۱۰ نکته برای سالم ماندن و نگهداری از یخچال و فریز

0

یخچال

پاک کننده یخچال : یخچال ها یکی از مهمترین و کاربردی ترین وسیله های آشپزخانه میباشد. وسیله ای که بدون آن زندگی مختل میشود. شما برای نگهداری از مواد خوراکی خود از یخچال ها استفاده میکنید. چیزی که در اینجا اهمیت دارد این است که با توجه به اینکه اکثر مواد خوراکی برای سالم ماندن لازم است که در یخچال ها بماند، باید این نکته را درنظر گرفت که برای اینکه خوراکی ها خراب نشوند لازم است که به موقع اقدام به نظافت یخچال بکنیم.’

یخچال و فریزر هم مثل خیلی از لوازم دیگر نیاز به مراقبت هایی دارد که شما با رعایت این نکات میتوانید، عملکرد این وسیله مهم را بالا ببرید و همچنین خیال خود را از بابت خرابی احتمالی یخچال راحت کنید زیرا شما با دانستن این نکات یک قدم از سایرین جلوتر هستید و توانسته اید یخچال و فریزر خود را بهتر نگه دارید. درضمن برای اینکه عمر مفید این وسیله را افزایش بدهیم باید نکاتی را مدنظر خود قرار بدهیم که در ادامه به این موضوع میپردازیم. همچین باید گفت که آگاهی داشتن به یک سری از نکات سبب میشود که شما بتوانید در مصرف انرژی هم صرفه جویی بکنید.

پاک کننده یخچال

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پاک کننده یخچال موجود در بازار

روش هایی برای نگهداری از یخچال و فریزر

حداقل سالی یکبار لوله های پشت یخچال را تمیز کنید و اجازه ندهید که گرد و غبار روی لوله ها باقی بماند. شما با انجام اینکار ساده تا حد قابل توجه ای میتوانید عمرمفید یخچال خود را افزایش بدهید.

گوشه و کنار یخچال را بهتر است ماهی یکبار با دستمال مرطوب تمیز کنید. درمورد نوار های لاستیکی یخچال هم باید حواستان باشد و اجازه ندهید که کثیفی روی آنها مانع از بسته شدن کامل در یخچال بشود پس بهتر است که نوار لاستیکی را نیز تمیز کنید.

زمانی که یک ماده غذایی را میخواهید داخل یخچال قرار دهید بهتر است ابتدا اجازه دهید که غذا کاملا سرد شود سپس آن را داخل یخچال قرارد دهید.

بهتر است ماده غذایی که در یخچال و یا فریزر میگذارید طوری باشد که بتوانید که به سرعت آنها را پیدا کنید و از اینکه تایم طولانی درب یخچال و یا فریزر باز باشد اجتناب کنید.

پاک کننده یخچال

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پاک کننده یخچال موجود در بازار

زمانی که میخواهید یخچال و یا فریزر را جابه جا کنید حواستان باشد که به کابل برق آن آسیب نبیند. همچنین زمانی که میخواهید یخچال را تمیز کنید حتما باید از پریز برق یخچال را بکشید.

زمانی که میخواهید محلی برای یخچال در آشپزخانه انتخاب کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که یخچال را در معرض نور خورشید و یا محلی که در ارتباط با رطوبت باشد قرار ندهید. همچنین باید گفت که بهتر است یخچال و فریزر را در محلی قرار داد که در صورت بروز حادثه بتوانید سریعا آن را از پریز برق بکشید.

ظروفی که از جنس شیشه میباشند باید داخل یخچال و یا فریزر قرار نگیرند زیرا این ظروغ براثر انبساط ممکن است شکسته شوند.

مواد خوراکی که داخل فریزر قرار میدهید بهتر است که به دیگر نچسبانید زیرا اینکار سبب میوشد که جریان هوای سرد به خوبی داخل فریزر به جریان نیوفتد و در عملکرد یخچال اختلال ایجاد کنند. همچین وقتی شما بخواهید آنها را بردارید به علت اینکه آنها بهم چسبیده شده اند جدا کردن آنها کار مشکلی میشود.

 

پاک کننده یخچال

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پاک کننده یخچال موجود در بازار

 

به هیچ عنوان یخچال را نزدیک شوفاژ و یا آبگرمکن  قرار ندهید زیرا به شدت به عملکرد مناسب یخچال و فریزر آسیب میزند.

زمانی که در ابتدای شروع به کار یخچال میباشد بهتر است که اجازه بدهید حداقل به مدت سه ساعت به وصورت خالی کار بکند تا آمادگی لازم برسد اینکار در ابتدا لازم است.

امتیاز دهید