هایی با جنس مختلف استفادهمی‌شود. درب‌های از جنس پیرکس با لبه‌های استیل و یا پیرکس با لبه‌های سیلیکونی. اما باید به این نکته اشاره کرد که درب پیرکس با لبه‌های سیلیکونی مناسب‌تریندرب برای این ظروف هستند چون هنگام استفاده از آنها خدشه‌ای به بدنه و پوششظرف وارد نمی‌شود.

سایزهای قابلمه

به طور معمول قابلمه‌های گرانیتی در سایزهای ۱۸ تا ۳۲ سانتی متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. اما مطمئناً هیچ سرویسی در بازار وجود ندارد که تمام این سایزها را کاملاً پوشش دهد. پس سرویس‌هایی که قابلمه‌ها بزرگ بیشتری را پوشش می‌دهند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

تعداد پارچه

هر چه سرویس مورد نظر شما دارای پارچه‌های بیشتریباشد قطعاً از قیمت بالاتری هم برخوردار است. در واقع هرچه یک سرویس ظروف آشپزخانه از قطعات بیشتری تشکیل شده باشد، قیمت هم بالاتر می‌رود.

سایر عوامل

می‌توان از برند ظروف هم به عنوان یکی از فاکتورهای اثر گذار بر قیمت آنها اشاره کرد. در واقع برند یک سرویس هم می‌تواند مستقیماً بر قیمت آن اثر داشته باشد.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات قابلمه و خرید انلاین

 

 

 

سخن پایانی

سبک زندگی سالم و کم کالری که از چربی پایینی هم تشکیل شده باشد. از جمله محبوب‌ترین سبک زندگی‌های مردم در این روزگار است. برای این سبک زندگی و به طور عمومی برای داشتن سبک زندگی سالم ظروف گرانیتی انتخاب بسیار مناسبی هستند که کمک می‌کنند تا شما خوراک مفید برای مصرف خود تهیه کنید.

در این مقاله از سایت بونگ سعی شده تا شما با مزایای استفاده از ظروف گرانیتی کاملاً آشنا شده و به شما کمک می‌کند تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.