۷ نکته برای نگهداری و شستشوی اجاق گاز

0

اجاق گاز

یکی از وسیله های مهم و لازم برای هر آشپزخانه ای اجاق گاز ها هستند که انواع مختلف و تنوع چشمگیری دارند که این تفاوت در نوع جنس آنها تا کارآیی آنها وجود دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با روش هایی آشنا کنیم که شما با استفاده از آنها بتوانید عمر مفید و کارآیی اجاق گاز خود را بالا ببرید. موضوع نظافت و تمیز کردن اجاق گاز امر بسیار مهمی است. این مسئله در کنار اینکه هم باعث سالم ماندن بیشتر اجاق گاز شما میشود در جهت پخت و پز سالم تر هم حائزه اهمیت است. شما باید درنظر داشته باشید که نظافت اجاق گاز جزء کارهای بسیار ضروی است و باید آن را جدی گرفت.

راهنمای نگهداری و شستشوی اجاق گاز

در حین پخت و پز چربی هایی که براثر آشپزی ایجاد میشود در قسمت هایی از اجاق گاز ممکن انباشته شود که عملکرد مناسب اجاق گاز را مختل میکند. پس در اینجاست که نحوه صحیح و درست نظافت اجاق گاز بسیار حائزه اهمیت میشود. در این ایام که خیلی ها مشغول خانه تکانی هستند و یا قصد دارند شروع به کار کنند پس لازم است درمورد اجاق گازها با احتیاط و دقت نظر بیشتری عمل کنند امیدوارم نکاتی که در ادامه گفته میشود برای شما مفید واقع شود.

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع اجاق گاز های شیک از دیجی کالا” url=”https://affstat.adro.co/click/66d3a903-dd85-4c5d-9740-9e995feeed87″ type=”flat” color=”red” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع اجاق گاز از باسلام” url=”https://deemanetwork.com/click/d/6590d2b6_0454_4a01_9bc9_468d7b441556″ type=”flat” color=”blue” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

نکات نظافت درست انواع اجاق گازها

  1. ابتدا باید شعله های اجاق گاز که بیشتر از همه ی قسمت ها با آنها سروکار دارید با مواد شوینده و یا پودر لباسشویی خیس کنید البته بهتر است که از مواد شوینده مخصوص شستشوی اجاق گاز استفاده کنید تا در انجام این کار راحت تر باشید و زودتر تمیز شود.
  2. قسمت فر اجاق گاز را هم باید با مواد شوینده بشوید. اگر قصد دارید با اسپری شستشو دهنده اجاق گاز بشوید، بهتر است ابتدا سقف فر را اسپری کنید سپس شروع به دستمال کشی کنید.
  3. البته از سرکه و جوش شیرین هم میتوانید برای پاک کردن لکه های چربی که بر اثر استفاده مداوم ایجاد شده است استفاده کنید.
  4. قسمت های پشتی اجاق گاز را هم دستمال بکشید و از ریختن آب بر روی این قسمت ها اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث خرابی کامل اجاق گاز بشود و یا اینکه بخشی از کارآیی آن را مختل کنند.
    راهنمای نگهداری و شستشوی اجاق گاز
  5. نکته مهم‌تر اینکه نظافت اجاق گاز باید به طور مرتب انجام شود اگر شما دیر به دیر اینکار را انجام دهید هم زحمت خود را بیشتر کرده اید و هم اینکه چربی ها و کثیفی ها در قسمت های مختلف اجاق گاز مدت بیشتری باقی می‌ماند و سبب خرابی اجاق گاز می‌شود. درضمن وقتی کثیفی زیاد باشد شما مجبورید از مواد شوینده بیشتر و قوی تری استفاده کنید که برای سلامت شما هم مضر است.
  6. زمانی که اقدام به شستشوی اجاق گاز بکنید حتما یک تهویه مناسب ایجاد کنید تا زمانی که از مواد شوینده استفاده میکنید دچار مسمویت نشوید.
  7. در حین انجام اینکار حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید همچین حتما لباس آستین دار بپوشید این نکات را در جهت حفظ سلامت خود رعایت کنید.

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع جرم گیر و ضدعفونی کننده از دیجی کالا” url=”https://affstat.adro.co/click/14b8e079-b091-4a6c-846f-f1efae4bbdec” type=”flat” color=”red” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

[epcl_button label=”مشاهده و خرید انواع جرم گیر و ضدعفونی کننده از باسلام” url=”https://deemanetwork.com/click/d/ab1a2f7b_b691_4ae3_8cba_dab1777ef22b” type=”flat” color=”blue” size=”large” icon=”” target=”_blank” rel=”nofollow”][/epcl_button]

امتیاز دهید