حفظ سلامت و شادابی خانه با انواع گل و گیاه آپارتمانی

0

گل و گیاه آپارتمانی

گیاه آپارتمانی : خیلی از افراد به این نکته پی برده اند که داشتن چند عدد از گل های طبیعی خانگی علاوه بر اینکه هم محیطی زیبا، سالم و آرامش بخشی برای ما ایجاد میکند حس خوب را نیز به خانه می آورند. در کنار این ها دانستن این موضوع که این گل و گیاه های امروزه جزئی از دکوراسیون و چیدمان خانه های ما شده اند و به خوبی توانسته اند جایگاه همیشگی خود را حفظ کنند. گل و گیاه سرزندگی، نشاط و شادابی را به ما هدیه میدهد. در ادامه درمورد یک سری از انواع این گیاهان صحبت میکنیم تا به اهمیت وجود آنها درمنزلتان پی ببرید.

گل شفلرا

این نوع گیاه آپارتمانی همیشه سبز با فرم برگ های پنجه ای شکل، زیبایی خاصی دارند. برگچه های آن در ابتدا کم میباشد اما به مرور که رشد میکنند تعداد برگچه های آن به ۸ تا هم میرسد و ارتفاعش هم بلند میشود. این گیاه با نام چتری معروف است، از آنجایی که عمر این گیاه زیاد می باشد شما میتوانید مدت طولانی از این گیاه بهره ببرید، رشد شاخه ها و ساقه های این گیاه به سمت بالا میباشد که زیبایی آن را بیشتر میکند.

 

گیاه آپارتمانی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع گل آپارتمانی موجود در بازار

 

گل فیتونیا

گیاهی همیشه سبز و چندصد ساله میباشد که شاخصه این گیاه وجود رگه هایی روی گلبرگ های این گل است که زیبایی منحصر به فردی به این گیاه میدهد و  باعث میشود انتخاب خوبی برای دکور زیبای منزلمان باشد این گیاه برای رشد خود به میزان نور متوسطی نیاز دارد و میتواند در محیط آپارتمانی زندگی خوبی داشته باشند. به این نکته توجه داشته باشید که درفصل تابستان این گیاه را از پنجره دور کنید تا نور این گیاه را اذیت نکند درمورد آبیاری این گیاه باید معمولی تا زیاد باشد اگر این گیاه دچار کم آبی و خشکی بشود پژمرده میشود و اگر مقدار خیلی زیادی به این گیاه آب بدهیم این گیاه به سرعت لهیده خواهد شد پس حد تعادل را در آبیاری این گیاه رعایت کنید.

گل فیکوس بنجامین

این گیاه آپارتمانی زیبا و جذاب که قادر است زیبایی خیره کننده ای به منزل ما بدهد، این گیاه به نام بنجامین شناخته شده است. برگ های بیضی و نوک تیز این گیاه زیبایی جالب توجه ای دارد. برای نگهداری از این گیاه پر نور ترین قسمت خانه را درنظر بگیرید اما توجه داشته باشید که آفتاب مستقیم به این گیاه نرسد در فصل زمستان گیاه را به قسمت گرم خانه انتقال بدهید و در فصل تابستان میتوانید این گیاه را به حیاط یا بالکنی که مقداری سایه هم دارد قراردهیم.

 

گیاه آپارتمانی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع گل آپارتمانی موجود در بازار

 

انواع گلدان

همیشه در انتخاب گلدان به این نکته توجه کنید که با دکوراسیون منزلتان هماهنگ باشد. گلدان ها در انواع سفالی، پلاستیکی، چوبی، سرامیکی و فلزی موجود میباشد که  هر کدام از این گلدان ها زیبایی خاص خودشان را دارند.

گلدان سفالی

در بین افرادی که به گل وگیاه علاقه دارند این مدل از گلدان ها محبوبیت زیادی دارد. گلدان های سفالی از خاک رس ساخته شده اند و تقریبا برای نگهداری از انواع گل و گیاه این مدل از گلدان مناسب میباشد. این گلدان ها به علت اینکه وزن سنگینی دارند احتمال واژگونی آنها کم میباشد. در کل، گلدان های سفالی زیبایی منحصر به فردی دارند و داشتن این گلدان ها حس و حال خوبی به خانه میدهد و از همه مهمتر اینکه گیاه میتواند در این مدل از گلدان ها به راحتی تنفس داشته باشد. گلدان سفالی انتخاب خوبی برای یک دکوراسیون جذاب میباشد.

 

گیاه آپارتمانی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع گل آپارتمانی موجود در بازار

 

گلدان پلاستکی

امروزه با تعداد زیادی از انواع گلدان های پلاستیکی رو به رو هستیم که درصد زیادی از گلدان های خانه های ما را این گلدان ها تشکیل میدهند این گلدان ها نسبت بقیه گلدان ها قیمت مناسب تری دارند و دوام و کیفیت خوبی دارند و در سرما یخ نمیزنند.

گلدان چوبی

گلدان های چوبی به علت جنسی که دارند ترکیب خاصی از گل و گلدان ایجاد میکند و زیبایی طبیعی خارق العاده ای به فضای خانه میدهند. این مدل از انواع گلدان ها طرفدار های خاص خودشان را دارند. این گلدان ها مقاومت خوبی دارند، سبک هستند و این قابلیت را دارند که میتوانیم با یک رنگ آمیزی زیبا و طرح های قشنگی که روی آنها قابل ایجاد است دکور منزلمان را جذاب تر کنیم.

 

گیاه آپارتمانی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع گل آپارتمانی موجود در بازار

 

گلدان سرامیکی

این گلدان ها در طرح ها، ابعاد و شکل های مختلف و زیادی طراحی شده اند. به هنگام خرید گلدان های سرامیکی به سایز گل یا گیاه خود توجه کنید و گلدانی تهیه کنید که متناسب با ابعاد گل شما باشد تا گل یا گیاه شما بتواند به راحتی رشد خوبی داشته باشد و سبب زیبایی هرچه بیشتر فضا خانه شما بشود.

گلدان فلزی

این گلدان ها اغلب به شکل سطل هایی با رنگ ها و ابعاد مختلف طراحی میشوند که به لحاظ دکوری بودن شکل جدیدی از گلدان را به ما میدهند که دوست داشتنی میباشند. این گلدان ها در مقابل ضربه مقاوم میباشند و دوام خوبی دارند با استفاده از این مدل گلدان ها دیگر نیازی به زیر گلدانی نداریم. در واقع باید گل را درون یک گلدان پلاستیکی ساده بکاریم و بعد آن گل را همراه با همان گلدان پلاستیکی درون گلدان فلزی قرار دهیم که بیشتر جنبه تزیینی و زیبایی دارد این جنس از گلدان ها میتواند در دراز مدت زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند و شما میتوانید تا مدت ها از داشتن آنها لذت ببرید.

 

گیاه آپارتمانی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع گل آپارتمانی موجود در بازار

 

امتیاز دهید