جدیدترین مارک فیلتر لنز موبایل

0

فیلتر لنز دوربین موبایل یکی از کارآمدترین ابزارها برای تصویربرداری حرفه ای با دوربین گوشی است. فیلترهای لنز دوربین موبایل انواع مختلفی دارند که فیلتر پولارایز، فیلتر UV نمونه ای از آنها هستند. این فیلترها بر روی لنز دوربین گوشی قرار گرفته و به کاربر کمک می کنند تا تصاویر خود را با کیفیت بهتری بگیرد. فیلترهای لنز موبایل نورهای مکمل را به خود جذب کرده و نورهایی که از یک خانواده هستند را از خود عبور می دهند. استفاده از فیلترها تاثیر قابل توجهی در کیفیت نهایی عکسها دارد. در این مطلب از دیتاجو، انواع فیلترهای لنز موبایل را به شما معرفی و در ادامه ۵ تا از جدیدترین مارک های فیلتر لنز موبایل را بررسی می کنیم.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

معرفی انواع فیلتر بر اساس کاربرد

فیلترها انواع مختلفی دارند و هریک برای منظور خاصی طراحی شده اند. انواع فیلتر لنز موبایل بر اساس کاربرد عبارتند از:

  • فیلتر UV

فیلتر UV یا فیلتر فرابنفش سطح شفافی داشته و مانع از عبور نور فرابنفش می شوند. این نوع فیلتر قدرت بسیار خوبی دارند و از ایجاد حاشیه های بنفش یا حالت مه مانند درون عکس ها جلوگیری می کنند. حاشیه های بنفش معمولا بر روی لبه های سوژه ای که روی آن فوکوس نشده است، ظاهر می شوند. فیلترهای UV به شکل دایره و مربع در بازار وجود دارند. فیلتر UV دایره ای شکل در مقایسه با مدل مربع شکل، بهتر از لنز دوربین محافظت می کند. از این جهت، محبوبیت بیشتری در بازار دارد.

  • فیلتر پولاریزه

فیلتر پولاریزه یا قطبی برای کاهش روشنایی به کار می رود. به عنوان مثال، در زمان تصویربرداری از آسمان، اندکی از روشنایی آن می کاهد تا تضاد میان ابرها و آسمان مشخص باشد. فیلتر پولاریزه همچنین، برای حذف بازتاب نور درون شیشه و آب کاربرد دارد. با قرار دادن این فیلتر در زاویه مناسب، می توان مانع از بازتاب نور از پنجره یا آب شد. فیلتر پولاریزه در دو مدل خطی و دایره ای موجود است.

معرفی انواع فیلتر بر اساس کاربرد

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

  • فیلتر تعادل رنگ

فیلتر تعادل رنگ جهت اصلاح رنگ نورهایی که درون عکس به طور مختلف ثبت می شوند، کاربرد دارد. به  عنوان مثال، فیلتر تعادل رنگ موجب می شود تا نور نارنجی در لامپ های تنگستن که مایل به رنگ قرمز است، به صورت طبیعی تر در عکس ها ثبت شوند. امروزه، نرم افزارهایی مانند فتوشاپ کار اصلاح رنگ را انجام می دهند. به همین دلیل، استفاده از فیلتر تعادل رنگ چندان مرسوم نیست.

  • فیلتر کاهنده نور (ND)

فیلترهای کاهنده نور، تمام طیف نور ورودی به لنز دوربین موبایل را کاهش می دهند. این فیلترها امکان تنظیم سرعت شات را برای عکاس فراهم می آورند. میزان کاهندگی در انواع فیلترهای کاهنده نور متفاوت است. به عبارت دیگر، فیلترهای ND بر اساس میزان کاهندگی از یکدیگر متمایز می شوند.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

  • فیلتر لنز رنگی

فیلترهای رنگی که با نام CC نیز در بازار شناخته می شوند،  شامل رنگهایی مانند سیاه، سفید، زرد، قرمز، سبز، آبی، ارغوانی و فیروزه ای هستند. این نوع فیلترها جهت اصلاح تراز رنگ منابع نوری نامنظم کاربرد دارند. افیلترهای رنگی بر اساس رنگی که دارند، قادر هستند رنگ های درون تصویر را چند درصد افزایش دهند.

  • فیلتر فوکوس ملایم

فیلتر فوکوس ملایم یا SF عمدتا برای عکاسی از چهره افراد کاربرد دارد. این فیلتر وضوح تصویر را کاهش می دهد. البته از فیلتر فوکوس ملایم برای عکاسی از منظره یا آثار باستانی نیز می توان استفاده کرد. فیلتر فوکوس ملایم قابلیت پخش کنندگی دارد. از این رو، با ادغام قسمتی از پوست که شرایط مناسبی ندارد با قسمتهای دیگر، به بهتر نشان داده شدن پوست فرد کمک می کند.

معرفی جدیدترین مارک فیلتر لنز موبایل

۱-فیلتر لنز موبایل اپیکسل مدل APL-0.45X52UV-7F مجموعه ۷ عددی

فیلتر لنز رنگی مدل APL-0.45X52UV-7F نوعی لنز اتصال به گوشی است. این مجموعه از ۷ عدد فیلتر رنگی تشکیل شده که شرایط نوری مختلفی را برای کاربر فراهم می آورند.  چنانچه در تصویربرداری خود، قصد تغییر ترکیب رنگ تصاویر را دارید، فقط کافی است فیلتر لنز مناسب را از کیف لنز خود بیرون آورده و به گوشی موبایل خود متصل کنید. این فیلترها قابلیت کاهش شدت نور خورشید و حذف رفلاکس نور بر روی آب یا پنجره را دارند.

فیلتر لنز موبایل اپیکسل مدل APL-0.45X52UV-7F مجموعه 7 عددی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

۲-فیلتر لنز موبایل زومی مدل Star+6 37mm

فیلتر لنز موبایل زومی مدل استار به شما کمک می کند تا بدون داشتن تجهیزات حرفه ای و گرانقیمت عکاسی، تصاویر باکیفیتی را تولید کنید. این فیلتر نصب آسانی داشته و به صورت کلیپسی بر روی دوربین تلفن همراه شما قرار می گیرد. قطر دهانه فیلتر مدل استار  ۳۷میلیمتر است و به کمک یک گیره بر روی دوربین موبایل نصب می شود. فیلتر ستاره ای با تبدیل نورهای نقطه ای به نورهای ستاره ای، جلوه زیبایی از نور ایجاد می کند. از این نوع فیلتر برای عکاسی تبلیغاتی از سطوح منعکس کننده مانند آب یا شیشه و نیز عکاسی در شبهای روشن شهر استفاده می شود. این محصول با گوشی هایی که لنز از لبه گوشی ۲سانتیمتر فاصله دارد، مناسب است.

فیلتر لنز موبایل زومی مدل Star+6 37mm

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

۳-فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل ۳۷mm GBI

فیلتر لنز مدل ۳۷mm GBI از برند زومی یکی دیگر از جدیدترین فیلترهای لنز دوربین موبایل موجود در بازار است. این فیلتر از نوع فیلتر رنگ تدریجی است. فیلترهای رنگی عمدتا در عکاسی طبیعت کاربرد دارند. با این حال، برای عکاسی داخل استودیو نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلترها برای افزایش رنگ آسمان یا سبزی گیاهان کاربرد دارند. قطر دهانه فیلتر کلیپسی زومی مدل GBI تقریبا ۳۷ میلیمتر است و به کمک یک گیره بر روی دوربین گوشی متصل می شود. این محصول نوعی فیلتر تدریجی آبی رنگ است که به افزایش رنگ تصاویر کمک می کند.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل 37mm GBI

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

۴-فیلتر رنگی تدریجی خاکستری موبایل  ZOMEI 37MM G-GRAY

فیلتر رنگی زومی مدل G-GRAY از نوع فیلترهای رنگ تدریجی است. این وسیله کاربردی می تواند به سوژه عکاسی شما سرمای خاصی ببخشد و احساس مخاطب از دیدن عکس را تحت تاثیر قرار دهد. فیلتر رنگ تدریجی خاکستری برند زومی را می توان برای عکاسی طبیعت یا عکاسی داخل استودیو استفاده کرد. این محصول به صورت کلیپسی بر روی دوربین تلفن همراه شما وصل می شود.

فیلتر رنگی تدریجی خاکستری موبایل  ZOMEI 37MM G-GRAY

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

۵- کیت فیلتر ستاره ای موبایل ZOMEI STAR +4 / +6 / +8

اگر بدنبال یک فیلتر لنز دوربین خوب برای عکاسی تبلیغاتی هستید، کیت فیلتر ستاره ای زومی ZOMEI STAR +4 / +6 / +8 می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. این فیلتر از نوع ستاره ای است و با تبدیل نورهای نقطه ای به نورهای ستاره ای، جلوه های زیبایی از نور خلق می کند. فیلتر ستاره ای همچنین، برای عکاسی از سطوح شفاف و منعکس کننده مانند فلز یا شیشه بسیار کاربرد دارد. تعداد پرتوهای این کیت فیلتر بر اساس درجه فیلتر متفاوت هستند. فیلتر های star 8 دارای ۸ پرتو نور، فیلتر star 6 دارای ۶ پرتو نور و فیلتر star 4 دارای ۴ پرتو نور هستند.

کیت فیلتر ستاره ای موبایل ZOMEI STAR +4 / +6 / +8

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر لنز موبایل موجود در بازار

برای انتخاب جدیدترین مارک های فیلتر لنز دوربین موبایل می توانید وارد سایت دیجی کالا شده و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.