۹ نکته برای نگهداری از ماشین لباسشویی

0

ماشین لباسشویی

در این مطلب قصد داریم با شما درمورد یکی از مهمترین، ضروری ترین و کاربردی ترین وسیله منزل صحبت کنیم. وسیله ای که با آمدنش به خانه‌ی شما بخش زیادی از کارهای شما را انجام میدهد. ماشین لباسشویی وسیله ای است که توانسته به خوبی شستشوی لباس های شما را انجام دهد. و تا حد بسیار زیادی کارهای شما را راحتتر و چه بسا کمتر کرده است.

ماشین های لباسشویی انواع مختلفی دارند اما امروزه بیشتر از ماشین های لباسشویی استفاده میشود که به صورت تمام اتوماتیک کار میکنند و علاوه بر شستشوی لباس ها  آنها را خشک نیز میکنند. تا شما راحت تر باشید. این لباسشویی ها جدا از نوع عملکرد بسیار خوبی که دارند ظاهر زیبا و شکیلی نیز دارا میباشند. به صورتی که امروزه این وسیله به آشپزخانه ها راه پیدا کرده است.

نکات نگهداری درست از ماشین لباسشویی

از طرفی چون که تمام مراحل شستشو و خشک کردن لباس ها بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک انجام میشود. میتوان به جرات گفت که این وسیله سهم زیادی در کم کردن کارهای خانه داشته است.

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع ماشبن لباسشویی های مدرن” url=”https://affstat.adro.co/click/71ddd0c4-0953-488e-939a-57a5ff38fb25″ type=”flat” color=”red” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

نکات نگهداری درست از ماشین لباسشویی

 1. در گام اول باید به این نکته اشاره داشت که وقتی نسبت به عملکرد ماشین لباسشویی آشنایی ندارید حتما باید به دفترچه راهنما مراجعه کنید. و از انجام کارهای سلیقه ای خودداری کرده درضمن توجه داشته باشید که دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را گم نکنید. زیرا پیدا کردن دفترچه مخصوص مدل ماشین لباسشویی شما از اینترنت کار راحتی نیست.
 2. هیچگاه درب ماشین لباسشویی را محکم نکوبید زیرا باعث خرابی ماشین لباسشویی میشود و اگر مدام این اشتباه را انجام دهید ممکن است درب ماشین لباسشویی بسته نشود که در این صورت مجبور هستید به تعمیرکار مراجعه کنید.
 3. از قرار دادن اجسام سنگین بروی ماشین لباسشویی به شدت اجتناب کنید زیرا در عملکرد ماشین لباسشویی مشکل ایجاد میکند. این کار باعث خرابی قطعات داخلی ماشین لباسشویی میشود.
 4. حتما مناسب ظرفیت ماشین لباسشویی خود لباس داخل آن بریزید از ریختن لباس زیاد جلوگیری کنید زیرا باعث میشود که به لباسشویی فشار وارد شود و در نتیجه ماشین لباسشویی شما زودتر خراب شود درضمن روشن کردن ماشین لباسشویی برای مقدار کمی لباس هم کار درستی نیست پس بهتر است به اندازه کافی لباس داخل لباسشویی بریزید.
 5. اگر لباس های خود را به شکل تفکیک شده داخل لباسشویی بریزید به مراتب بهتر از این است که همه لباس ها را باهم بریزید با این کار لباس های شما بهتر تمیز میشوند و شما از نحوه شستشوی خود رضایت بیشتری دارید.
 6. لباسشویی خود را بر روی درجه مناسب تنظیم کنید و این تنظیم را براساس میزان کثیفی لباس های خود درنظر بگیرد. درضمن باید گفت که اگر مدام از درجه بالا استفاده کنید این امر سبب خرابی لباسشویی شما میشود.
 7. حتما بعد از اتمام شستشوی درب ماشین لباسشویی را مدتی باز بگذارید تا هم از زنگ زدن دیگ ماشین لباسشویی جلوگیری کرده باشید و هم اینکه از رشد باکتری و کپک ها دوری کرده باشید. در نتیجه کیفیت شستشو خود را بالا برده باشید.
  جرم گیر ماشین لباسشویی
 8. درمورد تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی دقت داشته باشید زیرا این وسیله چیزهای اضافی را درون خود نگه میدارد و اگر مدت طولانی آن را تمیز نکنید این قطعه پر از دکمه، سکه، پرز و… میشود. جاپودری هم باید تمیز شود. اگر تمیز کردن این قسمت را فراموش کنید با مشکل استفاده نشدن از نرم کننده در جاپودری مواجه میشوید. خارج از تمیز کردن این قسمت ها باید خود ماشین لباسشویی را هم تمیز و ضدعفونی کرد که برای اینکار میتوانید از مواد مخصوص ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید.
 9. در آخر باید گفت که بهترین و مطمئن ترین راه برای نگهداری از ماشین لباسشویی سرویس دوره ای این وسیله میباشد. اینکار باعث میشود که اشکالات احتمالی به موقع رفع شوند و مشکل برزگتری ایجاد نکنند.

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع جرم گیر و ضدعفونی کننده ماشبن لباسشویی از دیجی کالا” url=”https://affstat.adro.co/click/14b8e079-b091-4a6c-846f-f1efae4bbdec” type=”flat” color=”red” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

[epcl_button label=”خرید انواع کاور ماشین لباسشویی” url=”https://affstat.adro.co/click/4a7e58ae-99ae-4217-9100-3e7f542673dc” type=”flat” color=”red” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع جرم گیر و ضدعفونی کننده ماشبن لباسشویی از باسلام” url=”https://deemanetwork.com/click/d/ab1a2f7b_b691_4ae3_8cba_dab1777ef22b” type=”flat” color=”blue” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

امتیاز دهید