آشنایی با ۷ مدل از ملزومات پرده

0

نوار سرب پرده

ملزومات پرده : سرب پرده یکی از ملزومات مهم و ضروری در پرده ها میباشد. سرب ها در زیبایی یک پرده تاثیر بسیار زیادی دارد. در واقع سرب ها باعث میشوند طرح و مدل پرده قشنگ‌تر دیده شود. در اکثر پرده ها قسمتی در پایین پرده برای قرار گرفتن سرب درنظر گرفته میشود و بعد از اینکه پرده کامل نصب شد سرب را داخل آن قسمت میریزند. و اینجاست که شما متوجه تاثیر سرب میشوید. سرب ها به علت وزن سنگینی که دارند باعث میشوند که چین و چروک در پرده ایجاد نشود و صاف و یکدست باشد.

سرب ها انواع مختلفی دارند، که برحسب وزنی که دارند دسته بندی میشوند. نکته مهم اینکه بهتر است زمانی که قصد دارید پرده را بشویید حتما سرب را دربیاورید. از اینکه سرب ها خیس شوند اجتناب کنید، زیرا احتمال دارد، که زنگ بزنند. برای پرده های پذیرایی که عموما پرده های گران قیمتی هستند. و اولین چیزی هستند، که هنگام ورود به خانه توجه شما را جلب میکنند مهم است، که حتما سرب داشته باشند. زیرا سرب شکیل و مرتب بودن پرده را برای ما تضمین میکند.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ملزومات پرده موجود در بازار

 

نوار پرده

نوار پرده از آن دسته وسیله هایی است که برای دوختن هر نوع پرده ای لازم میباشد و این نوار ها در بالای پرده دوخته میشوند. شما قبل از نصب پرده نخ های آنها را میکشید و با این کار چین پرده را تنظیم میکنید. البته بعضی از مدل پرده ها نیاز به این کار ندارند. همه این ها به مدل پرده بستگی دارد. از طرفی گیره هایی که از طریق آنها پرده به چوب پرده وصل میشود با استفاده از قسمت هایی که بر روی نوار پرده وجود دارد انجام میشود و در واقع نوار پرده رابط بین پرده و چوب پرده است.

برای نصب یک پرده به دو مدل گیره نیاز داریم که در ادامه درمورد آنها صحبت میکنیم. در این قسمت به این نکته اشاره کنیم که یک مدل از گیره ها درون چوب پرده قرار میگیرد و مدل دیگر را از نوار پرده رد میکنیم و در نهایت این دو گیره را بهم وصل میکنیم.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ملزومات پرده موجود در بازار

 

چوب پرده

چوب پرده ها انواع و اقسام زیادی دارند و در طرح و جنس های مختلفی تولید میشوند. و بسته به مدل هایی که دارند نوع گیره پرده ای که برای آنها لازم است متفاوت میشود. چوب پرده های ساده زمانی که پرده روی آنها نصب میشود دیگر دیده نمیشوند و فقط جنبه نگه دارند پرده را دارند و همین گیره های معمولی هم برای نصب پرده بر روی آنها کافی است. خیلی از افراد پرده را روی یک چوب پرده ساده نصب میکنند. ولی والان پرده که جنس ضخیمتر و طراحی بیشتری برروی آن شده است را روی یک چوب پرده با مدلی متفاوت تر نصب میکنند.

چوب پرده ها میتوانند چوبی یا فلزی باشند. درمورد چوب پرده هایی که از جنس چوب هستند باید گفت که، المانی از طبیعت را به خانه شما می آوردند. طراحی این مدل از چوب پرده با ظرافت و دقت زیادی انجام میشود و نوعی تازگی و حس جدیدی را به پرده شما میدهد. چوب پرده های فلزی متداول تر از چوب پرده های چوبی هستند مدل ساده آنها زیر پرده قرار میگیرد که در موردش صحبت کردیم. اما مدل های پر زرق و برق تر آنها مدل هایی هستند در رنگ های طلایی و نقره ایی ساخته میشوند و عموما برای والان ها از آنها استفاده میشود، که به خوبی هم توانسته اند زیبایی و نمای یک پرده را دو چندان کنند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ملزومات پرده موجود در بازار

 

گیره پرده

در مورد گیره ها پیشتر صحبت کردیم، گیره های پرده شامل گیره هایی است که در نوار پرده قرار میگیرند تا گیره های متحرکی که شما میتوانید آنها را در چوب پرده حرکت بدهید.

زمانی که پرده با استفاده از گیره نصب میشود قد پرده حدود دو الی سه سانت افزایش پیدا میکنند. وقتی قصد شستن پرده را دارید حتما گیره هایی که درون نوار پرده قرار میگیرند را دربیاورید و بعد اقدام به شستن پرده بکنید.]

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ملزومات پرده موجود در بازار

 

کتیبه پرده

یک تیکه چوب است، که برروی آنها طرح و نقشی پیاده میشود و در قسمت بالای پرده قرار میگیرد برای زمان هایی که شما از چوب پرده ساده استفاده میکنید اما تمایل دارید که قسمت بالای پرده شما ساده نباشد، پس این کتیبه ها انتخاب مناسبی هستند.

ریل پرده

کاربرد این ریل ها برای زمان هایی است که شما دوست دارید هر زمان که خواستید به طور کامل پرده را به کناری بکشید. این ریل ها کار شما را راحت میکنند.

پرده جمع کن

این وسیله علاوه بر اینکه زیبایی پرده را بیشتر میکند و باعث مرتب تر نشان دادن پرده میشود، کناره های پرده را جمع میکند و سبب میشود در طول روز نور بیشتری به خانه بیاید. این وسیله برای والان های پرده میباشد، که در دو طرف پرده قرار دارد. البته ممکن است برای خود پرده هم از آنها استفاده شود.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)