قویترین مارک فیلتر پلارایز گوشی

0

فیلتر پلارایز یکی از انواع فیلترهای لنز در تصویربرداری بویژه عکاسی فضای باز است. این نوع فیلتر وضوح و کانتراست مورد نیاز را در اختیار عکاسان طبیعت قرار می دهد. با قرار دادن فیلتر پلارایز بر روی دوربین موبایل، این فیلتر مانند یک عینک آفتابی عمل می کند. شیشه قطبیده‌ی فیلتر پلارایز نور قطبیده را جذب کرده و خروجی با اشباع رنگ و انعکاس نور کمتر تولید می کند.

در ادامه این مطلب، جزئیات بیشتری درباره فیلتر پلارایز لنز دوربین موبایل ارائه می دهیم و انواع مختلف این فیلتر را بررسی می کنیم.

فیلتر پلارایز گوشی چیست؟

فیلتر پلارایز لنز دوربین موبایل از دو سطح شیشه ای تشکیل شده که نور بازتابی از سطوح را از خود عبور نمی دهد. بعبارت دیگر، نور بازتاب شده  از سطوح صاف و شفاف مانند آب، شیشه یا فلز در تصویری که با فیلتر پلارایز گرفته شود، حذف می گردد.  از فیلتر پلارایز گوشی برای کاهش بازتاب و تیرگی اتمسفر و نیز افزایش اشباع رنگ در تصاویر استفاده می شود.

فیلتر پلارایز گوشی چیست؟

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

آشنایی با انواع فیلترهای پلاریزه گوشی از لحاظ کارایی

فیلترهای پلاریزه دوربین موبایل بر اساس چگونگی اصلاح امواج نور در زمان عبور از فیلتر به دو نوع دسته بندی می شوند.

  • فیلترهای پلاریزه خطی: این نوع فیلترها یک مرحله قطبش دارند.
  • فیلترهای پلاریزه دایره ای: این مدل فیلتنرها نور را دو بار قطبیده می کنند. فیلترهای پلاریزه دایره ای شکل تقریبا با هر دوربین دیجیتالی گوشی سازگاری داشته و به کمک آن می توان تصاویر با کیفیت و فوق العاده ای گرفت.

آشنایی با انواع فیلترهای پلاریزه گوشی از لحاظ شکل ظاهری

فیلترهای پلاریزه با توجه به شکل ظاهری در انواع متنوعی به بازار عرضه می شوند:

آشنایی با انواع فیلترهای پلاریزه گوشی از لحاظ شکل ظاهری

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

  • فیلترهای پلاریزه حلقوی شکل

این فیلترهای پلاریزه دایره ای شکل هستند و به راحتی بر روی دوربین تلفن همراه نصب می شوند. برای زیاد کردن یا کاهش اثر قطبش فیلتر پلاریزه حلقوی باید آن را در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت آن بچرخانید.

  • فیلترهای پلاریزه مستطیل شکل

یکی دیگر از انواع فیلترهای پلاریزه، فیلتر پلاریزه مستطیل شکل می باشد. این مدل فیلتر پلاریزه بدلیل استفاده از نگهدارنده فیلتر به شکل مستطیل طراحی می شوند. البته، فیلترهای نگهدارنده امروزی به شکل دایره ای تغییر پیدا کرده اند. بنابراین، فیلترهای پلاریزه مستطیل شکل کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین برند تولید کننده فیلتر پلاریزه

شرکتهای زیادی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات عکاسی و بویژه فیلترهای پولاریزه فعالیت دارند. بهترین و باکیفیت ترین مارکهای تولید کننده فیلتر پلاریزه اشمیت، نیسی، زومی، بائودی و کوکین هستند. تنوع برندهای تولید کننده فیلتر پلاریزه موجب شده خریدار انتخابهای زیادی داشته باشد و با اطمینان، فیلتر پلاریزه گوشی را با توجه به انتظارات خود تهیه نماید.

معرفی قویترین مارک فیلتر پلاریزه

۱-لنز پلاریزه گوشی موبایل Lieqi LQ-005 Polarizer Lens

شرکت Lieqi یکی از برندهای معتبر در زمینه طراحی و ساخت فیترهای لنز موبایل است. فیلتر لنز Lieqi LQ-005 یکی از قویترین محصولات این کمپانی می باشد. این فیلتر با حذف نور منعکس شده از سطح شیشه، آب یا دیگر سطوح و افزایش کیفیت رنگ، تصاویر فوق العاده باکیفیت و عالی را خلق می کند. بدنه فیلتر LQ-005 از پلاستیک ABS و آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است. از این رو استحکامی بالایی دارد. این فیلتر  برای گوشی های تک لنز یا دوگانه با فاصله کانونی مناسب است. فیلتر پلاریزه Lieqi LQ-005 تصاویر گرفته شده با دوربین گوشی را به عکس های واقعی و طبیعی تر تبدیل می کند.

لنز پلاریزه گوشی موبایل Lieqi LQ-005 Polarizer Lens

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

۲-فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل CPL

فیلتر پلارایز گوشی مدل CPL یکی از محبوب ترین لنزهای گوشی موبایل از برند معتبر زومی است. این محصول تاثیر قابل توجهی در عکس نهایی می گذارد. فیلترهای پلاریزه با توجه به طراحی و نوع شیشه بکار رفته در ساخت آنها، قابلیت حذف نورهای منعکس شده از سطوح دیگر را دارند. این نوع فیلترها همچنین، با افزایش شفافیت و کنتراست، کیفیت رنگ تصاویر را بویژه در عکس های طبیعت بهتر می کنند. فیلتر CPL دارای یک رینگ چرخشی برای تنظیم میزان اثر قطبش است.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل CPL

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

۳-فیلتر هیبریدی ND/PL سندمارک

این فیلتر مجهز به سه فیلتر هیبرید ND/PL جهت کاهش نور ورودی به لنز دوربین موبایل است. این محصول از نوع کیلیپسی بوده و براحتی بر روی گوشی های آیفون نصب می شود. خاصیت پلارایز فیلترهای ND/PL، کاهش نور خیره کننده و بازتاب نور از سطوح مختلف است. به این ترتیب، موجب بالارفتن کیفیت و عمق رنگ ها می شوند.

فیلتر هیبریدی ND/PL سندمارک

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

جنس فیلترهای هیبرید در این محصول از شیشه ضد انعکاس اپتیکال است. شیشه اپتیکال، رنگ تصاویر گرفته از طبیعت را به شکل کاملا طبیعی ثبت می کند. فریم فیلتر هیبریدی سندمارک از جنس الیاژ آلومینیوم است که علاوه بر سبکی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. این مدل فیلتر را می توان به همراه لنزهای واید، آنامورفیک و تله فتو سندمارک استفاده کرد.

۴-فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل Star+6

فیلتر لنز موبایل زومی مدل Star+6 به شما کمک می کند تا بدون داشتن تجهیزات حرفه ای و گرانقیمت عکاسی، تصاویر باکیفیتی را تولید کنید. این فیلتر نصب آسانی داشته و به به کمک یک گیره بر روی دوربین موبایل نصب می شود. قطر دهانه فیلتر مدل استار  ۳۷میلیمتر است. فیلتر star+6 با تبدیل نورهای نقطه ای به نورهای ستاره ای، جلوه زیبایی از نور ایجاد می کند. از این نوع فیلتر برای عکاسی تبلیغاتی از سطوح منعکس کننده مانند آب یا شیشه و نیز عکاسی در شبهای روشن شهر استفاده می شود.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل Star+6

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

۵-فیلتر لنز کلیپسی موبایل مدل star+4

فیلتر لنز دوربین موبایل مدل star+4 یکی از قویترین فیلترهای برند زومی است. این محصول از نوع ستاره ای و دارای ۴ پرتو نوری است. فیلترهای ستاره ای قابلیت تبدیل نورهای نقطه ای به نورهای ستاره ای را دارند. بنابراین، بهترین گزینه برای عکاسی شبهای روشن شهرها و عکاسی تیلیغاتی هستند. قطر دهانه فیلتر زومی مدل star+4 37 میلیمتر است. این فیلتر از نوع کلیپسی بوده و برای گوشی هایی که لنز از لبه گوشی ۲سانتیمتر فاصله دارد، مناسب است.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل مدل star+4

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر پلارایز گوشی موجود در بازار

در این محتوا ۵تا از قویترین مارکهای فیلتر پلارایز گوشی را به شما کاربر گرامی معرفی کردیم. امیدواریم اطلاعات ارائه شده بتواند به شما کمک کند تا لذت یک خرید رضایت بخش و مطمئن را تجربه کنید.

جهت خرید فیلتر لنز گوشی می توانید به مجموعه فروشگاهی دیجی کالا مراجعه کرده و محصول مورد نظر خودرا اینترنتی سفارش دهید