راهنمای خرید و نگهداری از انواع غذاساز ها

0

غذاساز

راهنمای خرید غذاساز : خیلی از افراد امروزه وسیله هایی را درخانه نگهداری میکنند اما آگاهی کافی و لازم را در مورد موارد مصرف آنها ندارند. و برای همین خیلی از کالاهایی که برای جهزیه خریداری میشود، سالیان سال بلااستفاده باقی میماند و چه بسا که اگر نسبت به کاربردهای آن وسیله اطلاع داشته باشید خیلی از کارهایی که در آشپزخانه انجام میدهید برای شما راحت تر میشود.

از این رو برآن شدیم تا با نگارش این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما دوستان عزیز بکنیم. امیدوارم در انتهای این مقاله شما را با کاربردهای یک غذاساز آشنا کرده باشیم. وسیله ای که امروزه در خانه های خیلی از افراد پیدا میشود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع غذاساز موجود در بازار

 

غذاساز چیست؟

غذاسازها ناجی شما در آشپزخانه هستند. باید گفت تمامی کارهایی که برای آشپزی کردن لازم است انجام شود با استفاده از این وسیله به سهولت و راحتی هرچه تمام تر انجام میشود.

مهمترین وظایف یک غذاساز خردکردن، آسیاب کردن، ورقه کردن، پوره کردن و میکس کردن موادغذایی است. شما با استفاده از این وسیله قادر هستید در زمان کوتاهتری موادغذایی را باهم مخلوط کنید، برای مثال برای پخت کوکوسبزی با استفاده از این وسیله در ظرف مدت ۵ دقیقه مایه کوکو خود را آماده میکنید.

در ضمن باید به این موضوع اشاره داشت که مخلوط کن ها به هیچ عنوان نمیتوانند جایگزین غذاسازها بشوند زیرا شما با استفاده از مخلوط کن فقط قادر هستید موادغذایی که بافت نرمی را دارند میکس کنید.

 

راهنمای خرید غذاساز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع غذاساز موجود در بازار

 

با وجود غذاساز شما میتوانید گستره‌ی وسیع تری از کارها را انجام بدهید این درحالی است که مخلوط کن ها فقط یک تیغه ثابت داشته و در واقع کارهای محدودتری را قادر به انجامش هستند.

به گنجایش غذاسازها دقت داشته باشید و با توجه به نیاز خود هرکدام از سایزهای بزرگ، متوسط و یا کوچک آن را تهیه کنید تا به موتور غذاساز فشاری وارد نشود.

کاربردهای غذاساز

غذاسازها یک وسیله برقی هستند که در واقع در ابتدا کاربردهایی مشابه یک مخلوط کن را داشته اند، اما به مرور امکانات و قابلیت های آنها فراتر رفت. و امروزه با استفاده از آنها آشپزی کردن بسیار با کیفیت تر و راحت تر شده است. که در ادامه هرکدام از کاربردهای این وسیله پرطرفدار گفته میشود.

با استفاده از غذاساز و بدون نیاز به مایعات شما میتوانید مواد خوراکی را له و یا پوره کنید از این رو غذاساز ها به آچار فرانسه آشپزخانه معروف هستند. چرا که شما با استفاده از آنها قادر به میکس کردن موادغذایی هستید.

 

راهنمای خرید غذاساز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع غذاساز موجود در بازار

 

غذاسازها چندکاره هستند. درواقع تیغه های مختلفی دارند که برای انجام کارهای مختلفی کاربرد دارند. همچنین باید گفت که شما برای آماده کردن مواد پخت کیک و یا شیرینی هم میتوانید از غذاساز استفاده کنید.

 • خردکردن سیب زمینی برای پخت کوکو
 • خردکردن گوجه برای پخت املت
 • خردن کردن جعفری برای پخت سوپ
 • همزدن مایه کیک
 • همزدن مایه کوکو
 • رنده کردن خیارشور
 • رنده کردن هویج
 • میکس کردن مواد پخت کباب
 • تهیه سس سالاد
 • خرد کردن مواد لازم برای تهیه ترشی
 • خرد کردن پیاز برای آماده کردن پیاز داغ
 • و همچین خردکردن و یا رنده کردن و یا میکس کردن هر گونه موادغذایی که شما فکرش بکنید. که در این مقاله نمیشود از همه آنها نام برد.

 

راهنمای خرید غذاساز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع غذاساز موجود در بازار

 

نحوه ی نگهداری از غذاساز

با توجه به اینکه غذاسازها قادر به انجام کارهای زیادی هستند در نتیجه این وسیله قسمت ها و تیغه های مختلفی را نیز دارا میباشد پس موضوع تمیز کردن آن بسیار مهم است زیرا در دوام و با کیفیت باقی ماندن این وسیله پرکاربرد نقش مهمی را ایفا میکند.

چه بسا که بهتر باشد عمل شستشوی این وسیله را با استفاده از ماشین ظرفشویی انجام بدهید حال اگر به هر دلیلی امکان استفاده از ماشین ظرفشویی را ندارید بهتر است با دقت بالایی اقدام به شستشوی این وسیله بکنید.

تیغه های غذاسازها یا فلزی هستند یا پلاستیکی و باید گفت که جنس فلزی آنها بهتر هستند و دوام بیشتری نیز دارند.

و نکته آخر اینکه در هنگام خرید یک غذاساز خوب درمورد برند آنها هم دقت و جستجو داشته باشید.

امتیاز دهید