۸ نکته کلیدی برای خرید یک چرخ گوشت مناسب

0

راهنمای خرید چرخ گوشت

خرید چرخ گوشت : اگر شما فردی هستید که تمایل دارد مواد اولیه پخت غذا را خودش آماده کند. چرخ گوشت یک وسیله بسیار کاربردی برای شما میباشد. با استفاده از این وسیله شما قادر هستید که هر میزان افزدونی را داخل گوشت چرخ کرده خود بریزید و از بابت کیفیت گوشت چرخ کرده خود اطمینان داشته باشید.

همه افراد بر این باور هستند که چرخ گوشت وسیله ای پرخطر است اما باید گفت که چرخ گوشت هایی که امروزه ساخته میشوند ایمنی بالایی دارند و همچنین آن و سروصداهایی که چرخ گوشت های قدیمی از خودشان انتشار میدادند را ندارند.

چرخ گوشت های امروزی تنوع بالایی دارند و شما با کمک تحقیق و بررسی میتوانید با توجه به بودجه‌ای که دارید یک چرخ گوشت که باب میل خودتان باشد را تهیه کنید و تا مدت های زیادی از امکانات این چرخ گوشت استفاده کنید.

با توجه به اینکه امروزه برندهای زیادی برای محصولات برقی بوجود آمده است حتما لازم است قبل از خرید چرخ گوشت نکاتی را درنظر گرفت تا دچار سردرگمی نشوید و خریدی خوب داشته باشید.

 

خرید چرخ گوشت

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع چرخ گوشت موجود در بازار

 

نکاتی که به هنگام خرید چرخ گوشت باید درنظر بگیریم

برخلاف تصور اکثر افراد که فکر میکنند چرخ گوشت ها همانند گذشته تنوع چندانی ندارند و به هنگام خرید آنها لازم نیست که بررسی و تحقیقی داشته باشند، باید گفت که امروزه این وسیله کاربردی تنوع زیادی پیدا کرده است و هر کدام از آنها قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی دارند.

پس اگر دلتان نمیخواهد که بعد از مدتی استفاده از چرخ گوشت به تعمیرکار مراجعه کنید و یا اینکه کیفیت محصول شما بعد از گذشت زمان پایین بیاید، قبل از خرید چرخ گوشت نکاتی که در ادامه گفته میشود را درنظر بگیرید.

قدرت یا توان موتور چرخ گوشت

اولین و مهمترین نکته ای که به هنگام خرید یک چرخ گوشت درنظر گرفته میشود، قدرت و توان موتور چرخ گوشت میباشد. به هر میزان که قدرت موتور آنها بالاتر باشد، شما میتوانید در وقت و مصرف انرژی صرفه جویی کنید زیرا با سرعت بالاتری میتوانید عمل چرخ کردن گوشت را انجام بدهید.

همچنین چرخ گوشت هایی که توان بالاتری دارند گوشت را با کیفیت بهتری چرخ میکنند و شما گوشت چرخ کرده‌ی بهتری بدست می آورید پس حتما به هنگام چرخ گوشت به قدرت موتور آن توجه داشته باشید.

 

خرید چرخ گوشت

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع چرخ گوشت موجود در بازار

 

طول عمر بالا و کیفیت محصول

این نکته را باید درمورد تمامی لوازم آشپزخانه درنظر بگیریم زیرا در این صورت خیالتان از بابت اینکه بعد از مدتی استفاده کیفیت محصول شما پایین می آید یا اینکه خراب نشود راحت است و شما توانسته اید محصول خوبی خریداری کنید.

درمورد چرخ گوشت ها بهتر است مدلی از آنها را تهیه کنید که بدنه استیل دارند و بر اثر استفاده مکرر رنگ و رو رفته نمیشوند و کیفیت آن پایین نمی آید. البته به تیغه‌ی فلزی آنها نیز دقت داشته باشید که از فولاد ضد زنگ باشد تا بر اثر شستشو زنگ نزند و بی کیفیت نشود.

در ضمن حتما برای شستشوی قطعات چرخ گوشت از مواد شوینده مناسب و با کیفیت استفاده شود تا آسیبی به چرخ گوشت وارد نشود و شما بتوانید تا مدت های زیادی از تمامی قابلیت و امکانات این وسیله کاربردی بهره ببرید.

کیفیت تیغه های فلزی چرخ گوشت

تیغه های فلزی چرخ گوشت ها حتما باید از فولاد ضد زنگ باشد تا هم بر اثر شستشو زنگ نزند و هم اینکه بعد از گذشت زمان کیفیت خود را از دست ندهد و بتواند به خوبی گوشت ها را چرخ کند. تیز بودن تیغه های چرخ گوشت نکته ای است که به هنگام خرید چرخ گوشت باید درنظر داشته باشید. زیرا این موضوع در عملکرد خوب و مناسب چرخ گوشت بسیار حائز اهمیت است.

 

خرید چرخ گوشت

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع چرخ گوشت موجود در بازار

 

داشتن گارانتی محصول

این موضوع هم درمورد تمامی لوازم برقی صدق میکند. البته اگر شما چرخ گوشت خود را از برند معتبری خریداری کنید سازندگان آنها از این بابت خیال شما راحت میکنند و شما نگرانی از این موضوع ندارید.

گنجایش چرخ گوشت

برای پیدا کردن چرخ گوشتی که به خوبی بتواند نیازهای شما را برآورده کند بهتر است میزا مصرف شما از چرخ گوشت و مقدار گوشت که هر دفعه نیاز دارید با چرخ گوشت چرخ کنید را درنظر داشته باشید و با توجه به نیاز خود چرخ گوشتی با گنجایش مناسب خودتان پیدا کنید.

گنجایش یک چرخ گوشت درواقع میزان خروجی آن چرخ گوشت در دقیقه است. خروجی بالای ۱.۵ کیلوگرم در دقیقه مقدار خوب و قابل قبولی است. البته میزان خروجی یک چرخ گوشت با عملکرد آن رابطه مستقیم دارد.

لوازم جانبی و قطعات آن چرخ گوشت به راحتی در بازار تهیه شود

معمولا در کنار یک چرخ گوشت لوازم جانبی هم در جهت راحتی بیشتر شما مصرف کننده عزیز درنظر گرفته میشود. برای مثال تیغه های پلاستیکی و یا استیل هم درکنار یک چرخ گوشت قرار داده میشود تا شما با اطمینان بیشتر از چرخ گوشت خود استفاده کنید.

همچنین سعی کنید از برندهایی خریداری کنید که لوازم جانبی آنها به راحتی دربازار پیدا شود و یا اگر چرخ گوشت شما با خرابی مواجه شد، شما بتوانید به راحتی قطعه خراب شده را دوباره خریداری کنید و مجبور به خرید یک چرخ گوشت جدید نشوید.

 

خرید چرخ گوشت

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع چرخ گوشت موجود در بازار

 

قابلیت چرخش معکوس

این ویژگی این قابلیت را به شما میدهد که بتوانید چربی ها و گوشت های اضافی را از داخل چرخ گوشت خارج کنید. همچنین با استفاده از همین ویژگی گوشت ها ریزتر میشوند و درنتیجه شما میتوانید گوشت چرخ کرده‌ی با کیفیت تری داشته باشید.  پس حتما هنگام خرید این چرخ گوشت این نکته را از قلم نیندازید و به این موضوع هم توجه داشته باشید.

مناسب بودن قیمت چرخ گوشت

قیمت چرخ گوشت ها با توجه به امکانات و قابلیت هایی که در اختیار شما قرار میدهند تعیین میشود. همچنین کیفیت و طول عمر آنها هم در این قیمت گذاری ها بسیار دخیل است. از آنجایی که امروزه تنوع این وسیله بالا رفته است پس در نتیجه هر کدام از آنها قیمت متفاوتی نیز دارد.

بهتر است قبل از خرید این وسیله بررسی کنید که چه ویژگی هایی از یک چرخ گوشت برای شما مهتر است و یا اینکه چه نکاتی حیاتی تر است در این صورت شما میتوانید یک چرخ گوشت خوب با قیمتی مناسب پیدا کنید.

امتیاز دهید