وسایل ریز ولی کاربردی و ضروری هر آشپزخانه

0

دستمال آشپزخانه

سرویس آشپزخانه : این دستمال ها در رنگ های مختلف و انواع طرح دار و ساده موجود می باشند و با توجه به اینکه در ابعاد مختلفی طراحی شده اند شما میتوانید طبق نیاز خودتان آنها را تهیه کنید بهتر است برای هر قسمتی یک دستمال مخصوص داشته باشیم برای مثال یک دستمال برای پاک کردن سفره داشته باشیم که فقط برای نظافت سفره باشد این کار به خاطر رعایت بهداشت و حفظ سلامتی ضروری می باشد. این دستمال ها از جنس هایی می باشند که بتوانند آب را به خوبی جذب کنند، برای مثال برای خشک کردن آب کنار سینک مهم می باشد که این دستمال ها بتوانند قدرت جذب خوبی داشته باشند، همچنین برای نگهداری از میوه و سبزی هم از این دستمال ها استفاده می شود، چرا که سبزی ها درون این دستمال ها تازه می مانند.

بعضی از انواع دستمال ها یک بار مصرف بوده و بعد از استفاده باید دور ریخته شود ولی بعضی ها قابل شستشو هستند، اگر شما قصد دارید که از دستمال های قابل شستشو استفاده کنید بهتر است برای هر کاری یک دستمال مشخص داشته باشید این دستمال ها به خاطر بافت نرمی که دارند میتوانند به راحتی لکه های روی ظروف استیل را هم پاک کنند.

 

سرویس آشپزخانه

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع سرویس آشپزخانه در بازار

 

دم کنی قابلمه

دم کنی از آن دسته لوازم ضروری آشپزخانه میباشد و بهتر است دم کنی ها از جنس نخ باشند تا بتوانند بخار آب را جذب کنند. دم کنی ها را بعد از چند بار مصرف حتما بشویید و در هوای آزاد و با نور آفتاب خشک کنید.

دم کنی ها در سایزهای مختلفی موجود میباشند و متناسب با سایز قابلمه هایتان قابل استفاده هستند. این دم کنی در انواع ساده و طرح دار موجود میباشند.

پیشبند آشپزخانه

پیشبند یکی از آن دسته وسیله هایی است که برای زمان های غذا پختن و یا ظرف شستن به کارتان می آید. یکی از مشکلاتی که به هنگام آشپزی وجود دارد این است که گاهی وقت ها لباسمان کثیف میشود و حتی بعضی وقت ها لکه های ایجاد شده روی لباسمان به هنگام آشپزی با چند بار شستن هم پاک نمیشود راه حل اصولی این است که حتما پیشبند استفاده کنید تا مجبور نشوید لباستان را مدام بشویید.

حتی برای مواقعی که ظرف ها را میشویید هم استفاده از پیشبند ضروری میباشد زیرا در هنگام شستن ظرف ها ممکن است لباسمان خیس بشود پس بهتر است پیشبند ببندیم. پیشبند ها طرح های شیک و متفاوتی دارند که شما میتوانید با نظر و سلیقه خود یکی از آنها را تهیه کنید تا در امور شسشتو و آپشزی راحت تر باشید.

 

سرویس آشپزخانه

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع سرویس آشپزخانه در بازار

 

دستگیره آشپزخانه

برای مواقعی که قابلمه داغ است میتوانیم با استفاده از این دستگیره ها از تماس مستقیم دستمان با قابلمه و یا در قابلمه جلوگیری کنیم، این دستگیره ها یک قلاب برای آویزان کردن دارند و جنس آنها از پارچه ی مرغوب و با طول عمر بالا می باشد. درون آن ها هم از الیاف مخصوص پر شده است که در بعضی از آنها جنس رویه از پنبه بوده و تنوع در طرح و رنگ های دستگیره سبب زیبا شدن آن ها شده است.

حتی گاهی اوقات میتوانیم این دستگیره را زیر قابلمه هم قرار دهیم تا قابلمه با فرش مستقیم در تماس نباشد و کف قابلمه به فرش نچسبد این ها از آن دسته نکات ریز خانه داری میباشد که توجه به آنها مهم است و دانستن هر کدام از آنها کمک زیادی در جهت راحتی بیشتر ما میکند.

کیسه نان

با توجه به حفظ سلامت محیط زیست و همچنین سلامتی خودمان بهتر است برای حمل نان داغ از کیسه های پنبه ای و بدون رنگ شیمیایی استفاده کنیم. پس باید به جای استفاده از کیسه های پلاستیکی، این کیسه های پارچه ای را جایگزین آنها کنیم.

این کیسه ها قابل شستشو و اتو شدن هستند و مقاومت خوبی دارند که هم برای محیط زیست مفید هستند و هم در طرح های گوناگونی دوخته شده اند. این کیسه ها هم برای حمل نان و هم میوه مورد استفاده قرار می گیرند. این کیسه ها زیپ دار میباشند و درب آن ها کاملا باز میشوند در خانه هم میتوانیم برای نگهداری از میوه، نان و سبزیجات از این کیسه ها استفاده کنیم.

 

سرویس آشپزخانه

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع سرویس آشپزخانه در بازار

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)