کرامپون

0

کرامپون یکی از وسایل کوهنوردی در کوه‌های یخی و برفی می‌باشد. در واقع؛ اولین و مهم‌ترین وسیله در کوهنوردی که کوهنوردان باید در مسیرها و یا ارتفاعات برفی و یخی به همراه داشته باشند، یخ‌شکن و یا کرامپون می‌باشد. وجود کرامپون مانع از سرخوردن و یا سقوط از ارتفاع خواهد شد. اگر شما نیز به ورزش کوهنوردی علاقه داشته و یا از کوهنوردان حرفه‌ای هستید، خرید بهترین مارک کرامپون توصیه مجموعه بونگ به شماست. ما در این مقاله، به یک راهنمای خرید کلی درباره کرامپون پرداخته‌ و سعی کرده‌ایم شما را با این وسیله بیشتر آشنا کنیم.

کرامپون چیست؟

کرامپون یا همان یخ‌شکن، یک ابزار فلزی است که به کفش‌های کوهنوردی متصل شده و تیغه‌های نوک تیز آن مانع از سقوط کوهنورد می‌شود. کرامپون‌ها معمولا از فولاد کروم یا مولیبدن ساخته شده‌اند. این آلیاژ برای ساخت کرامپون بهترین و مناسب‌ترین آلیاژ است. چراکه بسیار محکم و سبک می‌باشد.  بهترین مارک کرامپون دارای تیغه بسیار محکم بوده و توانایی رد شدن از صخره‌ها و یا مسیرهای سنگی را نیز دارد. البته به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از کرامپون در مسیرهای صخره‌ای و یا سنگی، کند شدن تیغه‌های کرامپون را به همراه خواهد داشت.

همه کرامپون‌ها از آلیاژ کروم ساخته نشده‌اند. در ساخت برخی از آن‌ها از آلومینیوم هواپیما استفاده شده است. این دسته از کرامپون‌ها دارای تیغه‌های بسیار سبک بوده ولی از ظرافت خاصی برخوردار می‌باشند. در نتیجه؛ از این گروه کرامپون برای طی کردن مسیرهای سنگی و یا صخره‌ای نمی‌توانید استفاده کنید. اگر قصد خرید بهترین مارک کرامپون را دارید، لازم است با انواع آن نیز آشنا شوید. در این قسمت از مقاله بونگ به بررسی انواع کرامپون پرداخته‌ایم.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

انواع کرامپون از نظر نحوه اتصال به کفش

اگر بخواهیم به بررسی بهترین مارک کرامپون از نظر نحوه اتصال به کفش بپردازیم، باید بگوئیم که کرامپون‌ها را از نظر نحوه اتصال به کفش در ۵ دسته کلی قرار می‌گیرند که در زیر به هر یک از آن‌ها پرداخته‌ایم:

  1. کرامپون‌های کشی: این دسته از کرامپون‌ها از قیمت مناسبی برخوردار بوده و برای دوی کوهستان و کوه‌پیمایی مناسب می‌باشند. کرامپون‌های کشی شکل تیغه متفاوتی دارند و روی انواع کفش کوهنوردی بسته می‌شوند. این کرامپون‌ها از یخ‌شکن‌های ۴ و یا ۶ شاخ کیفیت و کارآیی بالاتری دارند.
  2. کرامپون پاشنه: کرامپون پاشنه متداول‌ترین و بهترین مارک کرامپون برای کوه‌پیمایی است. این دسته از یخ‌شکن‌ها همان کرامپون‌های ۴ یا ۶ شاخ هستند که برای کوهنوردی مناسب نمی‌باشند.
  3. کرامپون‌های بندی: یکی دیگر از انواع کرامپون، کرامپون‌های بندی می‌باشند. این کرامپون‌ها از طریق بند به قسمت پایینی انواع کفش کوهنوردی بسته می‌شوند. پوشیدن کرامپون‌های بندی کمی و سخت و وقت‌گیر است.
  4. کرامپون‌های نیمه‌اتومات: یکی از انواع کرامپون که برای کوهنوردی و کوه‌پیمایی مناسب بوده و میان کوهنوردان محبوب شده‌اند، کرامپون‌های نیمه‌اتومات می‌باشند. بهترین مارک کرامپون، در میان کرامپون‌های نیمه‌اتومات قابل مشاهده هستند. این یخ‌شکن‌ها دارای اهرم پاشنه و حفاظ پاشنه بوده و به صورت خیلی محکم روی لایه خارجی کفش بسته می‌شوند.
  5. کرامپون‌ اتومات: دسته دیگر از یخ‌شکن‌ها که شرکت‌های تولید کننده بسیاری به دنبال تولید آن‌ها هستند، کرامپون‌های اتومات می‌باشند. این شرکت‌های تولید کننده توانسته‌اند، بهترین مارک کرامپون اتوماتیک را روانه بازار کنند. این دسته از کرامپون‌ها دارای اهرم فیکس کننده بوده و به شما این امکان را می‌دهند تا کرامپون را کاملا فیکس کنید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

انواع کرامپون از نظر تعداد تیغه

اگر بخواهیم بهترین مارک کرامپون را بر اساس نوع تیغه بررسی کنیم، لازم است بدانید که کرامپون‌ها از نظر تعداد تیغه در ۴ دسته جداگانه قرار می‌گیرند.

  1. کرامپون ۴ تا ۶ شاخ
  2. کرامپون ۱۰ شاخ
  3. کرامپون ۱۲ شاخ
  4. کرامپون ۱۴ شاخ

کرامپون‌های ۱۲ شاخ یا برفچالی برای صعودهای عمودی و هیمالیایی مناسب‌ترین گزینه هستند. در حقیقت؛ اگر برای صعود‌های عمودی به دنبال خرید بهترین مارک کرامپون می‌گردید، کرامپون‌های ۱۲ شاخ مناسب‌ترین انتخاب خواهند بود. اما اگر قصد صعود عمودی ندارید، می‌توانید از کرامپون‌های ۴ تا ۶ شاخ و همچنین ۱۰ شاخ نیز استفاده کنید. کرامپون‌های ۴ تا ۶ شاخ برای کوه‌پیمایی و کرامپون‌های ۱۰ شاخ برای کوهنوردی‌های بدون صعود عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر قصد صعود روی یخ و یا کارمیکس را دارید، باید بهترین مارک کرامپون ۱۴ شاخ را خریداری نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

راهنمای خرید بهترین مارک کرامپون

نحوه اتصال: اولین و در حقیقت مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید بهترین مارک کرامپون باید به خاطر داشته باشید، نحوه اتصال کرامپون‌ها به کفش می‌باشد. اگر به دنبال خرید یک کرامپون ایمن و مناسب برای صعود عمودی هستید، لازم است از اتصال محکم کرامپون با کفش خود اطمینان حاصل کنید. در نتیجه؛ در خرید کرامپون به ایمنی و نحوه اتصال یخ‌شکن نیز توجه کنید.

وجود ضامن پنجه: یکی دیگر از مواردی که در خرید بهترین مارک کرامپون مورد توجه قرار گرفته و در حقیقت می‌تواند میان امنیت و سازگاری یک تعادل نسبی برقرار کند، این ویژگی می‌باشد. ضامن پنجه از یک سبد پلاستیکی تشکیل شده که به خوبی روی جعبه پنجه قرار می‌گیرد. این ویژگی باعث می‌شود تا یخ‌شکن روی اکثر چکمه‌ها فیکس گردد.

تراز قاب: وجود تراز قاب در بهترین مارک کرامپون، باعث می‌شود تا از ثبات بیشتری برخوردار شوید.

جنس کرامپون: اگر بخواهیم به یکی دیگر از مواردی که در خرید بهترین مارک کرامپون اهمیت دارد بپردازیم، جنس کرامپون‌ها می‌باشد. سعی کنید؛ کرامپونی خریداری کنید که از جنس فولاد کروم باشد. استفاده از کرامپون‌های سبک و آلومینیومی برای کوهنوردی انتخاب مناسبی نخواهند بود.

بررسی نوع کفش: برای برقراری ایمنی در کوهنوردی، لازم است انعطاف‌پذیری کفش خود را با انعطاف‌پذیری کرامپون هماهنگ کنید. برای کوه‌پیمایی‌ها و یا کوهنوردی‌های بسیار سبک می‌توانید از کرامپون‌های آلومینیومی و کفش کتانی استفاده کنید. اگر چکمه‌های شما بسیار انعطاف‌پذیر هستند، لازم است از کرامپون‌ها با نوار مرکزی انعطاف‌پذیر استفاده نمایید. برای داشتن انتخاب مناسب‌تر می‌توانید هنگام خرید بهترین مارک کرامپون، چکمه‌های خود را نیز به همراه داشته باشید!

همانطور که می‌دانید؛ با وجود افزایش برندهای تولید کننده کرامپون، خرید و انتخاب بهترین مارک کرامپون به چالشی بزرگ برای ورزشکاران کوهنورد تبدیل شده است. افرادی که به تازگی قصد کوهنوردی و خرید کرامپون را دارند، بهتر است با پرفروش‌ترین و بهترین برندهای کرامپون آشنا شوند. ما در این مقاله از مجله بونگ؛ سعی داریم به بررسی ۱۰ تااز پرفروش‌ترین کرامپون‌های موجود در بازار بپردازیم. شما نیز با در نظر گرفتن نوع فعالیت خود، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید بهترین و البته به‌صرفه‌ترین کرامپون‌های موجود در بازار را انتخاب و خریداری نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

معرفی ۱۰ تا از پرفروش‌ترین و بهترین برندهای کرامپون

کرامپون SB-83

یکی از پرفروش‌ترین و البته بهترین مارک کرامپون، کرامپون و یا یخ‌شکن SB-83 می‌باشد. این محصول دارای یکسری شاخ‌های نوک تیز در قسمت پایینی خود می‌باشد که از سرخوردن کوهنورد از کوه یخی جلوگیری می‌کند. این شاخ‌ها به راحتی در برف و یا یخ فرو رفته و مانع از افتادن کوهنورد می‌شوند. کرامپون ژله‌ای SB-83 از دیگر کرامپون‌های موجود در بازار سبک‌تر بوده و بهترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال یک محصول قیمت مناسب و البته باکیفیت می‌گردند.

وجود زنجیرها و همچنین شاخ‌های فولادی باعث شده است تا کیفیت کرامپون SB-83 در میان کوهنوردان معروف شود. استفاده از کرامپون SB-83 در روزهای برفی برای کوهنوردی ضروری است این محصول بارها توانسته است جان کوهنوردان را نجات دهد. اگر به دنبال خرید بهترین مارک کرامپون با قیمتی مناسب می‌گردید، کرامپون SB-83 می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون کمپسور مدل Zipsin5

یکی از لازمه‌های ایمنی و امنیت استفاده از کرامپون، تناسب انعطاف‌پذیری کفش یا چکمه شما با یخ‌شکن می‌باشد. اگر دارای چکمه‌هایی با انعطاف‌پذیری بالا برای کوهنوردی هستید، خرید بهترین مارک کرامپون که از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار باشد به شما پیشنهاد می‌شود. کرامپون کمپسور مدل Zipsin5 یکی از کرامپون‌های بسیار منعطف است که باعث افزایش ثبات در گام‌های کوهنوردان می‌شود.

در قسمت زیرین کرامپون کمپسور مدل Zipsin5، تعدادی تیغه قرار دارد که به صورت زنجیرمانند به هم متصل شده‌اند. این مدل کرامپون دارای زنجیر مقاوم و همچنین ۱۹ شاخ است که به راحتی در پاهای کوهنورد فیکس شده و از سرخوردن وی جلوگیری می‌کند. تیغه‌هایی که به صورت زنجیروار در قسمت زیر کرامپون قرار دارند، می‌توانند تا دمای ۳۰- را نیز تحمل کنند. در نتیجه؛ شما می‌توانید برای کوهنوردی در کوه‌های یخی و یا برفی از کرامپون کمپسور مدل Zipsin5 استفاده کنید. برای خرید مناسب‌ترین و بهترین مارک کرامپون برای محیط‌های یخی، می‌توانید به مجموعه دیجی کالا مراجعه کرده و کرامپون Zipsin5 را خریداری نمایید.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون QY-4

یکی از ابزارهای مهم و ضروری کوهنوردان برای نورد مسیرهای یخی و برفی، استفاده از یخ‌شکن و یا به عبارت دیگر کرامپون می‌باشد. کرامپون QY-4، بهترین مارک یخ‌شکن‌ موجود در بازار است که برای انواع کفش مناسب بوده و از آنجایی که قابلیت تنظیم سایز نیز دارد، محدودیتی برای شماره پاهای شما نخواهد داشت. کرامپون QY-4 دارای ۸ شاخ می‌باشد که استفاده از این محصول را برای کوهنوردی، زمین‌های شیب‌دار، جاده‌های یخی و… امکان‌پذیر کرده است. جنس بدنه این مدل کرامپون از TPE بوده و  دارای پرچ‌های فولادی نیز می‌باشد. اگر برای کوه‌پیمایی، عبور از جاده‌های شیب‌دار و یخی نیاز به خرید بهترین مارک کرامپون دارید، خرید کرامپون QY-4 توصیه مجموعه بونگ به شماست.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون Tag939

یکی از ویژگی‌های بهترین مارک کرامپون، مقاومت آن‌ها در برابر کوه‌های یخی در کوهنوردی‌ها می‌باشد. کرامپون Tag939 از جمله انواع کرامپون با کیفیت است که به راحتی به کفش شما متصل شده و از سرخوردن و یا افتادن کوهنورد جلوگیری می‌کند. این مدل کرامپون اگر چه جزو ابتدایی‌ترین کرامپون‌ها قرار می‌گیرد، اما؛ دارای کاربرد وسیعی می‌باشد. این محصول دارای تیغه‌های بسیار قوی و ضخیم است که طی کردن مسیرهای یخی را برای کوهنوردان آسان‌ می‌کند.

کرامپون Tag939 از جمله یخ‌شکن‌های بندی است که علی رقم ظاهر ساده، دارای کاربرد وسیعی می‌باشد. استفاده از این محصول بسیار ساده بوده و به واسطه ضریب ایمنی بالایی که دارد در دسته بهترین مارک کرامپون قرار گرفته است. شما نیز می‌توانید کرامپون بندی Tag939 را از مجموعه دیجی کالا با قیمتی بسیار مناسب خریداری نمایید.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون کمپ مدل ۷۲۵

اگر از جمله افرادی هستید که کوهنوردی را به عنوان یک ورزش حرفه‌ای دنبال می‌کنید، لازم است نسبت به خرید بهترین مارک کرامپون اقدام نمایید. کوهنوردان حرفه‌ای برای کوهنوردی‌ها و همچنین صعودهای عمودی خود، به یک کرامپون ایده‌آل نیاز دارند. کرامپون کمپ از جمله یخ‌شکن‌هاییست که مورد توجه کوهنوردان حرفه‌ای قرار گرفته است. این محصول دارای ۱۲ شاخ است که ۱۰ تای آن در قسمت کف و ۲ تای آن در قسمت جلوی کرامپون قرار دارد.

قرار گرفتن ۲ شاخ در قسمت جلوی کرامپون به شما کمک می‌کند تا بدون ایجاد جای پا، جای پای خود را روی یخ و یا برف فیکس کرده و سرنخورید! شاخ‌های فولادی در قسمت کف و همچنین جلوی کرامپون باعث شده است تا کوهنورد به آسانی و البته با امنیت بالا بتواند، از مسیرهای یخی عبور کرده و کوهنوردی حرفه‌ای خود را دنبال کند. شما می‌توانید از کرامپون کمپ مدل ۷۲۵ برای سایز پاهایی با اندازه ۳۶ تا ۴۷ استفاده کنید. کرامپون کمپ بهترین مارک کرامپون برای کوهنوردان خانم و آقا می‌باشد!

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون هفت گوهر مدل یخچار چفتی

اگر جزو کوهنوردان حرفه‌ای کشور هستید و قصد خرید بهترین مارک کرامپون حرفه‌ای را دارید، خرید کرامپون هفت گوهر را به شما پیشنهاد می‌دهیم. همانطور که می‌دانید؛ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کرامپون‌های حرفه‌ای مقاومت بالای آن‌ها در برابر مسیرهای یخی می‌باشد. کرامپون هفت گوهر یخچار چفتی از جمله کرامپون‌های حرفه‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید از مناطق یخی و یا برفی به راحتی عبور کنید. جنس این مدل کرامپون از فولاد کروم مولیبدن می‌باشد. بنابراین خیالتان از استحکام و ایمنی آن راحت باشد.

وجود ۱۲ عدد شاخ و یا نیش در کف و جلوی کرامپون هفت گوهر باعث شده است تا کوهنوردان حرفه‌ای برای طی کردن مسیرهای جدید، نیازی به درست کردن جای پا نداشته باشند. این شاخ‌ها از جنس فولاد ضد زنگ بوده و در مقایسه با شاخ کرامپون‌های دیگر بزرگ‌تر هستند. از این رو؛ به راحتی در یخ و برف فرو رفته و امکان گذشتن از مسیرهای یخی را برای کوهنوردان ساده‌تر می‌کنند. شما می‌توانید کرامپون هفت گوهر مدل یخچار چفتی را با عنوان بهترین مارک کرامپون حرفه‌ای از فروشگاه دیجی کالا خریداری نمایید.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون خیابانی مدل qyhm

اگر برای گذر از مسیرهای یخی به دنبال خرید بهترین مارک کرامپون می‌گردید تا هم از ایمنی بالایی برخوردار باشد و هم گذشتن از این مسیر را برای شما آسان‌تر کند، انتخاب کرامپون خیابانی qyhm می‌تواند یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌های شما باشد. این محصول دارای چندین نیش بوده و می‌تواند از سرخوردن مصرف کننده جلوگیری به عمل آورد. کرامپون خیابانی qyhm به راحتی به کفش شما متصل می‌شود. اگر به دنبال خرید بهترین مارک کرامپون با قیمتی مناسب می‌گردید، خرید کرامپون خیابانی qyhm توصیه ما به شما خواهد بود.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون یاکتراکس مدل Pro

یکی دیگر از کرامپون‌های موجود در بازار که در دسته پرفروش‌ترین و بهترین مارک کرامپون قرار می‌گیرد، کرامپون یاکتراکس مدل Pro می‌باشد. اگر به فکر پیاده‌روی در محیط‌های یخی و برفی هستید، استفاده از کرامپون یاکتراکس مانع از سرخوردن و افتادن شما خواهد شد. در قسمت کف این محصول، سیم‌های فولادی قرار دارند که دور نوارهای پلاستیکی قرار گرفته‌اند. این سیم‌های فولادی همان وظیفه شاخ‌ها را برعهده دارند.

کرامپون از طریق تسمه‌ای از جنس ولکرو به کفش کوهنورد متصل می‌شود. استحکام این تسمه مانع از شل شدن کرامپون در حین حرکت می‌شود. وجود سیم‌پیچ‌های فولادی باعث می‌شود که کرامپون شما طول عمر بالایی داشته باشد. چراکه سیم‌پیچ‌ها همانند شاخ کند نمی‌شوند. این کرامپون دارای وزن سبکی بوده و از نظر خریداران و مصرف‌کنندگان در دسته بهترین مارک کرامپون قرار گرفته است.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون جانلی مدل ۱۲

یکی دیگر از پرفروش‌ترین کرامپون‌های ۱۲ شاخ، کرامپون با کیفیت جانلی است. این محصول دارای ۱۲ شاخه بسیار تیز است که به راحتی درون برف و یخ فرو رفته و مانع از سرخوردن کوهنورد می‌شود. این محصول تاکنون توانسته است جان چندین نفر را از خطر مرگ نجات دهد. یخ‌شکن جانلی از جمله کرامپون‌هایی است که از استحکام بالایی برخوردار بوده و به راحتی روی انواع کفش بسته می‌شود. دوام و استحکام بالا از جمله ویژگی‌هائیست که کرامپون جانلی را به بهترین مارک کرامپون مبدل کرده است.

جنس ۱۲ شاخی که در قسمت کف و جلوی کرامپون قرار دارند از فولاد می‌باشد. این محصول قابلیت تغییر سایز نیز دارد. از این رو؛ در هر سایزی که باشید، کرامپون جانلی مناسب شما خواهد بود. شاخ‌های بلند و تیز، ایمنی بالا، کیفیت ساخت مطلوب و همچنین قیمت مناسب از جمله ویژگی‌های خرید کرامپون جانلی به شمار می‌روند. اگر قصد خرید بهترین مارک کرامپون ۱۲ شاخ با قیمتی مناسب را دارید، کرامپون جانلی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

کرامپون سالیوا مدل ۰۵۰۶

یکی دیگر از حرفه‌ای‌ترین کرامپون‌های موجود در بازار، کرامپون سالیوا است. بسیاری از کوهنوردان حرفه‌ای برای صعود از کوه‌های یخی، باید از بهترین مارک کرامپون حرفه‌ای استفاده کنند. چرا که استفاده از کرامپون‌های معمولی و یا کیفیت پایین ممکن است جان آن‌ها را به خطر بیاندازد. کرامپون سالیوا دارای یک کمان در قسمت جلویی و یک ضامن در قسمت پشتی می‌باشد. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند کرامپون سالیوا مدل ۰۵۰۶، از ایمنی بالایی برخوردار شود. این محصول به راحتی روی کفش‌های اتومات باز و بسته شده و  برای استفاده‌های طولانی مدت بهترین انتخاب می‌باشد. کرامپون سالیوا در دسته کرامپون‌های تمام اتومات قرار گرفته و دارای ۱۲ شاخ فولادی است.

 

بهترین مارک کرامپون

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

همانطور که گفتیم؛ برای خرید کرامپون باید به انعطاف‌پذیری، جنس کرامپون و تعداد تیغه‌های آن توجه کنید. البته نوع فعالیت شما نیز در خرید کرامپون تاثیر بسزایی دارد. برای خرید بهترین مارک کرامپون در قیمت‌های متنوع می‌توانید به فروشگاه اینترنتی و معتبر دیجی کالا مراجعه کنید!

امتیاز دهید