ظروف نگهدارنده، جزء جدانشدنی آشپزخانه شما

0

ظرف نگهدارنده غذا

ظرف نگهدارنده غذا : وقتی مواد خوراکی مثل انواع حبوبات، ماکارونی و در کل مواد خشک بار رو میخوایم نگه داریم بهتره به جای نگه داری اونا درون پلاستیک از ظروف در دار استفاده کنیم، با توجه به دردار بودن این ظروف خیالمون راحته که حشرات یا مورچه ها به درون مواد خوراکی ما نفوذ نمیکنن و از طرفی نگران پاره شدن پلاستیک‌و پخش شدن مواد خوراکی در کابینت نیستیم و شکلی مرتب تر و قشنگتر به آشپزخونه ما میده

زمانی که مقداری از غذای ناهار یا شام باقی میمونه برای اینکه بوی سایر خوراکی های داخال یخچال روی غذای خوشمزمون تاثیری نذاره روش های مختلفی داریم. یکی اینکه روی ظرفمون نایلون بکشیم یا اینکه یک ظرف دیگه روی اون قرار بدیم یا حتی میتونیم از در قابلمه برای اینکار استفاده کنیم. اما بهترین و مطمئن ترین راه حل استفاده از یک ظرف درداره که در سایزهای مختلف و طرح و رنگ های متفاوتی وجود دارن و یک در پلاستیکی دارن که محکم روی ظرف قرار میگیرن. این ظروف در زمان هایی که مهمونی داریم به کارمون میاد تا از اسراف جلوگیری کنیم و باقی مانده غذامون رو به بهترین شکل نگه داریم. خیلی وقتا توی مهمونی میوه ها رو از قبل برش میزنیم اما بعد از تموم شدن مهمونی میوه باقی میمونه. خیلی از میوه ها مثل هندوانه بهتره بعد از برش دادن داخل ظرف در دار نگه داری بشه.

 

ظرف نگهدارنده غذا

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ظروف نگهدارنده موجود در بازار

 

وقتی غذامون رو سرکارمون میبریم دلمون میخواد سالاد یا دسر هم با خودمون ببریم این ظروف به علت اینکه سایزهای مختلفی دارن میتونیم از این ظرف ها برای بردن سالاد استفاده کنیم. این ظروف شیک و ساده هستن و همچین با دارا بودن در میتونن مانع از ورود آلودگی به وعده غذایی ما بشن.

یکی از مسائل مهم برای نوجوانان خوردن میان وعده ای سالم و مقویه. خیلی از بچه ها در زمان هایی که در مدرسه هستند خوراکی هایی مصرف میکند که برای سلامت و رشد اونا مضر هست. باید به این نکته توجه داشت که بچه ها در زمان هایی که در مدرسه هستند بیشتر از هر زمانی نیاز به تغذیه سالم دارن چرا که فعالیت های ذهنی  و فکری انرژی زیادی از  انسان میبره. بیشترین بهانه ایی که بچه برای نبردن میان وعده با خودش داره اینه که خوراکی ها داخل کوله پشتی شون پخش میشه. بهترین راه حل استفاده از این ظروف در داره تا نگران پخش شدن خوراکی داخل کوله پشتی کودکانمون نباشیم. حتی می تونیم برش های کوچکی از انواع میوه ها را که یکی از بهترین میان وعده ها برای افراده درون این ظروف قرار بدیم و از بابت اینکه آلودگی وارد اون ها میشه نگرانی نداشته باشیم.

یکی از لذت بخش ترین کارهایی که میتونه خستگی ها و روزمرگی های ما رو از بین ببره، رفتن به دامنه طبیعت و لذت بردن از آب و هوای تازه هست. در بعضی از مواقع دوست داریم بیشتر زمانمونو صرف دیدن زیبایی های طبیعت بکنیم. در این موقع بهتره با خودمون از منزل غذایی که از قبل آماده کردیم رو ببریم. اینجور موقع ها همیشه فکر میکنیم چیکار کنیم که غذای خوشمزه مون صندلی ماشینمو کثیف نکنه. پس بهتره از ظروف در دار استفاده کنیم، به علاوه چون این ظروف در سایز های مختلف هستند میتونیم با توجه به تعداد اعضای خانواده مون این ظروف رو تهیه کنیم.

 

ظرف نگهدارنده غذا

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ظروف نگهدارنده موجود در بازار

 

ظرف نگهدارنده رب

رب گوجه فرنگی یکی از معروف ترین و سنتی ترین چاشنی های غذاست، رب گوجه فرنگی به غذامون رنگ و طعم خوبی میده، در واقع رب گوجه فرنگی یکی از اون چاشنی هایی هستش که تقریبا در اکثر غذا ها استفاده میشه.

رنگ و شکل غذا از آن چیزهایست که در آشپزی بسیار مهم است گاهی وقت ها یک قاشق رب گوجه فرنگی رنگ غذای ما را بهتر میکنه و همچین طعم لذت بخشی هم به هنگام میل کردن غذا به ما میده. اما مشکلی که در نگهداری رب گوجه فرنگی داریم اینه که وقتی در قوطی رب گوجه فرنگی رو باز میکنیم مدت کمی رب گوجه فرنگی مدت کمی سالم در یخچال میمونه و در بعضی موارد یک ماده سفید رنگی (کپک) روی رب گوجه فرنگی شکل میگیره که باعث خراب شدن کل قوطی رب گوجه فرنگی میشه. بهتره برای نگهداری سالم و بهداشتی رب گوجه فرنگی از ظروف مخصوص نگهداری رب گوجه فرنگی استفاده کنیم تا ماندگاری رب گوجه فرنگی رو بیشتر بکنیم و همچنین در بعضی از انواع ظروف هوای اضافی در داخل ظرف با هر بار مصرف گرفته میشه.

یکی از نکات خانه داری اینه که مواد خوراکی رو سالم نگه داریم تا بتونیم غذایی آماده کنیم که برای بدن مفید باشه و همچین از اسراف مواد خوراکی جلوگیری کنیم پس روش اصولی نگهداری از رب گوجه فرنگی استفاده از همین ظروف مخصوص است.

 

ظرف نگهدارنده غذا

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ظروف نگهدارنده موجود در بازار

 

ظرف نگهدارنده صبحانه

صبحانه یکی از وعده های مهم غذایی هست که بعضی افراد بدون خوردن صبحانه به محل کار یا محل تحصیل میرن که یک عادت غلط و اشتباهه و به شدت سلامتی فرد رو به خطر میندازه و تناسب اندام رو هم بهم میریزه. پس درنتیجه اگر وقت نمیکنین در منزل صبحانه میل کنین این وعده غذایی مهم رو از قبل آماده کنین و با خودتون ببرین. شما میتونید با استفاده از یک سری ظروف مخصوص که چندین قسمت داره صبحانه رو به محل کارتون ببرید. این ظروف به شکلی طراحی شدن که شما میتونید در هر قسمت یک خوراکی قرار بدین و همچین با دارا بودن یک درب از اینکه خوراکی ها داخل کیفتون پخش بشه خیالتون راحت باشه.

گاهی وقتا برای میان وعده میتونید یک سری از میوه ها رو برش بزنیم و درون این ظروف قرار بدین و چون این ظروف در دار هستن نگران تغییر رنگ میوه ها نباشین. ظروف نگهدارنده بسته به جنسی که دارن قابلیت های مختلف و همچنین وزن های متفاوتی هم دارن.

ظرف نگهدارنده غذا

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع ظروف نگهدارنده موجود در بازار

امتیاز دهید