برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به چه مواردی باید توجه نمود؟

0

از آنجا که آب مایه ی حیاتی زندگی ما و یکی از عناصر بسیار ضروری برای بدن ما محسوب می شود بنابراین نوشیدن آبی که سرشار از املاح و آلاینده های دیگر می باشد آسیب های بسیار زیادی را به بدن ما وارد می کند. از این رو در راستای نوشیدن آبی سالم و به دور از املاح و آلاینده های شیمیایی دستگاهی ساخته شده است با استفاده از آن، بسیاری از باکتری ها، مواد شیمیایی و املاح موجود در اب که برای بدن بسیار مضر هستند از بین می برد. این دستگاه، دستگاه تصفیه ی آب خانگی می باشد. چنانچه شما به دنبال تهیه ی همچین دستگاهی می باشد، مطالعه ی این مطلب می تواند در خرید دستگاه تصفیه ای مفید و کارآمد، به شما کمک کند.

 

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تصفیه آب خانگی

 

 

این دستگاه ها علاوه بر اینکه آلاینده ها و املاح موجود در اب آشامیدنی را از بین می برند طعم خوبی نیز به اب می دهند و بوی نامطبوع آن را نیز از بین می برند. انواع مختلفی از دستگاه های تصفیه کننده در بازار موجود می باشد و در واقع نصب همچنین دستگاهی کار بزرگی نیست و هر کس می تواند این دستگاه را در محل زندگی خود نصب کند. ما سعی کرده ایم با ارائه ی این مطلب، سطح اطلاعات و آگاهی شما را در خرید این دستگاه تا حد بسیار زیادی بالا ببریم.

مواردی که در خرید دستگاه تصفیه ی آب باید به آن توجه کرد عبارتند از:

 

انتخاب مدل و نوع دستگاه تصفیه کننده ی آب خانگی

 

انواع مختلفی از این دستگاه ها در بازار وجود دارد. دستگاه هایی با ویژگی های اسمز معکوس، دستگا هایی وابسته به فیلتراسوین و UF، دستگاه های تبادل یونی و غیره. در بین تمامی این دستگاه ها بهترین دستگاهی که می شود برای استفاده ی خانگی استفاده کرد دستگاه RO و یا فیلتراسیون می باشد. اما تفاوت این دستگاه ها در چیست؟

دستگاه تصفیه ی آب RO دارای فیلترهای مخصوص ممبران است که قابلیت بسیار بالایی در تصفیه ی آب خانگی دارد. این دستگاه ها ممکن است تمامی فیلتر های یک دستگاه خوب را به غیر از فیلتر ممبران را دارا باشد. ویژگی خاصی که این فیلتر در بین این دستگاه ها دارد، این است که در تصفیه آب نقش بسیار بااهمیتی را دارا می باشد و تقریبا می توان گفت تمامی آلاینده ها و مواد مضر و حتی نیترات موجود در آب را از بین می برد. در حالی که دستگاه هایی که فاقد این فیلتر می باشند تنها بخشی از مواد مضر و آلاینده های موجود در آب را از بین می برند.

هر دستگاهی ممکن است ۵ و یا ۶ فیلتر را داشته باشد. اما فیلتر ممبران تنها در دستگاه های RO موجود می باشد. این دستگاه دارای پمپ، سنسور و ترانس نیز می باشد.

 

 

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تصفیه آب خانگی

 

 

تعدا فیلترها دستگاه تصفیه کننده ی آب خانگی

 

تصفیه ی آب در دستگا های RO  در ۵ مرحله صورت می گی د. بعضی از سازندگان برای بهبود کیفیت دستگاه ها و بالا بردن عمر مفید آنها فیلترهای بیشتری را در این دستگاه ها به کار می برند. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که تمامی فیلتر های استفاده شده در این دستگاه ها، فیلترهای با کیفیتی نیستند و بسیاری از سازندگان تنها به قصد بالا بردن قیمت دستگاه از فیلترهای بی کیفیت در ساختار آنها استفاده می کنند. در اینجا پیشنهاد ما استفاده از دستگاه ۶ مرحله ای می باشد. فیلتر به کار رفته در این دستگاه یک فیلتر مواد معدنی مرغوب و یا فیلتر قلیایی می باشد. دستگاه های تصفیه ی آب با کیفیت، همگی دارای  ۵ و یا ۶ فیلتر می باشند. دستگاه هایی با فیلتر های بیشتر در بیشتر موارد تنها دستگا هایی با قیمت بالاتر هستند که تنها برای بازار گرمی و بالا بردن قیمت، چندین فیلتر اضافه ی بی کیفیت در ساختار آنها به کار برده شده است.

 

جنس دستگاه های تصفیه کننده ی آب خانگی

 

دستگاه های تصفیه ی آب با جنس های مختلفی در بازار موجود می باشد. بر روی بسیاری از انها نوشته شده که ساخته ی تایوان هستند در حالی که اکثریت آنها تقلبی و ساخته ی چین می باشند. اما چگونه ی متوجه این موضوع شویم؟

تمامی قطعات اصلی یک دستگاه از جمله پمپ، بدنه، ترانس و غیره، باید دارای یک برند باشند در غیر این صورت، دستگاه ممکن است تقلبی باشد. در اینترنت در مورد برند دستگاه سرچ کنید و ببینید آیا سازنده ی معتبری برای آن برند وجو دارد؟ مثلا برند FLUXTEK برند معتبری است و شما با جستجوی این برند در اینترنت سایت معتبر fluxtek.com را مشاهده خواهید کرد. دستگاه هایی که دارای پسوند tec می باشند معمولا در چین مونتاژ می شوند و سایت معتبری برای انها در اینترنت موجود نمی باشد.

 

به کیفیت دستگاه توجه داشته باشید نه به قیمت پایین آن

 

دستگاه های تصفیه ی اب باید دارای کیفیت مرغوبی باشند تا بتوانند سلامتی را برای بدن شما به همراه داشته باشند. از این رو به کیفیت دستگاه توجه کنید نه به قیمت پایین ان. معمولا در دستگاه های ارزان تر فیلترهای نامرغوب و بی کیفیت استفاده می شود. از این رو سعی کنید دستگاهی با کیفیت و با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

 

جنس فیلتر دستگاه تصفیه کننده ی آب خانگی

 

آیا فیلترها ی به کار رفته در دستگاه های تصفیه ی آب، لزوما باید گیاهی باشند؟ از این رو فیلتر ممبران را ببینید. در مورد جنس، قیمت و کیفیت ان پرس و جو کنید. بین کیفیت خوب و بد این فیلترها حداقل تفاوت قیمت ۱۰۰ هزار تومانی وجود دارد.

 

چگونگی اتصالات قطعات دستگاه های تصفیه ی آب

 

در مجموع دو نوع اتصالات ا در دستگاه های تصفیه ی آب مشاهده می کنید. یک: اتصالات فیتینگ که مرغوب تر و کارآمدتر هستند و دارای کیفیت و دوام بالاتری می باشند. بنابراین در خرید خود سعی کنید به دستگاه هایی با این اتصالات توجه داشته باشید. این اتصالات تایوانی هستند بر روی آنها برند ارگانیک نیز نوشته شده است.

به قطعات پلاستیک دستگاه دست بزنید و مطمئن شوید پلاستیک مرغوب و با کیفیتی در آنها به کار برده شد است.

 

مخزن دستگاه

 

در دستگاه های باکیفیت مخزن های فلزی و یا مخازن ۳ لایه با لایه ی داخلی استیل استفاده شده است. نوع مخزن در عملکرد دستگاه نقش بسیار مهمی دارد. مخزن های پلاستیکی، مخزن های نامرغوب و بی کیفیتی می باشند.

 

 

 

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تصفیه آب خانگی

 

 

امتیاز دهید