گیتار کلاسیک

0

یکی از لذت بخش‌ترین کارها، خرید ساز می‌باشد. این احساس لذت برای افرادی که می‌خواهند اولین ساز خود را خریداری کرده و به دنیای زیبای موسیقی وارد شوند، بسیار بیشتر می‌باشد. اما از آنجایی که سازها تنوع بالایی دارند، خرید ساز مشکل خواهد بود. در نتیجه لازم است که اول به سراغ علایق خود رفته و ساز مورد نظر خود را خریداری کنید. ما در این مقاله از مجله بونگ می‌خواهیم درباره خرید گیتار کلاسیک سخن گفته و یک راهنمای خرید کلی برای آن بیان کنیم، تا شما بهتر بتوانید جدیدترین و بهترین نوع آن را خریداری کرده و شروع به آموزش نوازندگی کنید.

هنگامی که می‌‌خواهید یک گیتار را خریداری کنید، سوال‌های مختلفی در ذهن شما ایجاد می‌شود. مثلا گیتار اکوستیک بهتر است یا الکتریک؟ گیتار خوب باید چه اندازه‌ای باشد؟ اندازه بورد آن بهتر است چقدر باشد؟ و هزاران هزار سوال دیگر که ممکن است بارها به آن‌ها فکر کرده و یا در مورد آن‌ها تحقیق کرده باشید. مهم‌ترین و بهترین نکته‌ای که در خرید گیتار کلاسیک اهمیت دارد، این است که شما از صدای تولید شده توسط آن لذت برده و برای ادامه یادگیری نواختن موسیقی مشتاق‌تر شوید. شما باید گیتاری را خریداری کنید که با استایل شما متناسب باشد. برای این که بتوانید یک گیتار خوب و درجه یک را خریداری کنید، بهتر است این مقاله از مجله بونگ را مورد مطالعه قرار دهید.

انواع گیتار

گیتارها انواع مختلفی داشته و برحسب میزان تبحر شما در نواختن گیتار به چند دسته تقسیم می‌شوند.

 • گیتار اکوستیک دارای سیم فلزی: دارای سیم فلزی بوده و صدا را رساتر، واضح‌تر و حتی بلندتر تولید می‌کند.
 • گیتار اکوستیک دارای سیم نایلونی: قیمت مناسبی نسبت به انواع دیگر دارد. خرید گیتار کلاسیک به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود.
 • گیتار الکتریک: در صورتی که در نواختن این گیتار تبحر داشته باشید، می‌تواند صدای بسیار جذابی را از خود تولید کند. در غیر این صورت صدایی خوش خراشی را تولید خواهد کرد.

همانطور که در بالا گفته شد، گیتارها انواع مختلفی داشته و به چند دسته تقسیم می‌شوند. موضوعی که در این مقاله از مجله بونگ مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است، درباره خرید گیتار کلاسیک می‌باشد. گیتار اکوستیکی که دارای سیم نایلونی باشد به گیتار کلاسیک معروف است. این گیتار در واقع بهترین نوع گیتار برای مبتدیان محسوب شده و نسبت به بقیه گیتارها قیمت مناسب‌تری دارد. بورد عریض این گیتار باعث شده است تا مبتدیان در امر نوازندگی گیتار بتوانند انگشتان خود را در جای مناسب‌تری قرار دهند. سیم‌های مورد استفاده در این گیتار کلاسیک از جنس نایلونی بوده و در نتیجه برعکس گیتارهای اکوستیک با سیم فلزی، انگشتان شما را اذیت نخواهند کرد. پس اگر می‌خواهید شروع به نواختن گیتار کنید، خرید گیتار کلاسیک اولین و بهترین گیتار برای یادگیری می‌باشد.

مزایا و معایب استفاده گیتارهای اکوستیک سیم نایلونی

مزایا:

 • استفاده از سیم‌های نایلونی در ساخت گیتارهای کلاسیک؛ باعث شده است تا با نواختن موسیقی نوک انگشتان فرد نوازنده اذیت نشود.
 • برای استفاده از گیتارهای کلاسیک لازم نیست فرت برد گیتار خیلی دقیق باشد. در صورتی که این مسئله برای گیتارهای الکتریک و یا اکوستیک سیم فلزی بسیار حائز اهمیت است.

معایب:

 • وجود سیم‌های نایلونی باعث شده است گیتار کلاسیک صدای بسیار زیادی نداشته باشد. در نتیجه برای نواختن برخی از سبک‌ها مناسب نخواهد بود. البته اگر علاقمند به سبک کلاسیک هستید، می‌توانیداقدام به خرید گیتار کلاسیک نمایید.
 • برای حفظ تن گیتار بهتر است سیم‌ها را بعد از مدتی عوض کنید.

ویژگی‌‎های گیتار کلاسیک

برای جبران صدای ملایم گیتارهای کلاسیک در تولید آن‌ها از چوب سرو استفاده شده است. سرو خاصیت ارتجاعی بالاتری داشته و باعث می‌شود قیمت گیتار شما مناسب‌تر شود. وجود سرشاخه شکاف‌دار از دیگر ویژگی‌های گیتارهای کلاسیک محسوب می‌شود. گیتارهای کلاسیک دارای دسته و فرت برد عریض‌تری نسبت به باقی گیتارها هستند. هنگام خرید گیتار کلاسیک به این ویژگی‌ها توجه کنید. گیتارهای کلاسیک سایزهای مختلفی داشته و شما می‌توانید با در دست گرفتن اندازه‌های مختلف، سایز مناسب را خریداری کنید.

نکات مهمی که در خرید گیتار کلاسیک باید به آن‌ها توجه کرد

برای این که بتوانید بهترین گیتار کلاسیک را خریداری کنید، لازم است چندین نکته را مورد توجه قرار دهید. ما در این مقاله از مجله بونگ این نکات را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. دسته گیتار باید صاف بوده و تاب نداشته باشد: دسته یک گیتار سالم باید کاملا صاف باشد. انحراف داشتن دسته گیتار و یا خمیده بودن آن تاثیر بدی روی صدای تولید شده خواهد داشت. در نتیجه؛ در خرید گیتار کلاسیک به صاف بودن دسته گیتار توجه کنید.
 2. فاصله متناسب سیم‌ها با دسته گیتار: دقت کنید که فاصله سیم‌‌ها با دسته گیتار خیلی زیاد نباشد. متناسب بودن این فاصله به نوازنده کمک می‌کند تا بتواند بهتر و راحت‌تر بنوازد.
 3. توجه به صدای سیم‌ها: صدای تولید شده توسط سیم‌ها باید کاملا واضح و شفاف بوده و سیم گز نزند. در حقیقت شما باید تمامی فرت‌ها را امتحان کرده و از خرید گیتار کلاسیک سالم خود اطمینان حاصل کنید.
 4. عدم وجود شکستگی در بدنه گیتار: وجود هرگونه شکستگی در بدنه گیتار باعث تغییر صدای آن خواهد شد.
 5. گوشی کوک سالم باشد: گوشی کوک‌ها باید سالم بوده و بعد از مدتی گیتار شما نباید از کوک خارج شود. البته بعد از خرید گیتار کلاسیک نو ممکن است نیاز داشته باشید که چندین بار ساز خود را کوک کنید. تازه بودن سیم‌ها و کشش طولی آن‌ها ازعواملی است که باعث می‌شود شما مجبور به کوک کردن گیتار نو خود شوید.
 6. توجه به موازی بودن فرت‌های گیتار: در هنگام خرید گیتار کلاسیک به موازی بودن فرت‌های گیتار توجه کنید. (فرت‌ها در واقع باعث تقسیم بندی سیم‌ها به فواصل زمانی مختلف خواهند شد.)
 7. C شکل و یا U شکل بودن پشت دسته گیتار: خرید گیتار کلاسیک با پشت دسته گرد می‌تواند حالت قرار گیری دستان شما را برای همیشه خراب کرده و شما را به اشتباه بیاندازد.

برای شروع یادگیری و نواختن گیتار، چه گیتاری مناسب است؟

اولین نکته‌ای که در خرید گیتار باید به آن توجه کنید، انتخاب سبک موسیقیایی است که می‌خواهید یاد بگیرید. بعد از انتخاب سبک موسیقی می‌توانید گیتاری را انتخاب کنید که در نواختن آن سبک از بهترین‌هاست. اگر قصد نواختن موسیقی‌های کلاسیک را دارید، خرید گیتار کلاسیک به شما پیشنهاد می‌شود. یکی از بهترین گیتارهایی که برای افراد مبتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گیتار کلاسیک می‌باشد. سیم‌های نایلونی و همچنین بورد پهن این گیتار باعث شده است تا برای افراد مبتدی مناسب گردد. گیتارهای کلاسیک معمولا برای تولید صدا نیازی به استفاده از دستگاهی دیگر ندارند. صدای گیتار کلاسیک واضح بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تمامی آکوردها را به راحتی بنوازید.

بهتر است بدانید افرادی که می‌خواهند در نواختن گیتار حرفه‌ای شوند، باید گیتار خود را به یک گیتار حرفه‌ای تبدیل کنند. گیتارهای کلاسیک که برای افراد مبتدی طراحی شده‌اند، ممکن است برای افراد نیمه حرفه‌ای کمی خسته کننده به نظر برسد. اگر قصد خرید گیتار کلاسیک را دارید، بهتر است گیتاری را خریداری کنید که دارای محافظ و گارانتی باشد.

ما در این مقاله از مجله بونگ ۷ مارک از بهترین مارک‌های گیتار کلاسیک را به شمار معرفی کرده‌ایم تا شما به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای بتوانید نسبت به خرید گیتار کلاسیک اقدام کنید.

معرفی ۷ مارک از بهترین گیتارهای کلاسیک

گیتار کلاسیک NE2

اگر به دنبال خرید گیتار کلاسیکی هستید که رنگ مورد علاقه شما را داشته باشد، بی شک می‌توانید رنگ مورد علاقه خود را در میان رنگ‌های گیتار کلاسیک NE2 پیدا کنید. گیتار NE2 دارای بیش از ۵۰ رنگ متنوع می‌باشد. جنس چوب صفحه رویی این گیتار از صنوبر است. چوب صنوبر از جمله با کیفیت‌ترین و شایع‌ترین چوب برای تولید گیتار‌های کلاسیک محسوب می‌شود. جنس کناره و صفحه پشتی گیتار نیز از ماهون بوده و در نتیجه صدای تولید شده طنین دلنشینی خواهد داشت. یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود نوازندگان تازه‌ کار نسبت به نوازندگی تشویق شوند، موفق بودن در ایجاد صدای مطلوب می‌باشد. این گیتار می‌تواند صدایی مطلوب ایجاد کند.

مقاوم بودن قسمت قرارگیری انگشت در برابر تعریق و جابه‌جایی از دیگر ویژگی‌های این گیتار منحصر به فرد محسوب می‌شود. جنس ماشین هد مورد استفاده در ساخت گیتار NE2 از کروم می‌باشد. در صورتی که گیتار شما از کوک خارج شد، شما با استفاده از این ماشین هد می‌توانید گیتار خود را کوک کنید. از آنجایی که جنس سیم این دسته از گیتارها از نایلون و گاها از نایلون- فنر است. در نتیجه لازم است تا بعد از مدتی آن‌ها را تعویض کنید. تعویض سیم می‌تواند تاثیر زیادی روی تن صدای تولید شده داشته باشد. اگر قصد خرید گیتار کلاسیک درجه یک با صدایی مطلوب را دارید، می‌توانید به مجموعه دیجی کالا مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را در سایز و رنگ دلخواه سفارش دهید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک NE2

 

گیتار کلاسیک وفائی مدل MV x

گیتار وفائی مدل MV x، در دسته گیتارهای آکوستیک با سیم نایلونی یا همان گیتارهای کلاسیک قرار گرفته است. سایز این گیتار برای افراد بزرگسال مناسب بوده و بهترین گزینه برای این افراد به شمار می‌رود. همانطور که می‌دانید، کیفیت و نوع چوب مورد استفاده در ساخت گیتار، در تولید صدایی با کیفیت موثر است و می‌تواند صدایی گوش نواز ایجاد کرده و شنونده را مجذوب کند. چوب صنوبر از بهترین چوب‌هائیست که در بهترین گیتارهای کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چوب باعث می‌شود تا صدای تولید شده مطلوب‌تر به گوش برسد. جنس صفحه رویی گیتار وفائی مدل MV x از چوب صنوبر می‌باشد. در نتیجه؛ صدایی که توسط این گیتار تولید می‌شود گرم بوده و شما را نسبت به نوازندگی مشتاق‌تر از قبل خواهد کرد. این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در خرید گیتار کلاسیک محسوب می‌شود.

چوبی که در کناره‌ها و قسمت پشتی گیتار استفاده می‌شود، از جنس چوب ماهون بوده و باعث می‌شود صدای تولید شده رزونانس فوق‌العاده‌ای تولید کند. صفحه انگشتی این مدل گیتار کلاسیک از نوع رزوود می‌باشد. در نتیجه؛ به نوازنده این امکان را می‌دهد تا بتواند نت‌ها را صحیح‌تر بنوازد. خرید گیتار کلاسیک وفائی مدل MV x به تمام کسانی توصیه می‌شود که هم زیبایی ظاهری و هم کیفیت و صدای مطلوب برایشان اهمیت دارد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک وفائی مدل MV x

 

گیتار کلاسیک کینگ مدل K1-1

اگر برای شروع نوازندگی به دنبال خرید گیتار کلاسیک خوش صدا و ارزان قیمت هستید، گیتار کلاسیک کینگ مدل K1-1 را در لیست انتخاب‌های خود قرار دهید. کیفیت بالا، زیبایی منحصر به فرد و همچنین خوش ساخت بودن این محصول باعث شده است که جزو پرفروش‌ترین گیتارهای کلاسیک قرار بگیرد. وجود چوب صنوبر به عنوان صفحه رویی گیتار K1-1، سبب شده است تا صدای مطلوبی از گیتار خارج شده و نوازنده برای ادامه یادگیری مشتاق‌تر شود. سایز استاندارد این محصول از دیگر ویژگی‌های این گیتار محسوب شده و برای گروه سنی بزرگسال و افراد بالای ۱۱ سال گزینه مناسبی می‌باشد. جنس صفحه پشتی و همچنین کناره‌های گیتار کلاسیک K1-1 از برند کینگ، از چوب ماهون ساخته شده است.

چوب ماهون برای گیتار‌های کلاسیک دو مزیت به همراه دارد. اول اینکه باعث زیبایی بیشتر گیتار شده و این محصول را برای خاص پسندان خاص‌تر جلوه می‌دهد. دوم اینکه چوب ماهون باعث می‌شود صدا در جعبه صدا نگه‌داری شده ورزونانس خوبی تولید گردد. به همین دلیل؛ افراد مبتدی و خاص پسند به دنبال خرید گیتار کلاسیک کینگ مدل K1-1 هستند تا بتوانند صدای مطلوب‌تری تولید کرده و نواختن را به سادگی یاد بگیرند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک کینگ مدل K1-1

 

گیتار کلاسیک آوا مدل S20-W

یکی از آلات موسیقی که طرفداران بسیاری دارد، گیتار می‌باشد. گیتارهای کلاسیک از جمله گیتارهایی هستند که بسیار ساده بوده و  برای افراد مبتدی و کسانی که در نواختن گیتار تازه کار هستند مناسب می‌باشند. گیتار آوا مدل S20-W، از انواع گیتارهای کلاسیک است که ظاهری بسیار شیک و منحصر به فرد دارد. چوب مورد استفاده در صفحه رویی این گیتار از جنس صنوبر می‌باشد. گیتارهایی که در ساخت آن‌ها از چوب صنوبر استفاده شده است، معمولا کیفیت و صدای بسیار بالاتر و مطلوب‌تری دارند. همانطور که می‌دانید جنس چوب مورد استفاده در صفحه رویی، کناره‌ها و صفحه پشتی گیتار با هم متفاوت است. بنابراین در خرید گیتار کلاسیک به جنس چوب به کار رفته در تولید آن توجه کنید. چوبی که در قسمت پشتی و کناره‌های گیتار آوا مدل S20-W استفاده شده است، چوب چنار می‌باشد. وجود چوب چنار در تولید و ساخت گیتار، کیفیت صدای بهتری را به همراه خواهد داشت.

گیتارهایی که دارای چوب صنوبر هستند، معمولا برای سبک‌های فلامنکو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سبک، یکی از سبک‌های موسیقی است که صدای بلندتر و رساتری لازم دارد. سیم مورد استفاده در گیتار آوا مدل S20-W از جنس نایلون- فنر می‌باشد. برای این که بتوانید صداهای جدید خلق کنید بهتر است هر از چند گاهی، سیم‌های گیتار خود را عوض کنید. اگر به دنبال خرید گیتار کلاسیکی هستند که دارای صدای بلندتر و رساتری باشد، می‌توانید از گیتار آوا مدل S20-W استفاده کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک آوا مدل S20-W

 

گیتار کلاسیک رویال مدل ۰۲۸

اگر قصد خرید گیتار کلاسیک را دارید ولی بودجه شما بسیار کم است، می‌توانید گیتار کلاسیک رویال را خریداری کنید. گیتارهای برند رویال نسبت به قیمت کمی که دارند، از کیفیت صدای بالایی برخوردار هستند. در نتیجه؛ اگر علاقمند به نواختن موسیقی‌های کلاسیک هستید ولی بودجه شما محدود است، سریعا گیتار کلاسیک رویال مدل ۰۲۸ را خریداری کنید. بیشتر افرادی که در امر نوازندگی تازه کار هستند از کیفیت و صدای تولید شده توسط گیتار رویال راضی بوده و خرید آن را به دیگر افراد مبتدی پیشنهاد می‌دهند. گیتار کلاسیک رویال مدل ۰۲۸ دارای ۱۸ فرت بوده و سایز آن برابر با ۴/۴ می‌باشد. این سایز از اندازه‌های گیتار، پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین سایزها می‌باشد. چون برای تمامی افراد بزرگسال قابل استفاده است.

جنس چوب مورد استفاده در ساخت گیتار کلاسیک رویال از صنوبر می‌باشد. بدنه این مدل گیتار مات بوده و ظاهری بسیار جذاب دارد. جنس صفحه انگشت‌گذاری این ساز از صنوبر است. وجود چوب صنوبر در ساخت این گیتار باعث شده است، صدای تولید شده بسیار گوش نواز و گرم باشد. گیتار رویال دارای ۶ سیم نایلونی است. وجود چندین رنگ مختلف، خرید گیتار کلاسیک رویال مدل ۰۲۸ را برای افراد با سلیقه‌های مختلف راحت‌تر کرده است.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک رویال مدل ۰۲۸

 

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

افرادی که طرفدار موسیقی کلاسیک هستند و می‌خواهند به زودی نواختن آن را یاد بگیرند، بهتر است نسبت به خرید گیتار کلاسیک یاماها مدل C40 اقدام کنند. این مدل از گیتار یاماها برای افراد تازه‌کار بهترین مدل گیتار می‌باشد. سایز این گیتار برابر با ۴/۴ بوده و در نتیجه برای افراد بزرگسال و یا حتی نوجوانان ۱۱ سال به بالا مناسب می‌باشد. این گیتار دارای ویژگی‌هایی چون بریج رزوود و صفحه انگشت‌گذاری می‌باشد. این ویژگی‌‌ها باعث شده است تا نوازنده بتواند به باز تولید نت‌ها به طور کاملا صحیح و بی نقص بپردازد. جنس چوب مورد استفاده در صفحه رویی گیتار از جنس صنوبر و چوب مورد استفاده در کناره‌های گیتار و پشت آن از چوب مرانتی می‌باشد.

تمامی افراد مبتدی به خاطر صدای بسیار پایین این گیتار گلایه می‌کنند. اما؛ برای یک فرد مبتدی که می‌خواهد آهنگ‌ها را به صورت تدریجی بیاموزد، این نقطه ضعف به یک ویژگی تبدیل شده است. گیتار کلاسیک C40، این قابلیت را دارد تا بتواند مدت زمان زیادی در کوک بماند. در نتیجه؛ شما در صورت خرید گیتار کلاسیک یاماها مدل C40 تا مدت‌ها با خیال راحت می‌توانید بنوازید. این گیتار دارای ۱۹ فرت است که به صورت موازی روی گیتار قرار گرفته‌اند. این مدل از گیتار کلاسیک یاماها، یک ساز ارزان قیمت است که قیمت بسیار مناسبی داشته و دارای سیم‌های نایلونی می‌باشد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

 

گیتار کلاسیک اسپیروس مارکت مدل C70

خرید گیتار کلاسیک اسپیروس مارکت مدل C70، برای تمام افرادی که علاقمند به موسیقی هستند، مناسب می‌باشد. کیفیت بالا، ظاهر شیک و قدرت صدای بالا از ویژگی‌های گیتار اسپیروس مارکت است. در نتیجه؛ این گیتار می‌تواند به تمام نیازهای یک نوازنده پاسخ بدهد. همانطور که می‌دانید، چوب افرا در میان تمامی چوب‌های دیگر استحکام بسیار بالایی دارد. در ساخت دسته گیتار کلاسیک C70 از برند اسپیروس مارکت از چوب افرا استفاده شده است تا بتواند استحکام بالایی داشته و تا سال‌ها مورد استفاده نوازنده قرار بگیرد. از چوب رزوود در ساخت صفحه انگشت گذاری استفاده شده است. در نتیجه؛ در صورت تماس با سیم‌های گیتار دچار خوردگی نشده و تا سال‌ها قابل استفاده خواهد بود. استفاده از این چوب در قسمت انگشت‌گذاری و همچنین وجود فرت‌های برنجی باعث شده است تا نوازنده بتواند به باز تولید صحیح نت‌ها بپردازد.

جنس چوب صفحه پشتی و صفحه رویی گیتار به ترتیب از ماهون و صنوبر می‌باشد. استفاده از چوب صنوبر در صفحه رویی باعث شده است تا صدای تولید شده توسط این گیتار بسیار گرم بوده و نوازنده را مجذوب خود کند. گیتار کلاسیک اسپیروس مارکت مدل C70 دارای ۱۹ فرت بوده و اندازه آن برای افراد بزرگسال و نوجوانان ۱۰ سال به بالا مناسب می‌باشد. اگر قصد خرید بهترین گیتار کلاسیک برای تمرینات ابتدایی خود را دارید، خرید گیتار کلاسیک اسپیروس مارکت می‌تواند بهترین گزینه باشد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه گیتار کلاسیک اسپیروس مارکت مدل C70

 

امتیاز دهید