راهنمای خرید بهترین مارک سرخ کن گازی رومیزی

0

سرخ کن گازی رومیزی یکی از انواع محصولات غذا ساز می باشد که کارآیی منحصر به فرد خود را دارد. در این مقاله از سایت بونگ ما نیز قصد داریم تا به ویژگی سرخ کن های گازی رومیزی و انواع آن بپردازیم و همچنین نکاتی که می تواند در انتخاب و خرید بهترین سرخ کن گازی به شما کمک کند را نیز بیان می کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

سرخ کن گازی رومیزی

سرخ کن ها عملیات سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت زیاد و با حرارت معین انجام می دهند. سرخ کن ها دارای مدل های مختلفی هستند که در بین آنها سرخ کن های گازی یکی از انواع آنها می باشد.

 سرخ کن گازی نیز شامل انواع مختلفی از سرخ کن های رومیزی، صنعتی و غیره هستند. این سرخ کن ها که حرارت لازم برای سرخ کردن مواد غذایی را از گاز می گیرند، در دستگاه خود دارای سبد هستند که درون محفظه ای برای سرخ شدن مواد غذایی از جمله ماهی، مرغ و غیره می باشد. سرخ کن های رومیزی بر روی میز قرار داده می شوند و جای کمی را در آشپزخانه اشغال می کنند.

در سرخ کن های مدرن همچنین فیلترهایی وجود دارد که برای جلوگیری از انتشار بوی غذا در آن استفاده شده است، که در سرخ کن های گازی نیز است. این مدل از سرخ کن ها اغلب در رستوران ها و فست فودها مورد استفاده قرار می گیرد.

در سرخ کن های گازی همچنین می توان مرغ، ماهی و گوش تو سایر مواد غذایی درشت را به صورت درسته در آن سرخ کرد.

مزایای سرخ کن های گازی رو میزی

 

در سرخ کن های گازی امکان سریع تر داغ شدن روغن بیشتر از سایر مدل های دیگر می باشد.زیرا که حرارت گاز به سرعت بیشتری دستگاه را گرم می کند.

این دستگاه همچنین کیفیت و طعم غذا را بیشتر حفظ می کند و به دلیل آنکه استفاده از آن ممکن است خطرناک باشد برای مصارف خانگی توصیه نمی شود.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

 

 

معایب استفاده از سرخ کن های گازی

برای اینکه ایمنی این سرخ کن ها بیشتر باشد، همانطور که گفتیم بهتر است که در فضاهای بزرگ و باز از آن استفاده کنید. زیرا که نسبت به سایر مدل ها استفاده از سرخ کن گازی خطرناک تر است. دیگر آنکه نسبت به مدل های سرخ کن برقی و اِیرفایِرها سخت تر تمیز می شود.

نکات مهم در خرید سرخ کن های گازی رومیزی

انتخاب یک سرخ کن که بتواند مواد غذایی را با سرعت کمتر و با کیفیت خوبی آماده کند، علاوه بر کارایی، در وقت و انرژی شما نیز صرفه جویی می کند.

به خصوص برای افرادی که در رستوران و یا فست فودها مشغول به کار بوده و این وسیله می تواند بر سرعت کار شما با حجم بالای متقاضی بیافزاید و غذای خوب و سالمی را نیز به شما تحویل دهد.

اما باید برای خرید هر نوع سرخ کنی نکاتی را در مورد انتخاب آن در نظر گرفت که بتواند کیفیت و ماندگاری بیشتری آن را تضمین کند. در ادامه به این موارد می پردازیم.

ابتدا بودجه و اندازه سرخ کن را در نظر بگیرید

 

برای اینکه شما بتوانید یک سرخ کن از نوع گازی داشته باشید ابتدا باید بودجه خود را در نظر بگیرید. اگر کار شما طوری است که نیاز به سرخ کن گازی آن هم از نوع رومیزی دارید و یا در رستوران و یا فست فود کار می کنید با  توجه به بودجه خود، سرخ کنی را انتخاب کنید، که متناسب با فضای آشپزخانه تان باشد و بتواند جوابگو و مناسب کار شما باشد.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

 

ظرفیت سرخ کن

همانطور که در بالا مختصری به آن اشاره شد استفاده خود را از سرخ کن باید در هنگام خرید نظر داشته باشید. اینکه به چه میزان و با چه حجمی از مواد غذایی می خواهید  با سرخ کن کار کنید، انتخاب شما را در اندازه و ظرفیت سرخ کن تحت تاثیر قرار می دهد.

ایمنی دستگاه سرخ کن

ایمنی از اصلی ترین معیارهای مهم برای انتخاب هر سرخ کنی می باشد. استفاده از سرخ کن باید  امنیت لازم را به کاربر بدهد تا با خیال اسوده اقدام به آشپزی کند.

از چیزهایی که باید برای ایمنی سرخ کن گازی در نظر داشت اینکه بدنه دستگاه در برابر حرارت مقاوم بوده و اینکه مجهز به سیتم قطع کن خودکار باشد، تا در زمانی که فرد مشغول به کاری مشغول است غذا نسوزد.

برای ایمنی بیشتر برای استفاده از دستگاه قبل از هر چیز دستورالعمل های مربوط به کار با سرخ کن را نیز حتما بخوانید.

کاربرد و تمیز کاری راحت آن را در نظر داشته باشید.

به طورکلی سرخ کردن همه سرخ کن ها سخت است. اما می توان سرخ کنی را انتخاب کرد که دارای قطعات قابل تفکیک باشد، اینگونه کار تمیز کردن نیز راحت تر شده و آسان تر شسته می شوند.

از طرفی تخلیه روغن از مخزن هم یک کار پر دردسری می باشد که بهتر است  دستگاهی را انتخاب کنید که سیستم تخلیه کن نیز داشته باشد.

تعداد سبدها

در دستگاه سرخ کن هر چه تعداد سبدها بیشتر باشد امکان پخت مواد غذایی زیادتری نیز فراهم می شود. بنابراین استفاده از دو سبد و یا بیشتر بسته به گنجایش و حجم سرخ کن دارد.

همینطور اگر محفظه سرخ کن بزرگ باشد، می توان به جای یک سبد از دو سبد استفاده کرد. به طوریکه در یک سبد یک نوع ماده غذایی و در سبد دیگر می توان گوشت، مرغ و ماه یو غیره را سرخ نمود.

نتیجه گیری

مثل هر دستگاهی مدل سرخ کن گازی رومیزی نیز دارای مزای ومعایبی است که بسته به نوع استفاده و نیاز خود می توان آن را تهیه نمود.

اما باید دانست که استفاده از سرخ کن گازی قوانین و اصول خودش را دارد، که برای ایمنی هر چه بیشتر باید آنها را رعایت کرد. بنابراین قبل از خرید حتما در مورد بهترین نوع سرخ کن گازی واستفاده بهینه از این دستگاه حتما با کارشناس مربوطه در این زمینه مشورت نمایید.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت بردهو  نکات مندرج در این مقاله به شما در انتخاب بهترین سرخ کن گازی مدل رومیزی یاری کرده باشد و بتوانید با استفاده از نکات درج شده در این مطلب یک انتخاب خوب برای خرید سرخ کن گازی مورد دلخواهتان داشته باشید.

در صورت ارائه هر گونه نظر، و یا سوالی می توانید نظرات خود را درباره این موضوع و مقاله برای ما در زیر همین مطلب کامنت بگذارید و ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند نمایید.

 

 

 

مشاهده تخفیف های ویژه محصولات سرخ کن و خرید انلاین

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)