چگونه یک پرده مناسب برای دکوراسیون منزلمان بخریم

0

پرده

پرده ها یکی از ضروری ترین وسیله های هر خانه ای میباشد. بی شک همه شما خوب میدانید، که هیچ پنجره ای بدون پرده نمیتواند باشد. و اگر هم پرده نباشد فضای خانه بی روح و بی حس میشود. زیرا این پرده ها هستند که چارچوبی برای نمای داخلی هر خانه ای ایجاد میکنند. و به نوعی میشود گفت باعث میشوند، که شما حریمی برای خود و خانوادتان داشته باشید. بدون تردید، بودن در خانه ای با پنجره های بزرگ ولی بدون پرده برای افراد سخت است. حتی اگر نوع شیشه ی پنجره به گونه ای باشد که داخل خانه دیده نشود. ولی باز هم افرادی که در آن خانه زندگی میکنند احساس راحتی چندانی ندارند.

اگر خانه شما از آن دسته خانه هایی باشد که بسیار نورگیر باشد. زمان هایی که نور زیادی به درون خانه می افتد باعث آزار شما میشود اما یک پرده ساده میتوانند این نور را برای شما ملایم تر کند و سبب شود که هم خانه شما روشن شود و هم اینکه اذیت نشوید. از همه این ها گذشته این پرده ها هستند، که به دکوراسیون داخلی خانه شما نما و جلوه میدهند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پرده موجود در بازار

 

پرده ساده

این مدل از پرده ها همانگونه که از نامشان مشخص است، طرح های ساده ایی دارند. اما در عین این سادگی باید گفت که بسیار شیک و باظرافت هرچه تمام دوخته شده‌اند. در ثانی بر کسی پوشیده نیست که در همه چیز چه پوشاک و چه لوازم خانه آن طرح هایی که ساده اند و پیچیدگی خاصی در آنها وجود ندارد، هیچ وقت از مد نمی افتند. شما میتوانید آن ها را سالم و نو نگه دارید همیشه از آنها استفاده کنید و نگران دمده شدن آن ها نباشید.

گاهی افراد تمایل دارند، که پرده ای ساده خریداری کنند. اما در کنار آن از والان های پرده هم استفاده کنند. که در ادامه به طور کاملتر در مورد آنها صحبت میکنیم.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پرده موجود در بازار

 

والان پرده

عموما از والان برای هر دو طرف پرده استفاده میشود، که البته این سلیقه ای است و حتی ممکن است از یک والان برای یک طرف پرده استفاده شود. جنسی پارچه ای که برای دوخت والان استفاده میشود بیشتر از پارچه های مخمل و یا ساتن و در کل از پارچه های ضخیم برای دوخت والان بهره برده میشود. خیلی از افراد تمایل دارند که رنگ والان پرده خود را با رنگ مبلمان و یا رنگ پس زمینه و یا رنگ گل های فرش خود ست میکنند. که این درواقع یک انتخاب درست برای رنگ والان میباشد. زیرا ایجاد این هماهنگی بین این وسیله ها که سهم عمده ایی در دکور خانه دارند حائز اهمیت است.

انتخاب اینکه یک پرده ساده داشته باشید. و برای نمای بیشتر خانه از والان استفاده کنیم کاملا کار عاقلانه ای است. درثانی شما میتوانید یک پرده تک رنگ و کاملا ساده خریداری کنید. و بعد والانی متناسب با رنگ سایر وسایل موجود در دکور خانه بخرید. این سادگی پرده باعث میشود اگر زمانی خواستید والانی با رنگ جدیدی بخرید با همان پرده قبلی ست کنید و دیگر نیازی به خرید پرده نداشته باشید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پرده موجود در بازار

 

شستشوی پرده

درمورد شستشو باید گفت اگر تم پرده شما رنگی سفید یا کرم روشن است. این رنگ ها از آن دسته رنگ های رایج برای پرده ها هستند زیرا هم باعث میشوند شما بتوانید از نور طبیعی در روز استفاده کنید و هم اینکه منزلتان دلگیر نشود. ولی خب این رنگ هم زود کثیف میشود و شستن آن ها باید با احتیاط انجام شود. ابتدا باید گرد و غباری که روی پرده است گرفته شود و بعد پرده را در یک تشت بزرگ که مقداری پودر لباسشویی هم در  آن حل کرده اید قرار دهید. اگر پرده شما توری است بافت ظریفی دارد نباید خیلی به آن فشار بیاورید. بعد از گذشت ده دقیقه مواد را از تشت خارج کنید و درون تشت را از آب سرد پر کنید. ودر نهایت پرده را به خوبی در آب سرد تکان دهید تا آب کف ها از آن جدا شود و اجازه دهید خشک شود. اما اگر پرده شما کوچک است و بافت ظریفی ندارد میتوانید آن را با ماشین لباسشویی بشوید.

درآخر اینکه اگر خیلی روی پرده خود حساس هستید. و بافت آن بسیار حساس و ظریف است بهتر است آن را به یک خشکشویی مطمئن بدهید تا هم از بابت تمیزی صددرصدی آن و هم بابت اینکه به پرده شما آسیب نرسد خیالتان راحت باشد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع پرده موجود در بازار

 

امتیاز دهید