کباب، غذای محبوب ایرانی ها

0

کباب پز : کلا کباب بین همه ایرانیا یه غذای خیلی محبوب و پرطرفداره، چه داخل ایران و چه خارج ایران. اصلا کباب یه جورایی نماد غذاهای ایرانیه. مخصوصا پای ثابت شمال رفتن و تفریح و گردش توی دل طبیعت، اما خب این روزا به خاطر کرونا نمیشه دیگه مثل قبل بیرون رفت، ولی خب نمیشه بازم از کباب گذشت، پس میخوام بهتون یه سری ابزار معرفی کنم که توی خونه یا حیاط خونه کبابای خوشمزه ای بپزین.

کباب پز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کباب پز در بازار

 

اتوماتیک

پختن کباب روی زغال یه سری مشکلات خاص خودشو داره، از جمله اینکه خود آماده کردن زغال برای پخت کباب مشکل و زمان بره و بیشتر موقع ها چون زغال ها به خوبی آماده نمیشه پس درنتیجه کبابی هم که روی این زغال ها آماده میکنیم خوب از آب در نمیاد و کاملا پخته نمیشه. ما همیشه دوست داریم گوشت کباب به راحتی خورده بشه و این یعنی اینکه گوشت ما باید خوب پخته بشه تا لذت خوردن یک کباب خوشمزه رو حس کنیم. با استفاده از یک کباب پز شما میتونید روی شعله اون یک کباب با کیفیت برای خودتون و خانوادتون آماده کنین.

 

کباب پز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کباب پز در بازار

 

کباب پز روگازی

اگه شما هم جزو اون دسته از افرادی هستین که از کثیف کاری زغال خوشتون نمیاد بهتره از این مدل کباب پز استفاده کنین که با استفاده از شعله اجاق گاز و یا حتی پیک نیک، یک کباب خوشمزه و کاملا پخته آماده کنین. برای استفاده از این کباب پز هم میتونید با استفاده از توری ای که داره این کار رو انجام بدین و مواد را روی توری قرار بدین تا مواد پخته بشه و هم اینکه میتونید توری رو برداشته و سیخ های کباب رو مستقیم روی شعله کباب پز قرار بدین.

باربیکیو تاشو سفری

یک از تفریحات ما مردم به خصوص مردم ایران رفتن به دامنه طبیعت و پختن یک کباب خوشمزه در کنار خانواده یا دوستان مون هستش، خیلی وقتا دوست داریم خودمون با استفاده از مواد غذایی سالم و مطمئن یک کباب با کیفیت و خوشمزه آماده کنیم. جدا از اینکه باید مواد خوراکی با کیفیتی تهیه کنیم باید به فکر یک کباب پز هم باشیم که هم کار کردن با اون راحت باشه و هم اینکه قابلیت جمع شدن داشته باشه تا حمل اون برای ما راحت باشه و از طرفی فضای زیادی رو اشغال نکنه. این باربیکیو تاشو موقع جمع شدن مثل یک کیف دستی جمع میشه و جابه جایی اون خیلی راحته.

 

کباب پز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کباب پز در بازار

 

از جلمه کاربرد هایی که باربیکیو داره اینه که این باربیکیو ها هم به صورت برقی و هم به صورت گازی کار میکنن. این باربیکیو تو رستوران ها هم خیلی استفاده میشه و برای وقت هایی که قصد داریم به شکل خاص تری کباب رو توی رستوران مون آماده کنیم به کارمون میاد. نکته ی دیگه اینه که با توجه به اینکه زندگی امروزی بیشتر به شکل آپارتمانی شده، استفاده از این باربیکیو برای موقع هایی که دوست داریم سفره ای رنگین و عالی برای مهمونامون آماده کنیم به شدت نیازه و با استفاده از این دستگاه در کمترین زمان میتونیم غذایی خوشمزه تدراک ببینیم.

قبل از خریدن کباب پز به ابعاد اون توجه کنین و به این نکته فکر کنید که این کباب پز رو کجا میخواین قرار بدین. درمورد جنس باربیکیو هم تحقیق کنین، چون که هر چی جنس اون بهتر باشه، دوام و ماندگاریش هم بیشتره.

کباب پز ها توی مدل های مختلف گازی، زغالی و برقی موجوده و شما با توجه به نیازتون میتونید یکی از اونا رو تهیه کنین.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کباب پز در بازار

 

بادبزن باربیکیو

همونطور که میدونین اگه کباب رو روی زغال درست میکنین همیشه باید یه بادبزن دستتون باشه و تند تند کبابا رو باد بزنین تا نسوزه و کامل پخته بشه. این کار واقعا خسته کننده هست ، ولی میتونین با استفاده از یه بادبزن کباب یا همون بادبزن باربیکیو کبابا رو به راحتی باد بزنین تا هم نسوزن و هم کامل پخته بشن. این بادبزن ها از یه موتور یا فن برقی ساخته شدن که کار شما رو توی پختن کباب راحت تر میکنه.

سیخ کباب و جوجه کباب

موقع پختن کباب یکی از مهمترین وسیله ها سیخ کبابه، بهتره این سیخ از جنس گالوانیزه باشه تا روی حرارت آسیب نبینه. سیخ های کباب مدل های مختلفی دارن، مثل سیخ کباب های معمولی و دایره ای که برای پخت کباب و جوجه کباب استفاده میشن، ضخامت سیخ ها باید جوری باشه که باعث متلاشی شدن گوشت کباب نشه.

امتیاز دهید