بهترین مارک های تب سنج

0

اندازه گیری تب یا دما بدن یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانید از طریق آن بر وضعیت سلامتی خود نظارت داشته باشید. اندازه گیری تب تنها با یک دستگاه تب سنج به سادگی امکان پذیر خواهد بود و هم اکنون انواع تب سنج در اشکال مختلف قابل دسترس و خریداری هستند. اما شاید به همین دلیل، هنگام خرید تب سنج ندانید که کدام مدل مناسب شما است و یا شاید با بهترین مارک های تب سنج موجود در بازار آشناییی نداشته باشید؛ از این رو، در این مقاله از مجله بونگ قصد داریم تا ضمن اشاره به انواع مختلف تب سنج، بهترین مدل‌ها و مارک های تب سنج را نیز خدمت شما معرفی کرده تا هنگام خرید این دستگاه با خیال راحت مدل مناسب خود را انتخاب نمایید.

انواع تب سنج

در حال حاضر، تب سنج ها به انواع مختلف تب سنج دیجیتال، تب سنج دهانی، تب سنج دیجیتال تو کوشی، تب سنج غیر تماسی (پیشانی)، تب سنج دیجیتال پستانکی و تب سنج جیوه‌ای تقسیم می‌شوند.

تب سنج دیجتال

تب سنچ های دیجتیال از طریق از سنسورهای دیجیتالی دمای بدن را اندازه گیری کرده و دهان، زیر بغل و مقعد بهترین نقاط بدن برای اندازه گیری دما به شمار می‌روند. دقت تب سنج‌های دیجیتال از نقاط قوت آن‌ها به حساب آمده اما از آنجایی که برای اندازه گیری دما بدن از طریق دهان، لازم است که تب سنج زیر زبان قرار گرفته و دهان کاملا بسته باشد ممکن است این مسئله کمی کار را برای اندازه گیری دمای بدن کودکان دشوار سازد.

تب سنج‌های دهانی

خرید تب سنج دهانی در هر دو نوع دیجیتالی و جیوه‌ای امکان پذیر است. این نوع تب سنج‌ها در بین کودکان بالای ۳ سال و بزرگسالان به عنوان دقیق‌ترین نوع تب سنج شناخته می‌شوند. با این حال، کودکان خردسال و افرادی که مبتلا به مشکلات تنفسی هستند ممکن است که نتوانند برای مدت کافی دهان خود را بسته نگه دارند تا دمای دقیق بدن آن‌ها توسط تب سنج اندازه گیری شود.

تب سنج دیجیتال تو گوشی

تب سنج های دیجیتال تو گوشی دمای بدن را در داخل کانال شنوایی با استفاده از تکنولوژی مادون قرمز اندازه گیری می‌کنند. دماسنج‌های دیجیتال تو گوشی به سبب راحتی استفاده از آن‌ها ممکن است نسبت به اندازه گیری مقعدی یا دهانی ترجیح داده شود اما به سبب اندازه کوچک کانال شنوایی، استفاده از آن‌ها در کودکان زیر شش ماه توصیه نمی‌شود. بعلاوه، از آنجایی که حتما باید تب سنج‌هایی تو گوشی به درستی تنظیم شوند تا نتیجه دقیق را نشان دهند، شاید استفاده از آن‌ها برای افرادی که تجربه چندانی در استفاده از تب سنج ندارند توصیه نشود.

تب سنج‌های غیر تماسی (پیشانی)

یکی از پر طرفدارترین گزینه‌ها در خرید تب سنج، تب سنج‌های غیر تماسی یا همان تب سنج‌های پیشانی هستند. این نوع تب سنج‌ها با استفاده از سنسور مادون قرمز دمای بدن را از سرخرگ کاروتید مشترک، که شاخه‌ای از شریان کاروتید به حساب می‌آیند، اندازه گیری می‌کنند. بزرگ ترین مزیت تب سنج های غیر تماسی این است که برای اندازه گیری دمای بدن نیازی به تماس مستقیم با بدن ندارند؛ مسئله‌ای که باعث شد استفاده از آن‌ها در جریان همه گیری ویروس کرونا به شدت افزایش پیدا کند.

تب سنج‌های دیجیتال پستانکی

تب سنج‌های دیجیتال پستانکی همانند پستانک کودک در دهان او قرار گرفته و یکی از راحت‌ترین گزینه‌ها برای اندازه گیری دمای بدن نوزادان به حساب می‌آیند. با این حال، در برخی مدل‌ها مدت زمان ثابت ماندن تب سنج پستانکی در دهان برای ثبت دمای دقیق بدن می‌تواند تا چندین دقیقه طول بکشد که این مسئله کمی آزار دهنده خواهد بود.

تب سنج‌های جیوه‌ای

تب سنج‌های جیوه‌ای قدیمی‌ترین نوع تب سنج هستند و زمانی تنها گزینه برای اندازه گیری دمای بدن به حساب می‌آمدند. استفاده از این نوع تب سنج‌ها به دلیل خطرات ناشی از جیوه (عمدتا در کودکان) توصیه نشده و حتی در بسیاری از کشورها ممنوع است.

دقیق‌ترین نوع تب سنج کدام است؟

شاید دقت اندازه گیری دستگاه، اصلی‌ترین فاکتور شما هنگام خرید باشد. بهترین تب سنج برای شما مدلی است که با آن راحت باشید و هنگام استفاده از آن مشکلی نداشته باشید اما به طور کلی، طب سنج‌های مقعدی در بین پزشکان به عنوان یک استاندارد قابل اطمینان برای کودکان به حساب می‌آیند و اندازه گیری دمای بدن از طریق دهان و پیشانی نیز پاسخی دقیق را در پی خواهد داشت.

بهترین مارک های تب سنج

با توجه به نکات بالا و بعد از آشنایی با انواع تب سنج، در این بخش چند مدل از دستگاه‌ تب سنج که محصولات بهترین مارک های تب سنج در بازار ایران هستند را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

دماسنج دیجیتال بیورر مدل FT09

دماسنج دیجیتال بیورر مدل FT09 یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدار‌ترین تب سنج‌های بازار ایران به شمار می‌رود که محصول برند آلمانی بیورر است. این تب سنج ضد آب بوده، قابلیت ذخیره کردن آخرین دماسنجیده شده را دارد، در مقابل مواد ضد عفونی کننده مقاوم است، برای کاهش مصرف انرژی به صورت خودکار خاموش خواهد شد و با دقت ۰.۱ +/- درجه سانتی گراد یکی از دقیق‌ترین تب سنج‌های دیجیتالی موجود در بازار ایران به حساب می‌آید.

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های دماسنج دیجیتال بیورر مدل FT09  این است که هنگام اندازه‌گیری دما، اگر دما از یک حدی بالاتر رود این دستگاه ۲ بار بوق می‌زند. در صورت رسیدن دمای بدن به مرز هشدار، آن را با یک علامت خاص اعلام می‌کند و اگر دما نرمال باشد دستگاه یکبار بوق می‌زند. در صورت پایین بودن دما نیز علامت متفاوتی به نمایش در خواهد آمد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دماسنج دیجیتال بیورر مدل FT09

 

تب سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1

اگر به دنبال خرید تب سنج دیجیتال غیر تماسی جمع و جور و دقیق با قیمت نسبتا مناسب هستید پیشنهاد ما به شما تب سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1 است. دقت اندازه گیری این دماسنج ۰.۲ درجه سانتی گراد است و خیلی راحت با نزدیک کردن آن به پیشانی خود می‌توانید دما بدنتان را اندازه گیری کنید. دو عدد باتری نیم قلمی وظیفه تامین انرژی مورد نیاز تب سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1 را دارند و با توجه به قابلیت خاموش شدن خودکار پس از هر بار تعویض باتری این دستگاه به مدت طولانی برای شما کار خواهد کرد. تب سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1 این قابلیت را دارد تا ۳۲ مقدار اندازه گیری شده آخر را در حافظه خود ذخیره کند و اندازه گیری دما در این دستگاه با هر دو کمیت فارنهایت و سانتی گراد امکان پذیر خواهد بود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه تب سنج دیجیتال بی بی لاو مدل AET-R1B1

 

تب سنج برکام مدل JXB-178

تب سنج برکام مدل JXB-178 نیز یکی دیگر از بهترین گزینه‌های برای خرید تب سنج غیر تماسی است. این دستگاه که وزنی ۱۰۳ گرمی دارد، در بالای دسته خود از یک نمایشگر کوچک میزبانی می‌کند که برای نشان دادن هر وضعیت (عادی بودن، کم بودن یا بالا بودن دما) از سه رنگ مختلف سبز، نارنجی و قرمز استفاده می‌کند. تب سنج برکام مدل JXB-178 نیز این قابلیت را دارد تا هم به سانتی‌گراد و هم به فارنهایت دمای بدن را اندازه گیری کند. دو باتری قلمی وظیفه تامین انرژی این تب سنج را دارند و دقت آن برای اندازه گیری دما بدن ۰.۳ درجه سانتیگراد است.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه تب سنج برکام مدل JXB-178

 

دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03

شاید خیلی‌ها تمایل نداشته باشند که برای خرید دماسنج هزینه زیادی پرداخت کنند؛ توصیه ما این افراد که هدفشان خرید یک محصول از بهترین مارک های دماسنج با قیمت پایین است دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03 خواهد بود. این دماسنج با ظاهری ساده و وزن تنها ۱۰ گرمی می‌تواند با دقت .۰۱ درجه سانتی گراد دمای بدن شما را اندازه گیری کند. وظیفه تامین انرژی دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03 بر عهده دو عدد باتری ساعت است و گزینه خاموش شدن خودکار نیز کمک می‌کند که از مصرف بی‌رویه باتری در این دستگاه جلوگیری شود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دماسنج دیجیتال بی ول مدل WT-03

 

تب سنج غیر تماسی جامپر مدل JPD-FR202

یک گزینه پرطرفدار دیگر برای خرید تب سنج غیرتماسی، تب سنج غیر تماسی جامپر مدل JPD-FR202 است. این دستگاه با دقت ۰.۲ درجه سانتی‌گراد دمای بدن را از روی پیشانی بدون تماس مستقیم و استفاده از اشعه مادون قرمز اندازه گیری کرده و امکان اندازه گیری دما هم به فرنهایت و هم به سانتی‌گراد را دارد. قابلیت خاموش شدن خودکار مانع از هدر رفت باطری در این دستگاه شده و امکان ذخیره ۲۰ مورد اندازه گیری شده آخر در حافظه آن وجود دارد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه تب سنج غیر تماسی جامپر مدل JPD-FR202

 

تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700

یکی از شیک‌ترین، با کیفیت‌ترین و البته گران‌ترین تب سنج‌هایی که هم اکنون در بازار ایران قابل خرید است تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700 نام دارد. این تب سنج وزنی تنها ۱۶۰ گرم داشته و از جالب‌ترین ویژگی‌های آن این است که می‌تواند علاوه بر دمای بدن، دمای برخی اشیاء مثل شیشه شیر نوزاد را نیز اندازه گیری کند. تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700 از باتری سکه‌ای برای تامین انرژی خود استفاده می‌کند و از نشانگر باتری و قابلیت خاموش شدن خود کار نیز بهره می‌برد.

عیب یابی خودکار، اندازه گیری دما از فاصله ۱۰ سانتی متری و امکان اندازه گیری دما به هر دو کمیت فارنهایت و سانتی گراد از دیگر قابلیت‌های تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700 به حساب می‌آیند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه تب سنج دیجیتال رزمکس مدل HC700

 

امتیاز دهید