کلاژن

0

کلاژن چیست؟

کلاژن نوعی پروتئین است که از واژه یونانی Colla به معنای چسب گرفته شده است. این ماده پروتئینی می‌تواند بافت‌های مختلف بدن را همانند چسبی در کنار هم نگه‌دارد. کلاژن یکی از مهم‌ترین و در واقع اصلی‌ترین پروتئین‌های بدن بوده و حدود یک سوم از پروتئین‌های کل بدن را تشکیل می‌دهد. بهتر است بگوییم که کلاژن اصلی‌ترین ساختار در پوست، استخوان، دندان، رباط و حتی ماهیچه‌ها محسوب می‌شود. خاصیت بازجذبی از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این پروتئین به حساب می‌آید. در واقع کلاژن می‌تواند به اجزای کوچک تبدیل شده و سپس بعد از تغییر شکل جذب بدن شود. بنابراین از این پروتئین در پزشکی استفاده زیادی می‌شود. ما در این مقاله از مجله بونگ سعی داریم بهترین مکمل‌های کلاژن را مورد بررسی قرار داده و درباره خواص کلاژن توضیحاتی را ارائه دهیم. برای شناخت بهتر و بیشتر کلاژن این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

خواص کلاژن

قبل از این که به بررسی و معرفی بهترین مکمل‌های کلاژن بپردازیم، لازم است با کلاژن بیشتر آشنا شوید. در زیر برخی از خواص این ماده پروتئینی را آورده‌ایم.

  • تقویت لایه‌های پوستی
  • جلوگیری از خشک شدن پوست و یا ایجاد چین و چروک‌های پوستی
  • جوانسازی پوست، مو و ناخن
  • ترمیم و بازسازی پوست و مو
  • ایجاد خاصیت ارتجاعی برای پوست
  • سفت کننده و لیفت کننده پوست

عواملی که باعث کاهش کلاژن در بدن می‌شوند

بهتر است بدانید، کلاژن یکی از پروتئین‌هائیست که در بدن ساخته می‌شود. ما با استفاده از مواد خوراکی می‌توانیم مقدار بسیار کمی کلاژن را به بدن اضافه کنیم. اما عواملی هستند که باعث کاهش کلاژن در بدن شده و در نهایت زیبایی و سلامت پوست، مو و ناخن‌ها را به خطر می‌اندازند. بنابراین بدن به مقدار قابل توجهی کلاژن نیاز پیدا می‌کند. در صورت کاهش کلاژن در بدن، شما می‌توانید از بهترین مکمل‌های کلاژن استفاده کرده و کلاژن مورد نیاز بدن را تامین کنید. اما؛ عوامل کاهش کلاژن در بدن شامل چه مواردی می‌شوند؟

افزایش سن، محیط زندگی، آلودگی هوا، سبک زندگی، رژیم‌های غذایی غلط و همچنین قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید از دسته مواردی هستند که باعث تجزیه کلاژن‌های موجود در بدن خواهند شد. به مرور زمان سرعت این تجزیه افزایش یافته و بدن رفته رفته به سمت پیری می‌رود. برای اینکه جوان بمانید، می‌توانید بهترین مکمل‌های کلاژن را خریداری کرده و با مصرف آن‌ها این پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کنید.

مکمل‌های کلاژن

بسیاری از افراد به جای مصرف طیف وسیعی از مواد خوراکی ترجیح می‌دهند نیاز بدن به این پروتئین خاص را با سرعت بالاتری رفع کنند. از این رو به سمت مصرف مکمل‌های کلاژن روی می‌آورند. بهترین مکمل‌های کلاژن به صورت قرص، پودر، کپسول و یا ساشه در داروخانه‌های سراسر کشور وجود دارند. ما در این مقاله از مجله بونگ هر یک از این مکمل‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پودر کلاژن

همانطور که گفتیم کلاژن یکی از مهم‌ترین و فراوان‌ترین پروتئین موجود در بدن است که به حفظ و جوانسازی پوست و مو کمک بسیاری می‌کند. پودر کلاژن یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن است که برای حفظ سلامت پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمپانی‌های تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی از این پودر در تولید کرم‌های آرایشی، شامپوها و یا صابون‌ها استفاده می‌کنند. امروزه از پودر کلاژن به صورت مستقل نیز استفاده می‌شود. بسیاری از ورزشکاران از پودر کلاژن برای حفظ سلامت عضلات و استخوان‌ها استفاده می‌کنند. در واقع مصرف پودر کلاژن باعث می‌شود بافت‌ها و یا استخوان‌هایی که در حین ورزش آسیب دیده‌اند با سرعت بالایی ترمیم یابند.

پودر کلاژن، شامل کلاژن پپتید شده بوده و از هیدرولیز کلاژن‌های ماهی تولید می‌شود. این پودر فاقد قند، کلسترول، نمک و حتی اسیدهای چرب ترانس می‌باشد. در نتیجه؛ افراد دیابتی نیز به راحتی می‌توانند از این مکمل استفاده کنند. پودر کلاژن یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن است که مانع از نازک شدن ناخن‌ها و موهای شما شده و در حفظ و سلامت قلب و عروق تاثیر بسزایی دارد. مصرف این پودر می‌تواند از پیری زودرس جلوگیری کرده و باعث ترمیم، بازسازی و جوانسازی پوست شود.

قرص کلاژن

همانطور که قبلا نیز گفته شد، کلاژن توانایی تجزیه و بازجذب در بدن را داراست. به همین دلیل است که استفاده از بهترین مکمل‌های کلاژن امروزه باب شده است. بیشتر مکمل‌های کلاژنی که امروزه در بازار یافت می‌شوند، هیدرولیز شده بوده و به راحتی جذب بدن می‌شوند. یکی از انواع این دسته از مکمل‌ها، قرص مکمل کلاژن می‌باشد. قرص‌های کلاژن می‌توانند باعث درخشان شدن پوست، تقویت ماهیچه‌ها و استخوان‌ها و همچنین بهبود عملکرد قلب شوند. کاهش اضطراب، افزایش متابولیسم بدن، بهبود عملکرد مغز و تقویت روده‌ها از دیگر ویژگی‌های استفاده از قرص کلاژن محسوب می‌شود.

قرص‌های مکمل کلاژن، دارای مارک‌ها و برندهای مختلفی هستند که در این مقاله از مجله بونگ به سه تا از بهترین‌ها و پرفروش‌ترین‌های آن پرداخته‌ایم. شما با استفاده از بهترین مکمل‌های کلاژن می‌توانید از پیری زودرس جلوگیری کرده و توده‌های عضلانی خود را افزایش دهید. قرص‌های مکمل حاوی مقدار قابل توجهی کلاژن هیدرولیز شده هستند که به راحتی جذب بدن می‌شوند.

کپسول کلاژن

افزایش سن، به تدریج باعث کاهش کلاژن‌های بدن می‌شود. کلاژن از جمله فراوان‌ترین و بهترین پروتئین موجود در بدن است که می‌تواند تاثیرات زیادی روی پوست، مو، ناخن و حتی ماهیچه‌ها و قلب انسان بگذارد. بسیاری از عوامل محیطی و همچنین شیوه زندگی افراد باعث می‌شود کلاژن بدن آن‌ها با سرعت بسیار زیادی تجزیه شود. بنابراین در کنار رژیم غذایی سالم باید از بهترین مکمل‌های کلاژن برای رفع این کمبودها استفاده کنید. کپسول کلاژن، از انواع مکمل‌های کلاژن به شمار می‌رود. ما در این مقاله از مجله بونگ ۳ تا از بهترین مکمل‌های کلاژن که به صورت کپسولی تولید شده‌اند را به شما معرفی کرده‌ایم.

ساشه کلاژن

ساشه یک نوع بسته‌بندی است که برای حفظ سلامت و کاهش امکان نشت پذیری داروها از آن استفاده می‌شود. این نوع بسته‌بندی به صورت یکبار مصرف بوده و از جمله بهترین راه‌ها برای بسته‌بندی داروها محسوب می‌شود. پودر کلاژن و یا قرص آن می‌تواند درون یک ساشه قرار گرفته و به صورت روزانه مصرف شود. در واقع ساشه کلاژن یکی از انواع بسته‌بندی‌های کلاژن به حساب می‌آید. این نوع بسته‌بندی می‌تواند کلاژن را در برابر نور، رطوبت و هرگونه سایش در امان نگه‌دارد. این بسته‌بندی یکی از جدیدترین بسته‌بندی‌ها برای بهترین مکمل‌های کلاژن محسوب می‌شود. ما در این مقاله از مجله بونگ، سه نوع ساشه کلاژن را به شما معرفی کرده‌ایم. با مطالعه ادامه این مقاله از مجله بونگ، می‌توانید با بهترین و پرفروش‌ترین ساشه‌های کلاژن آشنا شوید.

ویژگی بهترین مکمل‌های کلاژن

بهترین مکمل‌های کلاژن می‌توانند چین و چروک‌های ریز پوست را تا میزان قابل توجهی کاهش دهند. این مکمل‌ها همچنین می‌توانند منجر به سفت شدن پوست، افزایش استحکام پوست، بهبود آکنه و جای زخم و جلوگیری از افتادگی پوست شوند. از آنجایی که خرید مکمل‌های کلاژن نیاز به راهنمایی دارد، ما در این مقاله از مجله بونگ سعی کرده‌ایم؛ بهترین مکمل‌های کلاژن را مورد بررسی قرار داده و با ارائه مشخصات کلی از آن‌ها، هر یک را به شما معرفی کنیم. پس کمی از وقت خود را به خواندن این مقاله از مجله بونگ اختصاص دهید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

معرفی بهترین مکمل‌های کلاژن

پودر کلاژن

پودر کلاژن بیوتی کلاژینو

همزمان با افزایش سن، سنتز کلاژن در بدن کاهش می‌یابد. در نتیجه‌ی کاهش سنتز کلاژن، قدرت بازسازی پوست و مو به شدت کاهش یافته و لایه اپیدرم پوست بسیار نازک می‌شود. مصرف بهترین مکمل‌های کلاژن می‌تواند این روند را کنترل کرده و یا تا حدودی متوقف کند. پودر کلاژن بیوتی کلاژینو یکی از پر مصرف‌ترین و بهترین مکمل‌هاست که می‌تواند کلاژن مورد نیاز بدن را تامین کند. استفاده از پودر کلاژن مانع از ایجاد چین و چروک روی پوست شده و برای رشد موها بسیار مفید است. پودر کلاژن می‌تواند استحکام استخوان‌ها و مفاصل را تقویت کرده و مانع از ایجاد بیماری‌هایی چون پوکی استخوان و یا آرتروز شود.

این محصول یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن است که علاوه بر حفظ و جوانسازی پوست، مو، غضروف‌ و استخوان‌ها باعث افزایش متابولیسم‌های بدن و در نهایت تناسب اندام نیز خواهد شد. پودر کلاژن بیوتی کلاژینو در یک بسته بندی ۳۰ عددی در ۳۰ ساشه قرار گرفته است. شما می‌توانید این محصول را از داروخانه اینترنتی دیجی کالا با مناسب‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه پودر کلاژن بیوتی کلاژینو

 

قرص کلاژن

قرص رویال کلاژن ایکس مارت

کلاژن موجود در مکمل‌های کلاژن معمولا به صورت هیدرولیز شده هستند. در فرایند هیدرولیز، کلاژن به قطعات ریزتری تبدیل می‌شود. در این صورت به راحتی جذب بدن خواهد شد. قرص رویال کلاژن ایکس مارت، یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن است که حاوی ۸۳۳ میلی‌گرم کلاژن هیدرولیز شده نوع ۱ و ۳ می‌باشد. این مکمل می‌تواند لایه‌های مختلف پوست را آبرسانی کرده و فرایند پیری را به تاخیر بیاندازد. قرص رویال کلاژن می‌تواند رشد ناخن ومو را نیز تحریک کند. قرص‌های رویال کلاژن با تاثیرگذاری بالا روی پوست، مو و ناخن می‌توانند به پوست شما استحکام بخشیده و دفعات شکستن ناخن‌های شما را کاهش دهند. بسته‌بندی این محصول حاوی ۶۰ عدد قرص مکمل کلاژن می‌باشد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه قرص رویال کلاژن ایکس مارت

 

قرص کلاژن گلد آدریان

قرص کلاژن گلد آدریان، یک محصول ایرانی است که حاوی ۸۳۳ میلی‌گرم کلاژن هیدرولیز شده می‌باشد. این محصول یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن است که می‌تواند باعث از بین رفتن چین و چروک‌های سطحی پوست شده و خاصیت ارتجاعی پوست را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. از آنجایی که این قرص تولید داخل است، دسترسی به آن بسیار آسان‌تر از دیگر مکمل‌های کلاژن می‌باشد. این قرص مکمل می‌تواند تیرگی‌های پوستی و یا حتی لک‌های ناشی از آفتاب را نیز از بین ببرد. کلاژن مورد استفاده در این قرص مکمل، از نوع ۱ و ۳ می‌باشد.

این قرص مکمل کلاژن می‌تواند روی عمیق‌ترین لایه‌های پوست تاثیر گذاشته و ظاهر پوست را تا حد زیادی تغییر دهد. قرص کلاژن گلد آدریان نسبت به دیگر مکمل‌های کلاژن از قیمت بالاتری برخوردار است. اما؛ از نظر کیفیت در رقابت با برندهای خارجی پیروز شده است. این قرص در یک بسته‌بندی ۶۰ عددی قرار گرفته و برای استفاده به مدت ۲۰ روز کفایت می‌کند. اگر به دنبال خرید بهترین مکمل‌های کلاژن هستید، می‌توانید قرص کلاژن گلد آدریان را خریداری نمایید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه قرص کلاژن گلد آدریان

 

قرص کلاژن رادیانس هلث اید

هلث اید یکی از برندهای برتر و شناخته شده انگلیسی است که توانسته است مکمل کلاژن را به صورت قرص تولید و روانه بازار کند. قرص کلاژن رادیانس از برند هلث اید، به عنوان یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن شناخته شده و می‌تواند تاثیر ویژه‌ای روی جوانسازی پوست و جلوگیری از چین و چروک‌های پوستی داشته باشد. این قرص مکمل، حاوی پروتئین هیدرولیز شده کلاژن، ویتامین ث و همچنین زینک است. در نتیجه؛ بهترین انتخاب برای کسانی است که به سلامت پوست و موی خود اهمیت می‌دهند. کلاژن مورد استفاده در این قرص برابر با ۱ گرم است. در نتیجه؛ به راحتی می‌تواند باعث از بین رفتن چین و چروک‌های سطحی پوست گردد.

ویتامین ث موجود در این مکمل، میزان کلاژن سازی را تا حد زیادی افزایش داده و باعث روشن‌تر شدن رنگ پوست شما خواهد شد. زینک یکی دیگر از ترکیبات موجود در این مکمل است که علاوه بر افزایش کلاژن و جوانسازی پوست، تا حد زیادی جوش‌های پوستی را کاهش می‌دهد. قرص کلاژن رادیانس هلث اید از جمله پرفروش‌ترین و بهترین مکمل‌های کلاژن محسوب می‌گردد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه قرص کلاژن رادیانس هلث اید

 

کپسول کلاژن

کپسول کلاژناکس کلاژن

پروتئین کلاژن همانند یک داربست می‌تواند پوست را محکم نگه‌دارد. با افزایش سن که مقدار سنتز کلاژن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند، پوست شل و آویزان می‌شود. البته کاهش کلاژن تنها به دلیل افزایش سن نبوده و عواملی مثل سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید و یا رژیم‌های نادرست غذایی نیز باعث افزایش سرعت تجزیه کلاژن‌ها خواهند شد. بنابراین؛ خرید بهترین مکمل‌های کلاژن می‌تواند یکی از راه‌های افزایش این پروتئین مهم به شمار رود. کپسول کلاژنکس کلاژن، از جمله مکمل‌هائیست که به سلامت پوست، مو و ناخن‌ها کمک کرده و باعث استحکام مفاصل، غضروف و استخوان‌ها می‌شود. کاهش درد آرتروز و همچنین کاهش سریع وزن از دیگر ویژگی‌های مصرف این مکمل به شمار می‌رود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کپسول کلاژناکس کلاژن

 

کپسول کلاژن و ویتامین ث رزاویت

کپسول کلاژن رزاویت دارای ۳۰ عدد کپسول است که برای استفاده به مدت ۱۵ روز کفایت می‌کند. این کپسول حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین ث نیز می‌باشد. ویتامین ث موجود در این کپسول‌ها می‌تواند به جذب بهتر کلاژن کمک کند. این دو ماده در کنار هم جوانسازی پوست و همچنین حفظ سلامت موها را به همراه خواهند داشت. کپسول کلاژن رزاویت یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن است که می‌تواند از شکنندگی ناخن‌های شما جلوگیری کند. اگر می‌خواهید پوست و موی جوانی داشته باشید و سلامت مفاصل برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، خرید کپسول کلاژن رزاویت را فراموش نکنید. با مصرف دو عدد کپسول در هر شبانه‌روز، می‌توانید از ایجاد چین و چروک روی پوست خود جلوگیری به عمل آورید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کپسول کلاژن و ویتامین ث رزاویت

 

کپسول فلکس افکتس کاستوم کلاژن

کپسول فلکس افکتس کاستوم یکی از پرفروش‌ترین و بهترین مکمل‌های کلاژن محسوب می‌شود. این کپسول باعث افزایش انعطاف‌پذیری و تحرک در مفاصل و استخوان‌های شما خواهد شد. استفاده از این مکمل می‌تواند بیماری‌های مفصلی و پوکی استخوان را به تاخیر بیاندازد. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین دلیل پوکی استخوان، کاهش توده عضلانی و استحکام استخوان می‌باشد. افزایش کلاژن، افزایش توده عضلانی و استحکام استخوان‌ها را در پی خواهد داشت. در این مکمل از انواع ویتامین و همچنین ریزمغذی‌هایی چون؛ کلسیم، روی و بور استفاده شده است. علاوه بر این‌ها استفاده از کپسول فلکس افکتس کاستوم کلاژن، باعث جوانسازی پوست و سلامت پوست، مو و ناخن‌ها نیز خواهد شد. برای داشتن استخوان‌ها و مفاصلی محکم و سالم، کافیست از بهترین مکمل‌های کلاژن استفاده کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه کپسول فلکس افکتس کاستوم کلاژن

 

ساشه کلاژن

ساشه فیش کلاژن ویتامین لایف

کلاژن نوع یک، از جمله فراوان‌‌ترین و مهم‌ترین نوع کلاژن شناخته می‌شود. این نوع کلاژن می‌تواند ۷۰ درصد از ساختار اصلی پوست را تشکیل دهد. بنابراین از اهمیت بالایی نسبت به دیگر کلاژن‌ها برخوردار است. ساشه کلاژن ویتامین لایف، از جمله بهترین مکمل‌های کلاژن است که تنها شامل کلاژن نوع یک می‌شود. ساشه فیش کلاژن می‌تواند چروک‌های پوستی را کاهش داده و تاثیر بسزایی در بهبود زخم‌ها و عفونت‌ها داشته باشد. این نوع ساشه به صورت پودری می‌باشد. بسته‌بندی این محصول شامل ۳۰ عدد ساشه فیش کلاژن است که به صورت روزانه مصرف می‌شود. برای کمک به سلامت پوست، افزایش رطوبت رسانی به پوست، ترمیم و بازسازی پوست، حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین کاهش روند پیری کافیست روزی یک عدد ساشه فیش کلاژن از برند ویتامین لایف را در آب حل کرده و میل نمایید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه ساشه فیش کلاژن ویتامین لایف

 

ساشه کلاژن گلد آدریان

افرادی که با خوردن و بلعیدن قرص مشکل دارند، می‌توانند از ساشه کلاژن گلد آدریان استفاده کنند. این نوع مکمل کلاژن، یکی از محصولاتی است که توسط شرکت آدریان تولید می‌شود. اگر به دنبال خرید یکی از بهترین مکمل‌های کلاژن می‌گردید، خرید ساشه کلاژن گلد آدریان به شما پیشنهاد می‌شود. با مصرف این ساشه می‌توانید روند پیری را کاهش داده و از ایجاد چین و چروک‌ روی پوست خود جلوگیری کنید. شروع یائسگی در زنان باعث از دست رفتن مقدار بسیار زیادی کلاژن در بدن می‌شود. این محصول می‌تواند کمبود کلاژن موجود در بدن این دسته از افراد را نیز به میزان قابل توجهی جبران کند. ضخیم شدن موها، جلوگیری از شکستن ناخن‌ها، هضم بهتر غذاها، حفظ سلامت مغز و قلب از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این مکمل کلاژن محسوب می‌شود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه ساشه کلاژن گلد آدریان

 

ساشه کلاژن کلاژینو

ساشه کلاژن کلاژینو دارای پودر کلاژن ماهی است. به جرات می‌توان گفت این محصول یکی از موثرترین و بهترین مکمل‌های کلاژن می‌باشد. مصرف این محصول می‌تواند تاثیر منحصر به فردی روی جوانسازی پوست و حفظ سلامت مو و ناخن‌های شما داشته باشد. برای تقویت ماهیچه‌ها، افزایش استحکام استخوان‌ها و کنترل وزن نیز می‌توانید از این محصول منحصر به فرد استفاده کنید. این مکمل نقش موثری بر روی محافظت از اندام‌های شما برعهده دارد. درون بسته‌بندی این محصول ۳۰ عدد ساشه ۵ گرمی از کلاژن ماهی قرار گرفته است. برای خرید و تهیه انواع مختلفی از مکمل‌های کلاژن می‌توانید به مجموعه دیجی کالا مراجعه کرده و بهترین مکمل‌های کلاژن را در مناسب‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه ساشه کلاژن کلاژینو

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)