۱۰ تا از پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت

0

آیا خواندن کتاب‌هایی در حوزه موفقیت می‌تواند به ما کمکی کند؟ آیا می‌خواهید با برترین کتاب‌های موفقیت در دنیا آشنا شوید؟ آیا به دنبال کتاب‌هایی هستید که درباره موفقیت‌های مختلف صحبت شده باشد؟ آیا می‌خواهید یک فهرست کامل از بهترین کتاب‌های موفقیت داشته باشید؟ ما در این مقاله از مجله بونگ، به بررسی ۱۰ تا از برترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها با موضوع موفقیت پرداخته‌ایم.

اگر به دنبال داشتن یک فهرست کامل از این دسته کتاب‌ها هستید و دوست دارید با آن‌ها بیشتر آشنا شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کتاب‌هایی که در حوزه موفقیت نگاشته شده‌اند، می‌توانند کمک بسیار بزرگی به ما کنند. چرا که در این کتاب‌ها درباره سرگذشت افرادی صحبت شده است که امروزه جزو موفق‌ترین افراد هستند. اعتماد بنفس بالا، عزت نفس خوب، نحوه استفاده از قانون جذب و راه‌های رسیدن به موفقیت از جمله موضوعاتی هستند که در این کتاب‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

انسان‌ها کمالگرا آفریده شده‌اند.

به همین دلیل افراد از همان بدو تولد میل به کمال دارند. در سنین جوانی و نوجوانی که افراد به دنبال کسب موفقیت و رسیدن به کمال هستند، ناچارند کتاب‌هایی با موضوع موفقیت را مطالعه کنند. به همین دلیل به دنبال بهترین کتاب‌های موفقیت می‌گردند.

کتاب‌های با موضوعات موفقیت معمولا زیر نظر افراد موفق نگاشته شده‌اند، به همین دلیل است که افراد با خواندن این مجموعه کتاب‌ها می‌توانند راه‌های موفقیت و رسیدن به کمال را به درستی انتخاب کرده و طی کنند.

خواندن کتاب‌های موفقیت چه مزایایی دارد؟

اخیرا؛ افراد زیادی به دنبال مطالعه کتاب‌هایی در حوزه موفقیت هستند. افزایش نیاز بازار باعث شده است تا تالیف و چاپ این دسته کتاب‌ها افزایش پیدا کند. اگر تا به حال کتاب‌هایی با موضوع موفقیت مطالعه کرده باشید، قطعا متوجه شده‌اید که این کتاب‌ها علاوه بر این که راه‌های پیشرفت و رسیدن به کمال و موفقیت را به شما نشان می‌دهند، اثرات مثبتی نیز روی ذهن شما بر جای می‌گذارند.

معمولا افرادی که کتاب‌هایی در این زمینه را مطالعه می‌کنند، بیشتر به دنبال خرید بهترین کتاب‌های موفقیت هستند. چرا که نتیجه آن را در زندگی خود مشاهده کرده‌اند. خواندن کتاب‌های موفقیت به صورت روزانه باعث افزایش احتمال موفقیت شما در هر زمینه‌ای خواهد شد.

ما در این مقاله درباره بهترین کتاب‌های موفقیت دنیا که نگاشته شده توسط نویسندگان مشهور و موفق است صحبت می‌کنیم.

از جمله این نویسندگان مشهور می‌توان به دارن هاردی، مارک داگلاس، وین دایر، جیم ران، کریس واندر، کارول دوک و ماکسول مالتز اشاره کرد. اگر می‌خواهید پرفروش‌ترین و برترین کتاب‌ها در حوزه موفقیت را مطالعه کرده و راه‌های رسیدن به موفقیت را پله پله طی کنید، کافیست فقط چند دقیقه از وقت خود را صرف خواندن این مقاله کنید.

معرفی و بررسی ۱۰ تا از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های موفقیت

کتاب معامله گر منضبط پرورش ذهن برای موفقیت در بازار

کتاب تاثیر گذار معامله‌گر منضبط پرورش ذهن برای موفقیت در بازار نوشته مارک داگلاس، به صورت پله پله به بررسی، تحلیل و همچنین سازمان‌دهی روان می‌پردازد. تمامی این راه‌ها و مراحل یادگیری، شما را در رسیدن به موفقیت در بازار یاری خواهد کرد.

در این کتاب مارک داگلاس به بررسی مهارت‌های لازم برای رسیدن به این موفقیت و همچنین راه‌های یاد گرفتن این مهارت‌ها می‌پردازند. در واقع کتاب معامله‌گر منضبط پرورش ذهن برای موفقیت در بازار، یکی از موثرترین و بهترین کتاب‌های موفقیت می‌باشد. کتاب ۲۳۳ صفحه‌ای معامله‌گر منضبط توسط احسان سپهریان ترجمه شده و به راه‌های رسیدن به موفقیت در زمینه اقتصاد و بازار پرداخته است.

داگلاس در کتاب معامله‌گر منضبط برای موفقیت در بازار سعی کرده است، نکات مهمی را به خواننده بفهماند.

یکی از این نکات مهم این است که برای رسیدن به یک موفقیت مالی بزرگ در بازار، در مرحله اول نیاز به خودشناسی، انضباط و همچنین بازنگری شخصیتی احساس می‌شود.

همچنین این کتاب به عنوان یک راهنمای جامع و کامل برای این که بتوانید در موقعیت‌های غیر معمول در بازار از فرصت استفاده کرده و به موفقیت دست پیدا کنید، شناخته شده است. شما با خواندن بهترین کتاب‌های موفقیت می‌توانید از هر زمینه و هر موقعیتی استفاده کرده و به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

در این کتاب می‌خوانید که دنیای معامله‌گری با دنیای اجتماعی تفاوت‌های بسیاری دارد. به همین دلیل است که مهارت‌های دنیای اجتماعی در دنیای معامله‌گری نه تنها کارآیی ندارد. بلکه؛ گاهی به عنوان یکی از موانع بزرگ در رسیدن به موفقیت در بازار شناخته می‌شود.

کتاب معامله‌گر منضبط که به عنوان پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های موفقیت در بازار عرضه شده است، به شما کمک می‌کند تا بتوانید خود را با شرایط مختلفی در بازارهای مالی وفق داده و با کسب کردن مهارت‌های لازم، در راه رسیدن به موفقیت در بازار قدم بردارید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب معامله گر منضبط پرورش ذهن برای موفقیت در بازار

 

کتاب دوازده ستون موفقیت

همانطور که می‌دانید؛ همه انسان‌ها به دنبال موفقیت هستند، اما تنها تعداد بسیار کمی از آن‌ها به موفقیت دست پیدا می‌کنند. این افراد معمولا به همان زندگی ساده قانع هستند و بدون استفاده از توانایی‌های خود به زندگی خود ادامه می‌دهند.

کتاب معروف دوازده ستون موفقیت، یکی از معروف‌ترین کتاب‌های جیم ران و کریس وایدنر است. این دو نویسنده، از مشهورترین نویسندگان بهترین کتاب‌های موفقیت به شمار می‌روند. کتاب ۱۱۸ صفحه‌ای دوازده ستون موفقیت، توسط امیر حسن مکی ترجمه شده است. این کتاب درباره اسرار موفقیت یک فرد ثرتمند و مقتدر صحبت کرده است. جیم ران از جمله قدیمی‌ترین اساتید حوزه موفقیت در دنیا است.

این نویسنده توانست در قرن ۲۰ توسط آموزش‌های خود، افراد بسیار زیادی را به موفقیت برساند.

از جمله شاگردان جیم ران می‌توان به؛ برایان تریسی، دارن هاردی و رابینز اشاره کرد. همانطور که می‌دانید؛ تمام این افراد از جمله نویسندگان بهترین کتاب‌های موفقیت هستند.

تمامی کتاب‌های جیم ران، حجم بسیار کمی داشته و معمولا تنها اصول مهم و ساده برای رسیدن به موفقیت را بیان می‌کنند. در بهترین کتاب‌های موفقیت، برای فهم بهتر خواننده سعی شده است از داستان‌های کوتاه و جذاب استفاده شود. جیم ران کتاب تمام دوازده ستون موفقیت را به صورت داستان گونه برای شما روی کاغذ آورده است. شما با خواندن این دوازده اصول و ستون موفقیت می‌توانید به موفقیت و خوشبختی دست پیدا کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب دوازده ستون موفقیت

 

کتاب تصویر ذهنی

کتاب تصویر ذهنی، توسط ماکسول مالتز نگاشته شده است. این کتاب، یک کتاب تک جلدی است که در قالب ۳۲۷ صفحه به مباحثی پیرامون موفقیت در زندگی می‌پردازد. کتاب روانشناسی تصویر ذهنی، یکی از مطرح‌ترین و بهترین کتاب‌های موفقیت می‌باشد.

کتاب روانشناسی تصویر ذهنی توسط مهدی قراچه داغی ترجمه شده است. دکتر مالتز در این کتاب عنوان کرده است که نقش تصویر ذهنی در زندگی افراد بسیار بالاست به طوری که ذهن ناسالم می‌تواند یک زندگی را به طور کل نابود کند. وی بر این باور است که اگر افراد بتوانند به نقش ذهنی خود و دیگران توجه کنند و بر این اساس یک تصویر ذهنی سالم ایجاد کنند، زندگی‌شان برای همیشه تغییر خواهد کرد.

در این کتاب درباره سایکو سیبرنتیک صحبت شده است. سایکو سیبرنتیک در علم روانشناسی به معنای علم کنترل مغز است. کسی که بتواند روی مغز خود کنترل داشته باشد، این توانایی را هم به دست می‌آورد که بتواند تمامی مشکلات روانی خود را حل کند.

دکتر مالتز در این کتاب که از جمله بهترین کتاب‌های موفقیت در دنیاست، ثابت می‌کند که از طریق ۷ تمرین بسیار ساده می‌توان عزت نفس را ایجاد کرد. در واقع این تمرینات باعث می‌شود که تمامی استرس‌ها و ترس‌های انسان به اعتماد به نفس تبدیل شوند. اگر به دنبال تغییر تصویر ذهنی خود و ایجاد عزت نفس هستید، حتما این کتاب را مطالعه کنید. ماکسول مالتز در این کتاب از طریق تغییر تصویر ذهنی، شما را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب تصویر ذهنی

 

کتاب طرز فکر روانشناسی نوین موفقیت

کارول دوک یکی از محققان در حوزه روانشناسی مثبت گراست. روانشناسان مثبت گرا، معمولا از جمله افرادی هستند که به علم روانشناسی فقط به دید درمانی نگاه نمی‌کنند. آن‌ها بر این باورند که با استفاده از این علم می‌شود زندگی انسان‌ها را بهبود بخشید.

کارول دوک نویسنده یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت است. در واقع او به خاطر نوشتن کتاب «طرز فکر» معروف و مشهور شد. کتاب طرز فکر روانشناسی نوین موفقیت، کتابی بسیار موفق و پرفروش بوده است. کارول دوک سعی می‌کند در این کتاب مفهوم طرز فکر را به صورت خیلی ساده ولی بسیار تاثیرگذار مطرح کند.

کتاب طرز فکر شامل ۳۲۰ صفحه است که خط به خط آن تاثیرگذار است. این کتاب ترجمه شهلا ثریاصفت می‌باشد. خانم دوک در سه فصل ابتدایی کتاب طرز فکر، افراد را از نظر طرز فکر به سه دسته تقسیم می‌کند. اولین دسته افرادی هستند که طرز فکری ثابت دارند. یعنی؛ بر این باورند که توانایی‌ها و استعدادهایی که دارند کاملا ذاتی است. ولی؛ برخی دیگر از افراد هستند که می‌توانند در زمینه‌های مختلف پیشرفت و یا حتی پسرفت داشته باشند.

او این افراد را در دسته افراد با طرز فکر قابل رشد قرار داد. وی معتقد است افراد دیگری هم هستند که فکر می‌کنند، برخی از توانایی‌هایشان ثابت و برخی دیگر قابل رشد است. کارول دوک در این کتاب که یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت و روانشناسی است سعی بر تغییر طرز فکر افراد دارد. فکر می‌کنید شما در کدام دسته هستید؟

کارول دوک در انتهای این کتاب، راه‌های تغییر طرز فکر را عنوان می‌کند. اگر می‌خواهید درباره طرز فکر بیشتر بدانید و یا می‌خواهید بدانید که تاثیر طرز فکر در زندگی شما چقدر است؟ مجله بونگ به شما پیشنهاد می‌کند این کتاب را بخوانید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب طرز فکر روانشناسی نوین موفقیت

 

کتاب استراتژی معاملاتی با بیشترین احتمال موفقیت

یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت در بورس، کتاب استراتژی معاملاتی است. این کتاب، نوشته رابرت ماینر می‌باشد. رابرت ماینر یکی از مربیان موفق در زمینه بازرگانی بوده است. کتاب استراتژی معاملاتی وی در ۳۳۱ صفحه توسط سینا محامی و ابراهیم رامسری ترجمه شد. اگر می‌خواهید یک برنامه کامل برای معاملات خود از بدو ورود به بورس داشته باشید، این کتاب را مطالعه کنید. شما با مطالعه این کتاب، به موفقیت بزرگ و پایداری در بازار دست پیدا خواهید کرد.

کتاب استراتژی معاملاتی از جمله بهترین کتاب‌های موفقیت در بورس است. با خواندن این کتاب می‌توانید شرایط معاملاتی مطمئن را به راحتی تشخیص داده و نقاط ضرر را تعیین کنید. ماینر در این کتاب به خواننده یاد می‌دهد که چگونه سود خود را به بیشترین حد ممکن رسانده و از آن معامله خارج شود. چه یک فرد مبتدی در این کار باشید و چه یک فرد حرفه‌ای، می‌توانید این کتاب را مطالعه کرده و با سرعت بیشتری به موفقیت دست پیدا کنید.

رابرت ماینر در طی ۲۰ سال سعی کرده است که تمامی استراتژی‌ها را به صورت خیلی ساده و روان مطرح کند تا بتواند به یک معامله گر برای انجام معامله و یا مدیریت آن کمک کند. کتاب استراتژی معاملاتی با بیشترین احتمال موفقیت، به همراه یک CD به خریداران عزیز تقدیم می‌شود. کتاب و CD هر دو مکمل هم هستند و به شما در انجام معاملات پر سود در بورس کمک می‌کنند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب استراتژی معاملاتی با بیشترین احتمال موفقیت

 

کتاب رموز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای

همه شما توانایی موفق شدن را دارید! فقط باید بتوانید از تمام استعدادهای خود استفاده کرده و با پرورش آن‌ها دری به سوی موفقیت به روی خود بگشایید. یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای، کتاب رموز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای است.

این کتاب اثری از نویسنده معروف، ریچارد کوئک بوده که در ۱۳۵ صفحه توسط مصطفی عابدینی فر و مرتضی عابدینی فر به زبان فارسی درآمده است. همه شما برای این که بتوانید به یک موفقیت بزرگ در بازاریابی شبکه‌ای دست پیدا کنید به این کتاب نیاز دارید!

کتاب رموز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای، یک کتاب آموزشی است که به آموزش افراد مبتدی و یا حرفه‌ای می‌پردازد. کوئک یک آموزش ساده و موثر برای تجارت شبکه‌ای و بازار داری چند سطحی در این کتاب ارائه داده است. همانطور که از نام این کتاب مشخص است، کوئک در این کتاب یک سیستم بسیار ساده راه‌اندازی کرده و راهکارهای مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت بازاریابی شبکه‌ای را در آن نهفته است.

اگر از افراد مبتدی هستید، به راحتی با خواندن این کتاب که از بهترین کتاب‌های موفقیت است، در ۹۰ روز اول فعالیت خود می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. در بازاریابی شبکه‌ای در واقع سه ماهه اول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر برای رسیدن به موفقیت در این سه ماه برنامه داشته باشید، به یک شبکه‌ساز حرفه‌ای تبدیل خواهید شد.

کتاب رموز موفقیت توانسته است ایده‌های ساده و کاربردی را ارائه دهد تا بازاریابی شبکه‌ای را برای افراد به یک کار هیجان‌انگیز و سودآور تبدیل کند. کتاب رموز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای درواقع یک پایه بسیار مناسب برای بازاریابی چند لایه خواهد بود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب رموز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای

 

کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درون

کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی نوشته وین دایر بوده و توسط شقایق قندهاری به فارسی روان ترجمه شده است. همه کسانی که می‌خواهند، مسیر زندگی خود را معنا بخشیده و آن را در مسیری درست و هدفمند حرکت دهند، در ابتدا باید به مطالعه بهترین کتاب‌های موفقیت بپردازند. کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی، یکی از این دسته کتاب‌هاست که خواندن آن توسط مجله بونگ به شما پیشنهاد می‌شود.

این کتاب ۱۰ روش موثر را به همراه دارد که به عنوان اصلی‌ترین آموزش‌ها در زندگی مورد استفاده قرار گرفته و می‌توانند تاثیرات شگفتی را برای شما به همراه داشته باشند. این ۱۰ روش به صورت یک برنامه روزانه ارائه شده است و در آن احساس ضعف از زندگی مخاطب کاملا از بین می‌رود.

برای این که بتوانید این ۱۰ برنامه را عملی کنید، نیاز به یک ذهن آماده دارید تا بتواند همه چیز را بپذیرد. شما با آماده کردن ذهن خود، می‌توانید خود را برای رسیدن به موفقیت و قدم برداشتن در راه سعادت آماده کنید. شما باید بتوانید بهترین کتاب‌های موفقیت نظیر ۱۰ راز موفقیت برای آرامش درونی را مطالعه کرده و به راهکارهایی که در آن آمده است عمل کنید.

دکتر وین دایر نویسنده این کتاب به قدری روی ناتوانی‌های خود غلبه کرده که به راحتی می‌تواند، دردهای جسمانی خود مثل سر درد، بدن درد و… را نیز با نیروی اراده از بین ببرد. کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی از جمله مشهورترین کتاب‌های وی در زمینه موفقیت شناخته می‌شود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درون

 

کتاب اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی و ترجمه شده توسط افسانه درویشی می‌باشد. اگر به دنبال سعادت و خوشبختی می‌گردید و می‌خواهید یک زندگی فوق‌العاده داشته باشید، کافیست کتاب اثر مرکب را مطالعه کنید. اثر مرکب یکی از پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های موفقیت در نیویورک تایمز و همچنین آمازون است. دارن هاردی در این کتاب راهکارهایی ساده و بسیار مناسب به شما ارائه می‌دهد تا شما بتوانید به راحتی به سمت اهداف خود قدم بردارید. کتاب اثر مرکب به شما می‌آموزد که چگونه تصمیمات به ظاهر کوچک و بی ارزش به مرور زمان زندگی‌تان را دگرگون می‌کند.

در میان بهترین کتاب‌های موفقیت، کتاب اثر مرکب متفاوت بوده و با بقیه کتاب‌ها فرق می‌کند. یکی از تفاوت‌های عمده و اساسی این کتاب با مابقی کتاب‌های موفقیت در تاثیرگذاری آن است. در واقع کتاب اثر مرکب، تاثیرگذاری ویژه و سریعی را در شما ایجاد می‌کند.

این کتاب شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کرده و در تمام مراحل با شما همراه خواهد بود. برای این که بتوانید قدم گذاشتن در مسیر موفقیت را آغاز کنید، بهتر است این سوال را از خود بپرسید که آیا در زندگی خود هدفی دارید؟ شما دقیقا کجای این اهدف قرار دارید؟ بعد از پاسخ به این پرسش می‌توانید، با مطالعه این کتاب برای رسیدن به هر آنچیزی که دوست دارید قدم بردارید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما

 

کتاب تو کله خر هستی پیش به سوی موفقیت

کتاب جالب تو کله خر هستی، پیش برو موفق می‌شوی، اثری از جین سینسرو و ترجمه علیرضا غلامی است. این کتاب یکی از جالب‌ترین و بهترین کتاب‌های موفقیت است که آدمی را به سمت موفقیت می‌کشاند.

استفاده از کلمه کله خر در اسم این کتاب به خاطر نترس بودن است. افرادی که نترس هستند و دل و جرات دارند، در هر زمینه‌ای موفق خواهند شد. سینسرو در این کتاب عنوان کرده است که اگر نترس باشی و بتوانی برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی‌ات تلاش کنی، بی شک موفق می‌شوی! برای این که بتوانی به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنی، اولین گام این است که باور داشته باشی، همه چیز امکان پذیر است.

کتاب تو کله خر هستی، پیش برو به سوی موفقیت، یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت است که تک جلدی بوده و در ۲۴۷ صفحه نگاشته شده است. جین سینسرو، یک نویسنده و مربی موفقیت در آمریکا می‌باشد. این نویسنده خوش ذوق چندین کتاب را تالیف کرده که در تمام آن‌ها افراد به سمت موفقیت و حرکت به سمت اهداف تشویق شده‌اند. خواندن تمام آثار این نویسنده به مخاطب، اشتیاق و دل و جرات در انجام کارها را می‌دهد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب تو کله خر هستی پیش به سوی موفقیت

 

کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته

برایان تریسی، یکی از افراد موفق و ثروتمند در دنیا است. راهکارها و روش‌های او برای رسیدن به یک موفقیت بزرگ به قدری تاثیرگذار است که افراد زیادی با انجام راهکارهای او توانسته‌اند به موفقیت و ثروت بزرگی دست پیدا کنند.

برایان تریسی یک نویسنده و سخنران بزرگ است که در زمینه موفقیت سخنان بسیار جالب و تاثیرگذاری دارد. یکی از کتاب‌های او که جزو بهترین کتاب‌های موفقیت هم شناخته می‌شود، کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته است. این کتاب دارای تمام قواعدی است که تا به حال برای رسیدن به ثروت مورد استفاده قرار گرفته و اثربخش بوده‌اند.

مطالبی که در این کتاب آورده شده بسیار مفید بوده و می‌تواند زندگی شما را دچار تغییر و تحولی بزرگ کند. راهکارها و ایده‌هایی که در این کتاب آمده است، به صورت یک جایگاه پرش برای افرادی می‌باشد که می‌خواهند از زندگی خود لذت برده و ثروتمند شوند.

این اصول در این کتاب به صورت ساده و روان بیان شده‌اند. اگر بخواهیم یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت و ثروتمند شدن شخصی را به شما معرفی کنیم، بی شک کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته بهترین انتخاب خواهد بود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته

 

امتیاز دهید