ویولن

0

یکی از سازهای پرطرفدار در میان علاقمندان به موسیقی، ویولن می‌باشد. این ساز در اصالت و هنر غوطه‌ور بوده و برای نواختن موسیقی‌های شرقی و غربی و حتی انواع سبک‌های موسیقی مناسب می‌باشد. اگر می‌خواهید نوازندگی با ساز پرطرفدار ویولن را یاد بگیرید، لازم است ویولنی را خریداری کنید که مناسب سطح شما بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از این رو؛ لازم است با این مدل ساز بیشتر آشنا شوید. ما در این مقاله از مجله بونگ؛ ساز ویولن را به طور کامل به شما معرفی کرده و سپس به معرفی مشخصات ۱۰ برند از بهترین برندهای این ساز پرداخته‌ایم. شما با مطالعه این مقاله و مقایسه و بررسی مشخصات ساز، می‌توانید نسبت به خرید بهترین مارک ساز ویولن اقدام نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

آشنایی با ویولن

ویولن از دسته سازهای زهی- آرشه‌ای می‌باشد. این ساز از بدنه، دسته و سیم تشکیل شده است. برای خرید بهترین مارک ساز ویولن دانستن اجزای آن خالی از لطف نیست! اجزای مختلف یک ساز ویولن شامل؛ رزونانس، گردن، چهار سیم، سیم‌گیر، گوشی، خرک، فینگر بورد، چانه‌گیر و ترکه‌ای چوبی متشکل از موی نازک اسب با نام آرشه می‌باشد. برای نواختن این ساز باید آن را روی شانه چپ خود قرار داده و با حرکت دادن آرشه، صدای زیبا و دلنشین ویولن را بشنوید. ساز ویولن دارای وسعت صدای زیادی بوده و به همین دلیل است که با استفاده از آن می‌توانید انواع مختلفی از سبک‌های موسیقی را اجرا کنید. جنس چوب بهترین مارک ساز ویولن از افرا و صنوبر می‌باشد.

انواع ویولن

برای این که بتوانید بهترین مارک ساز ویولن را خریداری کنید، لازم است با انواع مختلف این ساز آشنا شوید. ساز ویولن شامل انواع مختلفی از جمله؛ الکتریک، آکوستیک، آلتو، سل و همچنین کنترباس می‌باشد.

ویولن آکوستیک معمول‌ترین و ساده‌ترین نوع ساز ویولن است که خرید آن به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود. اگر از دسته افرادی هستید که می‌خواهید نوازندگی با ساز ویولن را آغاز کنید، لازم است بهترین مارک ساز ویولن آکوستیک را خریداری نمایید. ساز ویولن الکتریک دارای یک بدنه فلزی و ظاهری متفاوت از ویولن آکوستیک می‌باشد. این نوع ساز برای نواختن موسیقی‌های راک و پاپ مناسب است. ویولن الکتریک تعداد سیم بیشتری از ویولن‌های معمولی آکوستیک دارد. یکی دیگر از انواع ویولن، ویولن آلتو می‌باشد. این ساز مشابه ساز آکوستیک بوده و تنها تفاوت آن با این ساز، این است که ویولن آلتو کمی از ویولن آکوستیک بزرگ‌تر است. از این رو؛ افرادی که آشنایی زیادی با ساز ویولن ندارند نمی‌توانند ساز آکوستیک را از آلتو تشخیص دهند. صدایی که از نواختن سیم‌های ویولن آلتو خارج می‌شود، غنی، آرام‌بخش و نافذ است.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

نوع دیگری از ساز ویولن، ویولن سل می‌باشد. این نوع ویولن برخلاف ویولن‌های دیگر دارای اندازه‌ای بسیار بزرگ بوده و در نتیجه روی شانه چپ قرار نمی‌گیرد. نوازنده برای نواختن این ساز باید آن را روی پایه و مابین دو پای خود قرار داده و آرشه را به صورت افقی روی سیم‌های ساز بکشد. این ساز نسبت به سازهای دیگر دارای صدای بم‌تری می‌باشد. سیم اول ساز ویولن سل، صدای درخشان و سیم آخر آن صدای بسیار بمی را ایجاد می‌کند. ساز ویولن کنترباس یکی دیگر از انواع ساز ویولن است که اندازه‌ آن نسبت به دیگر سازهای ویولن بزرگ‌تر است. اندازه این ساز به قدری است که نوازنده برای نواختن ساز باید در حالت ایستاده قرار گرفته و آرشه را روی سیم‌های ویولن کنترباس بکشد. برای خرید اینترنتی بهترین مارک ساز ویولن در نوع دلخواه خود می‌توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی کالا مراجعه نمایید.

راهنمای خرید بهترین مارک ساز ویولن

نواختن ساز: یکی از راه‌های تشخیص ساز خوب، نواختن آن می‌باشد. در نتیجه؛ برای خرید بهترین مارک ساز ویولن، لازم است با فردی که با این مدل ساز آشنا است به فروشگاه ساز مراجعه کرده و پس از نواختن ساز، ویولنی که از نظر شما صدای دلنشین‌تری دارد را انتخاب نمایید. اما؛ اگر قصد خرید اینترنتی این ساز را دارید، بهتر است ساز مورد نظر خود را از فروشگاه‌های معتبری خریداری کنید که امکان بازگرداندن کالا برای آن‌ها وجود داشته باشد.

بدنه ساز: یکی دیگر از مواردی که در کیفیت صدای ویولن تاثیر بسزایی دارد، سالم بودن بدنه ساز است. در خرید بهترین مارک ساز ویولن، به بدنه ساز دقت کنید! بدنه ویولن باید عاری از هرگونه ترک، شکستگی و یا موارد این چنینی باشد.

فینگر بورد: یکی دیگر از مواردی که در خرید بهترین مارک ساز ویولن باید به آن توجه شود، صفحه انگشت‌گذاری و یا فینگر بورد ساز می‌باشد. سازی را خریداری کنید که دارای فینگر بورد صاف و بدون خراش باشد. هرگونه خراش روی فینگر بورد و یا ناصاف بودن آن باعث پایین آمدن کیفیت صدای ساز خواهد شد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

دنده‌های ساز: قبل از خرید ساز ویولن به دنده‌های ساز نیز توجه کنید. دنده‌های ساز ویولن نباید دارای شکستگی باشند و یا از بالا و پایین ساز بیرون بزنند. بیرون‌زدگی دنده‌های ساز، نشانه عدم کیفیت چوب مورد استفاده در ساخت ویولن می‌باشد.

دسته ویولن و خرک آن: در خرید بهترین مارک ساز ویولن آن را خوب بررسی کرده و از صاف بودن دسته ویولن و همچنین وجود کمی انحنا در خرک آن مطمئن شوید. در صورتی که ساز دارای خرک صاف باشد، نوازنده نمی‌تواند به صورت همزمان چند سیم را با هم بنوازد. مقاومت خرک‌ها نیز باید به قدری باشد که از ایجاد فشار زیاد از طریق سیم‌های ویولن به صفحه ساز جلوگیری کند.

بعد از انتخاب نوع ساز و بررسی کیفیت صدای ساز ویولن، می‌توانید نسبت به خرید ویولن اقدام نمایید. با توجه به وجود برندهای مختلف موجود در بازار، خرید بهترین مارک ساز ویولن توسط افراد مبتدی کمی سخت است. از این رو؛ ما در ادامه این مقاله به بررسی مشخصات و ویژگی‌های پرفروش‌ترین برندهای ویولن پرداخته‌ایم. شما نیز با مطالعه این قسمت از مقاله می‌توانید مناسب‌ترین ساز ویولن را خریداری کرده و نوازندگی خود را آغاز کنید!

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

معرفی و بررسی ۱۰ تا از بهترین و پرفروش‌ترین سازهای ویولن

ویولن X4

امروزه ویولن در تمامی سبک‌های موسیقی در جهان نقش پررنگی را به خود گرفته است. بیشتر گروه‌های ارکستر از ویولن به عنوان ساز اصلی خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که ویولن را به عنوان شاه سازها در ارکستر می‌شناسند. از این رو؛ خرید بهترین مارک ساز ویولن از اهمیت بالایی برخوردار شده است. آکوستیک از جمله انواع ویولن بوده و برای هنرجویان مبتدی به عنوان بهترین انتخاب شناخته می‌شود. ویولن X4 یکی از سازهای آکوستیک است که برای هنرجویان مبتدی که قصد نوختن این ساز گوش‌نواز را دارند، مناسب می‌باشد.

صفحه رویی، صفحه پشتی و دیگر قسمت‌های ساز ویولن X4 از جنس چوب افرا می‌باشد. چوب افرا از جمله مرغوب‌ترین و بهترین چوب‌هائیست که از آن در تولید و ساخت ویولن استفاده می‌شود. ساز X4، دارای کیفیت مطلوب و همچنین قیمت بسیار مناسبی است. در صورت خرید ساز ویولن X4، یک هاردکیس نیز به شما هدیه داده می‌شود. شایان ذکر است که آرشه از اقلام همراه این مدل ویولن نبوده و هنرجویان باید آرشه را به صورت جداگانه برای ویولن خود خریداری نمایند. برای خرید بهترین مارک ساز ویولن می‌توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی کالا مراجعه کرده و ساز X4 را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن وانسیا مدل Mohamadi

ساز ویولن وانسیا مدل Mohamadi، یکی دیگر از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین سازهای ویولن به شمار می‌رود. این ساز نیز؛ یکی دیگر از سازهای آکوستیک بوده و خرید آن به هنرجویانی توصیه می‌شود که در سطح مبتدی قرار دارند. جنس چوب رویی و پشتی این مدل ویولن از چوب افرا می‌باشد. افرا از جمله مرغوب‌ترین چوب‌هاست که در تولید و ساخت بهترین مارک ساز ویولن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویولن وانسیا مدل Mohamadi، دارای چانه‌گاه و صفحه انگشت‌گذاری از جنس آبنوس و همچنین گوشی‌های پلاستیکی است. قیمت مناسب، کیفیت صدای مطلوب، قدرت صدای فوق‌العاده و همچنین کیفیت بالا در ساخت از جمله ویژگی‌هائیست که باعث شده‌اند، ویولن وانسیا مدل Mohamadi در دسته بهترین مارک ساز ویولن قرار بگیرد. در صورتی که این محصول را از فروشگاه معتبر و اینترنتی دیجی کالا خریداری کنید، آرشه، جعبه و همچنین کولیفن این ساز به شما هدیه داده می‌شود.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن کارولی

ویولن کارولی یکی دیگر از ویولن‌های محبوب برای شروع است که برای ساخت صفحه رویی آن از چوب کاج و برای ساخت صفحه پشتی و دیگر اجزای ویولن از چوب افرا استفاده شده است. گوشی‌ها و همچنین چانه‌گاه این مدل از ویولن از جنس آبنوس می‌باشد. این محصول کیفیت صدا، قدرت صدا و طراحی مطلوبی داشته و برای هنرجویان مبتدی بهترین انتخاب است. کیفیت ساز برای شروع نوازندگی ویولن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اما؛ برای شروع نوازندگی و گذراندن سطح مبتدی نیازی به خرید بهترین مارک ساز ویولن از دسته ویولن‌های حرفه‌ای نیست. از این رو؛ شما هنرجویان عزیزی که قصد آموختن نوازندگی ویولن و ادامه دادن آن را دارید، می‌توانید ویولن کارولی را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن لکتو

نواختن ساز و آموختن موسیقی در روحیه افراد تاثیر بسزایی دارد. اگر به بهترین کلاس‌های موسیقی بروید ولی سازی که خریداری کرده‌اید، کیفیت مناسبی نداشته باشد، تمام زحمات شما به هدر می‌رود. از این رو؛ انتخاب و خرید بهترین مارک ساز ویولن، از مهم‌ترین و اولین‌ قدم‌هائیست که در مسیر یادگیری نوازندگی ویولن باید بردارید. برای افرادی که در این راه مبتدی هستند، خرید ویولن‌هایی پیشنهاد می‌شود که هم از قیمت مناسب‌تر و هم از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. از این رو؛ افراد به سمت خرید ویولن‌های آکوستیک روی می‌آورند.

یکی از ویولن‌های آکوستیک که در میان هنرجویان مبتدی و متوسط از محبوبیت بالایی برخوردار شده است، ویولن لکتو می‌باشد. این ویولن از صفحه رویی از جنس کاج و همچنین صفحه پشتی از جنس چوب مرغوب افرا ساخته شده است. از این رو؛ صدایی دلنشین و گوش‌نواز از این ساز شنیده می‌شود. ویولن لکتو بهترین مارک ساز ویولن موجود در بازار بوده که به همراه آرشه، هاردکیس و همچنین کولیفن به فروش می‌رسد.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن آکوستیک استگ مدل VN-4/4 TBK

اگر به دنبال بهترین مارک ساز ویولن با قیمت مناسب هستید تا بتوانید به عنوان یک هنرجوی مبتدی، شروع به یادگیری این ساز کنید، ما به شما انتخاب و خرید ساز ویولن استگ مدل VN-4/4 TBK را پیشنهاد می‌دهیم. این مدل ساز از جمله سازهای باکیفیت آکوستیک است که مورد استفاده هنرجویان مبتدی قرار می‌گیرد. صفحه رویی ساز VN-4/4 TBK از چوب صنوبر و کناره‌ها و دسته ویولن از چوب افرا می‌باشد. در نتیجه؛ می‌توان گفت ساز استگ مدل VN-4/4 TBK از کیفیت صدای بالایی نیز برخوردار است.

مهم‌ترین ویژگی‌ای که باعث محبوبیت بالای این مدل ساز شده است، یکپارچه بودن چوب مورد استفاده در ساخت آن می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود نوازنده به بهترین رزونانس دسترسی پیدا کند. قدرت و کیفیت صدا، طراحی و زیبایی، کیفیت ساخت مطلوب و همچنین قیمت مناسب از جمله ویژگی‌های خرید ساز VN-4/4 TBK به عنوان بهترین مارک ساز ویولن می‌باشد.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن W3

ویولن از جمله معدود سازهایی است که با استفاده از آن می‌توانید انواع سبک موسیقی را اجرا کنید. ویولن‌های آکوستیک به سبب وجود جنس مرغوب بدنه، صدای دلنشین و شفافی را ایجاد می‌کنند. این دسته از ویولن‌ها دارای کیفیت بالا و قیمت مناسبی می‌باشند. به همین دلیل است که بهترین مارک ساز ویولن آکوستیک نسبت به انواع دیگر ویولن قیمت بالایی نداشته و خرید آن به هنرجویان تازه‌کار توصیه می‌شود. ویولن W3 یکی از مدل‌های ویولن آکوستیک به شمار می‌رود.

جنس صفحه رویی و همچنین صفحه زیری ویولن W3 از چوب مرغوب افرا می‌باشد. اندازه این مدل ویولن برابر با ۴/۴ است. این سایز مناسب‌ترین و البته استانداردترین سایز ویولن محسوب می‌شود. جهت خرید بهترین مارک ساز ویولن، می‌توانید ویولن W3 را از فروشگاه دیجی کالا با قیمتی استثنایی خریداری نمایید. به خاطر داشته باشید که آرشه جزو اقلام همراه این مدل ویولن نبوده و شما باید آرشه را به صورت جداگانه خریداری کنید!

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن تی اف مدل ۱۴۲

یکی از محبوب‌ترین و بهترین مارک ساز ویولن را می‌توان ویولن تی اف مدل ۱۴۲ دانست. این ویولن از انواع ویولن‌های آکوستیک به شمار رفته و مناسب‌ترین انتخاب برای هنرجویان مبتدی می‌باشد. تی اف از جمله برندهای معروف و معتبر چینی است که توانسته است سازهایی باکیفیت مطلوب را برای هنرجویان مبتدی ارائه دهد. جنس صفحه رویی این مدل ساز از جنس مناسب‌ترین چوب در ساخت ویولن یعنی چوب صنوبر می‌باشد. دسته و همچنین کناره‌های ساز ویولن تی اف مدل ۱۴۲ نیز از چوب افرا ساخته شده است.

استفاده از چوب افرا و صنوبر در ساخت این مدل ویولن، باعث شده است تا صدایی طنین و گوش‌نواز از نواختن ویولن شنیده شود. برای شروع نوازندگی ویولن نیازی به پرداخت هزینه‌های بسیار بالا و یا حتی خرید بهترین مارک ساز ویولن حرفه‌ای نیست! در نظر گرفتن کیفیت صدای مطلوب، قیمت مناسب و همچنین چوب سالم و جنس خوب از جمله ویژگی‌هائیست که در خرید ویولن برای افراد مبتدی اهمیت بیشتری دارد.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن کندر مدل CK-100

یکی از انواع ویولن‌های آکوستیک که برای افراد در سطح متوسط مناسب است، ویولن کندر مدل CK-100 می‌باشد. سایز این مدل ویولن استاندارد و برابر با ۴/۴ است. جنس بدنه ویولن CK-100 از صنوبر و جنس صفحه زیری و رویی آن از افرا است. به همین دلیل است که این مدل ساز دارای کیفیت و قدرت صدای مطلوبی می‌باشد.  آرشه‌ای که جزو اقلام همراه این محصول به شمار می‌رود، از جنس گردو بوده و از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردار شده است. اگر در سطح متوسطی از نوازندگی ویولن قرار دارید، خرید بهترین مارک ساز ویولن به شما پیشنهاد می‌شود. از این رو؛ ویولن کندر مدل CK-100  مناسب‌ترین و بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن والنسیا

اگر برای شروع و یا حتی برای ادامه نوازندگی ویولن به دنبال خرید مناسب‌ترین و بهترین مارک ساز ویولن می‌گردید، خرید ویولن والنسیا به شما توصیه می‌گردد. بهترین انتخاب چوب برای صفحه رویی سازهای ویولن، چوب صنوبر می‌باشد. در ساخت ویولن والنسیا برای صفحه رویی از چوب با کیفیت و مرغوب صنوبر و برای دیگر قسمت‌های ساز از چوب افرا استفاده شده است.

ویولن والنسیا از دسته ویولن‌های آکوستیک است که از محبوبیت بالایی در میان هنرجویان مبتدی برخوردار شده و به سبب کیفیت بالا و قیمت مناسب، افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. جنس زیرچونه، سیم‌گیر و همچنین گوشی‌های ساز والنسیا از جنس چوب آبنوس می‌باشد. این ویژگی باعث شده است تا ویولن والنسیا از بالانس صدایی مطلوبی برخوردار شود. کلیفون، آرشه و هاردکیس از جمله وسایلی هستند که در صورت خرید این مدل از بهترین مارک ساز ویولن به شما تعلق می‌گیرند.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

ویولن پیکولی مدل SR

اگر به دنبال خرید بهترین مارک ساز ویولن هستید که بتوانید از آن برای سطح مبتدی تا متوسط استفاده کرده و در قبال خرید آن هزینه کمی را پرداخت کنید، خرید ویولن پیکولی مدل SR را به شما پیشنهاد می‌دهیم. جنس چوب‌های تشکیل دهنده ویولن SR، اسپیروس و افرا می‌باشد. بنابراین؛ می‌توانیم بگوئیم صدایی که از ویولن پیکولی خارج می‌شود، زیبا، طنین و دلنشین است. همین صدای زیبا و رساست که باعث شده است ویولن پیکولی مدل SR در دسته بهترین مارک ساز ویولن قرار بگیرد.

 

بهترین مارک ساز ویولن

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ویولن موجود در بازار

 

اگر به فکر خرید بهترین مارک ساز ویولن هستید و می‌خواهید با پرداخت هزینه‌ای معقول، یک ساز با کیفیت مطلوب را خریداری کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به مجموعه فروشگاهی دیجی کالا مراجعه کرده و مناسب‌ترین و بهترین ساز ویولن را خریداری نمایید. این فروشگاه اینترنتی معتبر بوده و امکان بازگشت کالا را برای خریداران عزیز فراهم کرده است.