تفاوت آرکوپال ، آیروپال و اوپال چیست ؟ کدام بهتر است ؟

0

ویژگی‌های خوب آرکوپال، آنها را تبدیل به یکی از انتخاب‌های هر خریداری کرده است. این که ظروفی خریداری کنید که به راحتی بر اثر یک بی احتیاطی ساده شکسته نشود از جمله ویژگی‌های آرکوپال است که باعث همه گیری آن شده.

بسیاری از افراد آرکوپال را به خاطر مزیت‌ها و ویژگی‌های آن انتخاب مناسبی می‌دانند به عنوان ظروف دم دستی در منزل، اما اولین چالش و یکی از مهم‌ترینچالش‌ها را در مسیر خرید آرکوپال را می‌توان انتخاب بین آرکوپال و آیروپال دانست.

برای بسیاری از خریداران ظروف آرکوپال این سؤال به وجود می‌آید که آرکوپال بهتر است یا آیروپال. در این مقاله ما به دنبال پاسخی برای این پرسش خریداران هستیم.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرویس غذاخوری و خرید انلاین

 

 

آرکوپال بخریم یا آیروپال؟

 

هر دواین‌ها از شیشه اوپال هستند که با مواد دیگری مخلوط شده و از ویژگی‌های متعددی برخوردار شده‌اند. می‌توان مهم‌ترین تفاوت این دو را در کشور مبدأ تولید آن‌ها دانست. آر کوپال در فرانسه تولید شده و آیروپال در ایران، این تنها تفاوتی است که این ظروف با همدیگر دارند.

ظروف اوپال ایرانی را از این جهت آیروپال می‌نامند، چون نام ایران به صورت بین المللی با i شروع می‌شود که در ترکیب با اوپال تبدیل به آیروپال می‌شود.

ظروف اوپال خارجی برای این به نام آرکوپال در ایران معروف شده اند که اولین شرکت تولید کننده این ظروف شرکت آرک فرانسه بوده است.

پس می توان گفت هر دو این ظروف معروف در بازار داخلی، اوپال هستند که به نام‌های مختلفی شهرت پیدا کرده‌اند.

 

معرفی ظروف اوپال

 

ظروف اوپال ویژگی‌های متعددی دارند که آنها را تبدیل به یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های افراد کرده است. استفاده از این ظروف مزایایی زیادی را برای افراد به ارمغان خواهد آورد که در ادامه با این مزایا بیشتر آشنا خواهید شد.

وزن ظروف برای بسیاری از افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. ظروف با جنس اوپال می تواند بهترین انتخاب برای این افراد باشد. وزن کم این ظروف در مقایسه با سایر انواع دیگر، آنها تبدیل به انتخاب مناسبی برای استفاده هنگام پذیرایی از مهمان‌ها کرده است.

 

استفاده از ظروف اوپال چه مزایایی دارد:

 

شما به راحتی با انتخاب ظروفی از جنس اوپال می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

 

مقاومت در برابر دمای بالا

 

با توجه به سبک زندگی فوری که امروزه وجود دارد، بسیاری از افراد تمایل دارند ظرف غذای خود را مستقیماً از یخچال به مایکروفر منتقل کنند تا زمان کمتری را از دست دهند. با توجه به این‌که معمولاً ظروف اوپال می‌توانندشوک‌های حرارتی تا حدود ۱۳۵ درجه سانتیگراد را تحمل کنند. آنها را تبدیل به ظروف موردعلاقه افراد زیادی کرده است.

 

ظروف کاملاً بهداشتی

 

ظروف اوپال فاقد تخلخل در سطح خود هستند. پس هیچ میکرو ارگانیزمی نمی‌تواند داخل آنها وارد شود. البته باید به این نکته توجه داشت که این ظروف تا زمانی کاملاً بهداشتی محسوب می‌شوند که دچار شکستگی نشوند.

 

یک دوست واقعی برای ماشین ظرف‌شویی

 

ظروف از جنس اوپال به‌راحتی می‌توانند در برابر سایش مقاومت داشته باشند. در نتیجه استفاده از این ظروف در ماشین ظرف‌شویی هیچ نگرانی برای شما ایجاد نخواهد کرد. پس این ظروف یک انتخاب خوب برای کسانی است که ارتباط خوبی با شستن ظرف ندارند.

 

نازک‌تر از چینی اما مقاوم در برابر شکستگی

 

با داشتن ظروف آرکوپال کمترین نگرانی را نسبت به بی احتیاطی بچه‌ها داشته باشید. برای ساخت و تولید این ظروف از عملیات دمایی ویژه‌ای استفاده می‌شودکه مقاومت بیش از ۳ برابر را در آنها ایجاد می‌کند.

 

از ابعاد مختلفی در بازار موجود است

 

می توان با توجه به نیاز خود و بر اساس گنجایش کابینت ها برای تهیه ظروف آرکوپال اقدام کنید. امروزه این ظروف در اندازه های متنوعی بر اساس سلایق و نیازهای متفاوتی تولید می شود.

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرویس غذاخوری و خرید انلاین

 

 

برای خرید ظروف با جنس اوپال به چه نکاتی دقت داشته باشید؟

 

معمولاًظروف اوپال از طرح ها و رنگ‌بندی‌های متنوعی برخوردار هستند که باعث شده تا هر چه بیشتر مورد توجه خریداران قرار گیرد. از طرفی وزن بسیار پایین این ظروف و براقی دوچندان آنها در مقایسه سایر انواع مشابه باعث شده تا مورد توجه بیشتری قرار بگیرند. برای این‌که خرید مناسبی داشت باشید باید سعی کنید حداقل به نکاتی که در ادامه بیان می‌شود دقت نظر داشته باشید.

 

دارای نشان آماده برای استفاده در مایکروفر باشند

 

حتماً از ظروفی در مایکروفر استفاده کنید که نشان مربوط به اجاره استفاده از آنها در مایکروفر را دارا هستند. این نشان حتماً باید به‌صورت برجسته بر پشت ظرف حک شده باشد.

به راحتی و با اطمینان خاطر می‌توانید از این ظروف آرکوپال برای گرم کردن غذا در ماکروفر استفاده کنید. بدون این که نگران از بین رفتن ظروف خود باشد. چون آنها در برابر گرما و سایر شرایط ماکروفر مقاوم هستند.

 

بدون لب پریدگی باشند

 

ظروف اوپال تا هنگامی بهداشتی محسوب می‌شوند که فاقد شکستگی و یا لب پریدگی باشند. دقت کنید که آلودگی به‌راحتی می‌توانید از این نقاط به کل ظرف منتقل شود.
معمولاً ظروف اوپال شکسته به راحتی تمیز نمی‌شوند، به همین علت پیشنهاد می‌شود از ظروف آکروپال شکسته و یا لب پر شده استفاده نشود.

 

موج کمتری داشته باشند و براق‌تر باشند

 

معمولاً داشتن موج کمتر و براق بودن نشان‌دهنده کیفیت بالای ظروف است. ظروف اوپالی که دارای خط و خش بوده و اعوجاج داشته باشد قطعاً از کیف مطلوبی دارا نیست. پس به راحتی می توان با کمک همین نکته هم بسیاری از محصولات بی کیفیت را شناسایی کرد. این ظروف با توجه به این که از موج کمتری برخوردار هستند، شستشوی راحت تری هم دارند.

 

فرق آرکوپال و آیروپال چیست ؟

ظروف آرکوپال و ایروپال هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند جز مبدأ تولیدشان که آرکوپال فرانسه و آیروپال تولید داخل ایران است.

برای خرید ظروف با جنس اوپال به چه نکاتی دقت داشته باشید؟

دارای نشان آماده برای استفاده در مایکروفر باشند ، بدون لب پریدگی باشند و موج کمتری داشته باشند و براق‌تر باشند .

استفاده از ظروف اوپال چه مزایایی دارد ؟

مقاومت در برابر دمای بالا ، ظروف کاملاً بهداشتی ، یک دوست واقعی برای ماشین ظرف‌شویی ، نازک‌تر از چینی اما مقاوم در برابر شکستگی و از ابعاد مختلفی در بازار موجود است.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرویس غذاخوری و خرید انلاین

 

 

نتیجه‌گیری

 

در این مقاله با ظروف اوپال و ویژگی‌های آن کاملاً آشنا شدید. حال می‌توانید با اطمینان گفت ظروف آرکوپال و ایروپال هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند جز مبدأ تولیدشان که آرکوپال فرانسه و آیروپال تولید داخل ایران است.

 

شما به راحتی با توجه به این راهنما می‌توانید ظروف مناسب خود را برای استفاده روزمره انتخاب کنید. به‌جرات می‌توان گفت که بسیاری از ظروف اوپالی که در ایران تولید شده‌اند برای عرضه در بازارهای جهانی به سایر کشورهای دنیا صادر می‌شوند. در نتیجه تولیدات داخلی هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشند.

 

اما سعی داشته باشید همیشه از نمایندگی های معتبر اقدام به تهیه ظروف آکروپال کنید. با این کار از تهیه اجناس استاندارد و معتبر اطمینان حاصل کنید.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)