فلسفه سه نماد تزئینی در سفره هفت سین

0

فلسفه تخم مرغ رنگی

خرید وسایل هفت سین : اگر تاریخچه ایران باستان را بررسی کنید متوجه میشوید که تقریبا برای هرجشنی یک سفره مخصوص همان مراسم پهن میکردند. سفره هفت سین هم برای جشن نوروز همه ساله پهن میشود.

از آنجایی که این جشن برای ایرانی ها بسیار مهم است، درطول تاریخ تلاش داشته‌اند که سفره ای رنگین و چشم نواز پهن کنند. تخم مرغ های رنگی هم عضو ثابت سفره هفت سین هستند.

این تخم مرغ ها معمولا طبیعی و یا مصنوعی هستند. تزئین این تخم مرغ ها زیبایی سفره هفت سین شما را دوچندان میکند. با توجه به اینکه تخم مرغ ها نماد نطفه و نژاد است در نتیجه بودن تخم مرغ رنگی در سفره هفت سین نشان‌دهنده‌ی باروری است.

 

خرید وسایل هفت سین

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع هفت سین موجود در بازار

 

تخم مرغ رنگی سفالی

تخم مرغ های سفالی یک انتخاب خوب هستند. اگر شما دوست دارید که خودتان تخم مرغ های سفره هفت سین تان را خودتان تزیین کنید. میتوانید تخم مرغ های ساده سفالی را تهیه کنید و آن طرحی که باب دل خودتان است روی آنها طراحی کنید.

از آنجایی که جنس سفال محکم است شما خیلی طرح های جالبی میتوانید روی آنها ایجاد کنید و حتی اگر هنر حکاکی دارید از این هنرتان نیز میتوانید بهره ببرید.

انواع بسیار زیادی هم از این تخم مرغ های سفالی در بازار موجود میباشد، که توسط هنرمندان قهار طرح های خارق العاده ای روی آنها ایجاد کرده اند. و شما میتوانید با تهیه این تخم مرغ ها از هنر ارزشمند آنها بهره ببرید.

درمورد تعداد تخم مرغ در سفره هفت سین اختیار با خودتان است. اما بهتر است متناسب با بزرگی و کوچکی سفره ای که پهن میکنید تعدا تخم مرغ ها را تعیین کنید. البته خیلی از افراد تعداد هفت عدد تخم مرغ رنگی برای سفره خود آماده میکند.

 

خرید وسایل هفت سین

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع هفت سین موجود در بازار

 

فلسفه ماهی قرمز

سفره‌ی هفت سین بدون وجود ماهی قرمز آن صفا و صمیمیت لازم را ندارد. با اینکه ماهی قرمز از اجزای اصلی سفره هفت سین نیست، اما از دیرباز حداقل یک ماهی قرمز در سفره هفت سین قرار می داده اند.

در ادامه این مقاله در مورد اینکه چرا وجود ماهی قرمز در سفره هفت سین مهم است صحبت میکنیم.

با توجه به اینکه این نوع از ماهی در مقابل شرایط نامساعد تحمل بیشتری از خود نشان میدهد و همچنین رنگ زیبا و جذابی که این مدل ماهی دارد سبب شده که جایگاه خود را در سفره هفت سین محکم کند.

ماهی نشانه زایش، شادابی، تکاپو و زنده بودن است. از آنجایی که یکی از هدف های پهن کردن سفره هفت سین ایجاد سر زندگی، شادی و نشاط در افراد است. پس با قرار دادن ماهی قرمز بر سر سفره هفت سین یاد آور این موضوع هستیم.

 

خرید وسایل هفت سین

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع هفت سین موجود در بازار

 

تنگ ماهی

اجزایی که روی سفره هفت سین وجود دارد یادآور نکات بیشمار و نمادی از طبیعت و سرزندگی هستند. در کنار همه این ها تنگ ماهی با حضور ماهی های قرمز زیبایی خاصی به سفره هفت سین میخشد.

بهتر است با توجه به تعداد ماهی که خریداری میکنید ابعاد تنگ ماهی را انتخاب کنید اگر چند عدد ماهی خریداری کرده اید تنگی بزرگ نیز خریداری کنید.

تنگ ها مدل های مختلفی دارند و شما میتوانید بسته به مدلی که برای چیدن سفره خود درنظر گرفته اید مدل تنگ خود را انتخاب کنید. شما میتوانید از سنگ های تزئینی برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)