بهترین مارک فشارسنج دیجیتال

0

فشار خون یکی از عارضه‌هائیست که در نتیجه چاقی، بی تحرکی، تغذیه نامناسب، کشیدن سیگار و یا قلیان اتفاق می‌افتد. اندازه‌گیری فشار خون به صورت مرتب، یکی از راه‌هائیست که به شما کمک می‌کند تا بتوانید، فشار خون خود را کنترل کنید. کنترل فشار خون از طریق دستگاه‌های فشارسنج صورت می‌پذیرد. دستگاه‌های فشارسنج در ۳ نوع؛ جیوه‌ای، عقربه‌ای و دیجیتالی به بازار عرضه شده‌اند. ما در این مقاله از مجله پزشکی بونگ ، درباره فشارسنج‌های دیجیتالی صحبت کرده‌ایم.

انواع فشارسنج دیجیتال

فشارسنج‌های دیجیتال در ۲ نوع بازویی و مچی به بازار عرضه شده‌اند.این دو فشارسنج یکسری تفاوت‌ها با هم دارند. مثلا؛ فشارسنج‌های بازویی از فشارسنج‌های مچی، دقیق‌تر هستند. از دیگر تفاوت‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که کار با فشارسنج‌های مچی راحت‌تر از فشارسنج‌های بازویی است. برای استفاده از فشارسنج‌های بازویی برای داشتن اندازه‌گیری‌های دقیق‌تر، باید آستین خود را بالا بزنید و در صورتی که آستین شما بالا نرود، باید لباس خود را در بیاورید. از این رو، از فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی نمی‌توان در هر مکانی استفاده کرد. اکنون که با تفاوت‌های فشارسنج‌های بازویی و مچی آشنا شدید، راحت‌تر می‌توانید فشارسنج مورد نیاز خود را خریداری کنید.

مزایای استفاده از فشارسنج دیجیتالی

فشارسنج‌های دیجیتالی، فاقد هرگونه خطای انسانی می‌باشند. در فشارسنج‌های عقربه‌ای، در صورتی که فرد صدا را درست متوجه نمی‌شد و یا اینکه در صورت خواندن فشار، اشتباها عقربه را می‌دید، دچار خطای انسانی می‌شد. از آنجایی که این دستگاه‌های دیجیتالی فشار را به صورت خودکار اندازه‌گیری می‌کنند، خطای انسانی در خواندن فشار به صفر می‌رسد. این دستگاه‌های دیجیتالی مورد استفاده افراد ناشنوا نیز قرار می‌گیرند.

فشارسنج‌های دیجیتالی، خطای دستگاه را هم تا حد خیلی زیادی کاهش داده‌اند. بنابراین؛ از دقت بالاتری برخوردارند. استفاده از این فشارسنج‌های دیجیتالی بسیار راحت بوده و کاربر می‌تواند فقط با فشردن یک دکمه، بدون نیاز به فردی دیگر فشار خون خود را اندازه‌گیری کند.

راهنمای خرید بهترین فشارسنج‌های دیجیتالی

در ادامه این مقاله از مجله بونگ، به مهم‌ترین پارامترهای خرید فشارسنج دیجیتال پرداخته‌ایم.

حافظه دستگاه:

حافظه فشارسنج‌های دیجیتالی، از اصلی‌ترین معیارهای خرید این وسیله پزشکی شناخته می‌شود. این ویژگی مخصوصا برای بیماران فشار خون بسیار ضروری است. در نبود دستگاه‌های دیجیتالی، افرادی که فشار خون داشتند و باید در طول روز و در شرایط مختلف فشار خود را اندازه می‌گرفتند، تاریخ و ساعت دقیق و اندازه فشار خود را روی یک برگه یادداشت می‌کردند. با گذشت زمان و روی کارآمدن دستگاه‌های فشارسنج و در نظر گرفتن حافظه جانبی برای این دستگاه‌ها، افراد بدون هیچ دردسری می‌توانند فشار خون خود را در طول شبانه روز بررسی کنند. برخی از فشارسنج‌های دیجیتال دارای طبقه بندی برای افراد مختلف بوده و دستگاه می‌تواند اطلاعات دو یا چند نفر را به صورت کاملا جداگانه ذخیره کند. سعی کنید فشارسنجی را خریداری کنید که دارای طبقه‌بندی برای افراد مختلف بوده و همچنین بتواند مقادیر بیشتری را ذخیره کند.

دقت اندازه‌گیری:

تغییرات و حرکات بدنی، باعث تغییر فشار خون شده و دقت اندازه‌گیری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. برخی از دستگاه‌ها دارای قابلیت تشخیص ثابت بودن هستند و در صورتی که سنسور، حرکتی را حس کند، خطا می‌دهد و کاربر موظف است مجددا اقدام به گرفتن فشار خون خود کند. اگر می‌خواهید فشار خود را با بالاترین دقت اندازه‌گیری کنید، بهتر است فشارسنج‌های دیجیتالی را خریداری کنید که دارای این سنسور حرکتی باشند.

اندازه‌گیری ضربان قلب و تشخیص آریتمی:

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در اکثر فشارسنج‌های دیجیتالی پرفروش مشاهده می‌شود، قابلیت اندازه‌گیری ضربان قلب و یا تشخیص آریتمی است. همانطور که می‌دانید؛ داشتن ضربان قلب نامنظم، تاثیر بسزایی روی فشار خون دارد. از این رو با مشاهده نشانگر ضربان آریتمی روی دستگاه می‌توانید، فشار خود را بار دیگر اندازه‌گیری کنید. در صورتی که بعد از دو بار اندازه‌گیری فشار خون، این نشانگر روی دستگاه مشاهده شد، کاربر باید به پزشک متخصص مراجعه کند.

منبع تامین انرژی:

منبع تامین انرژی در فشارسنج‌های مختلف، متفاوت است. این منبع در بعضی از فشارسنج‌ها باتری‌های قلمی و نیمه قلمی و در بعضی دیگر باتری‌های شارژی می‌باشد. از آنجایی که پمپ باد فشارسنج نیاز به مصرف انرژی بالایی دارد، باتریهای قلمی و یا نیمه قلمی زود تمام می‌شوند. از این رو بهتر است در خرید فشارسنج‌های دیجیتالی دقت کرده و فشارسنجی را خریداری کنید که دارای آداپتور باشد.

سایز فشارسنج:

اندازه بودن کاف دور باز و یا دور مچ، در دقت اندازه‌گیری فشار خون اهمیت زیادی دارد. فشارسنج‌های مچی معمولا اندازه‌های مختلفی داشته و افراد مختلف در تمامی گروه‌های سنی می‌توانند از آن استفاده کنند. اما سایز بازوی همه افراد با هم یکسان نیست و تنگ و یا گشاد بودن کاف‌های بازویی می‌تواند خطای اندازه‌گیری ایجاد کند. از این رو سایز کاف‌های بازویی با هم متفاوت بوده و در ۲ سایز مختلف به بازار ارائه می‌گردد. این اندازه‌ها شامل ۲۲ تا ۳۲ سانتی متر و همچنین ۳۲ تا ۴۲ سانتی متر می‌شود. در نتیجه قبل از خرید فشارسنج‌های دیجیتالی به این نکته هم توجه کنید. اندازه صفحه نمایشگر فشارسنج‌ها و واضح بودن مقادیر نوشته شده در آن هم اهمیت بالایی دارد. این ویژگی زمانی ارزش پیدا می‌کند، که یک سالمند می‌خواهد فشار خود را اندازه‌گیری کند. وجود اعداد و ارقام بزرگ و خوانا این کار را برای او ساده‌تر خواهد کرد.

قابلیت میانگین اندازه‌گیری:

همانطور که گفتیم، برخی افراد باید در ساعات مختلفی از شبانه روز فشار خون خود را کنترل کنند. بنابراین بهتر است از فشارهای ثبت شده میانگین گرفته شود تا بتوان آن را با پزشک در میان گذشت. بعضی از فشارسنج‌ها دارای قابلیت میانگین‌گیری بوده و از ۳ فشار خون آخر، به صورت خودکار میانگین می‌گیرند. برخی دیگر از فشارسنج‌های دیجیتالی پیشرفته‌تر، این فشارها را در ۲ دسته روز و شب طبقه‌بندی کرده و در هر شبانه روز ۲ میانگین را به کاربر می‌دهند.

معرفی و بررسی ۷ برند از برترین فشارسنج‌های دیجیتالی

فشارسنج دیجیتالی امرن مدل M2

کمپانی امرن، جزء اولین شرکت‌های تولید کننده وسایل و ابزارهای سلامت می‌باشد. فشارسنج امرن، یکی از فشارسنج‌های دیجیتالی است که کمپانی Omron به تولید آن پرداخته است. فشارسنج امرن مدل M2، مانند باقی فشارسنج‌های دیجیتال، علاوه بر اندازه‌گیری فشار خون، ضربان قلب را نیز اندازه‌گیری کرده و به تشخیص ضربان‌های قلب ریتمی نیز می‌پردازد. این دستگاه دارای ۳۰ حافظه ذخیره سازی می‌باشد. تمامی اندازه‌گیری‌های صورت گرفته در این ۳۰ حافظه ذخیره می‌شوند. وقتی که حافظه ذخیره سازی پر شد، دستگاه از قدیمی‌ترین اندازه‌گیری‌ها شروع به پاک کردن حافظه می‌کند.

منبع تامین کننده برق فشارسنج دیجیتالی امرن، ۴ عدد باتری قلمی می‌باشد. در صورت ضعیف شدن باتری‌ها، می‌توانید نشانگر باتری خالی را روی صفحه دستگاه مشاهده کنید. این فشارسنج مجهز به تکنولوژی Intellisense می‌باشد. طبق این تکنولوژی، فشار باد ایجاد شده در کاف این دستگاه، با در نظر گرفتن فشار خون افراد متغییر است. به همین دلیل این دستگاه‌ها فشار خون را به صورت دقیق مشخص می‌کنند. البته، خطاهای کوچک دستگاهی هم وجود دارند. اما؛ در حالت کلی، فشار اندازه‌گیری شده توسط فشارسنج‌های دیجیتالی بسیار دقیق‌تر از فشارسنج‌های عقربه‌ای می‌باشد.

شما با اندازه‌گیری فشار خود به صورت کاملا مرتب می‌توانید، فشار خون خود را کنترل کرده و آن را در محدوده مشخص و استانداردی نگه دارید. جنس کاف این فشارسنج دیجیتالی از نایلون می‌باشد. فشارسنج دیجیتالی امرن، با نوآوری، طراحی شیک و اندازه‌گیری دقیق یکی از پرفروش‌ترین و برترین فشارسنج‌های دیجیتالی در نظر گرفته می‌شود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی امرن مدل M2

 

فشارسنج دیجیتالی فرش لایف مدل T4

افرادی که به حفظ سلامت خود اهمیت داده و در واقع این موضوع را یکی از دغدغه‌های زندگی خود می‌دانند، اقدام به خرید فشارسنج‌های دیجیتال می‌کنند. فشارسنج‌های دیجیتال با بررسی دقیق فشار خون افراد، آن‌ها را از انواع سکته‌ها دور می‌کنند. یکی از فشارسنجی‌هایی که از محبوبیت بسیار بالایی در بین افراد برخوردار است، فشارسنج‌های دیجیتالی مچی می‌باشند. این فشارسنج‌ها بسیار حساس بوده و در نتیجه؛ حتی با حرکت کوچک دست هم امکان خطا در اندازه‌گیری این دستگاه وجود دارد.

وجود حافظه جانبی مجزا برای ۲ نفر به صورت همزمان در این دستگاه، باعث شده است ۲ فرد به صورت روزانه به بررسی فشار خون خود بپردازند. فشارسنج‌های دیجیتالی فرش لایف‌، همچنین دارای تاریخ و ساعت هم هستند. در نتیجه فشار خون شما در روز و ساعتی که فشارتان را اندازه گرفته‌اید ثبت خواهد شد. این کار باعث کنترل بهتر و دقیق‌تر فشار خون می‌شود. بعد از این که دستگاه فشار خون شما را اندازه‌گیری کرد، بعد از چند دقیقه به صورت خودکار خاموش می‌شود. خاموش شدن خودکار فشارسنج‌ دیجیتالی فرش لایف مدل T4، منجر به صرفه جویی در انرژی و در پی آن، بالا رفتن طول عمر دستگاه می‌شود.

فشارسنج‌های دیجیتالی فرش لایف دارای جدیدترین نوآوری‌ها و همچنین طراحی‌های زیبایی می‌باشند. این فشارسنج‌ها، فشار خون شما را به صورت کاملا دقیق اندازه‌گیری کرده و در نتیجه؛ از فروش بسیار بالایی برخوردار است.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی فرش لایف مدل T4

 

فشارسنج دیجیتالی گلامور مدل TMB-1112

امروزه به خاطر تغذیه نامناسب و شرایط زندگی، داشتن دستگاه‌های فشارسنج جزو ضروریات زندگی محسوب می‌شود. بالا و یا پایین شدن فشار خون، ممکن است برای افراد خطرآفرین بوده و منجر به خطرات جبران ناپذیری شود. برای پیشگیری از این خطرات لازم است فشار خون خود را به صورت منظم اندازه‌گیری کرده و آن را بررسی کنید. استفاده از دستگاه‌های فشارسنج معمولی برای افرادی که استفاده از آن‌ها را بلد نیستند، بسیار سخت است. در نتیجه؛ بهتر است از فشارسنج‌های دیجیتالی استفاده کنید.

بهترین و دقیق‌ترین راه برای اندازه‌گیری فشار خون، استفاده از فشارسنج‌ دیجیتالی گلامور مدل TMB-1112 می‌باشد. این فشارسنج‌های دیجیتالی، علاوه بر اندازه‌گیری بسیار دقیق فشار خون، به اندازه‌گیری ضربان قلب نیز می‌پردازند. منبع تامین کننده انرژی این دستگاه آداپتور است. این آدابتور ۴ عدد باتری قلمی را استفاده می‌کند. در صورت ضعیف شدن باتری‌ها، می‌توانید نشانگر باتری خالی را روی صغحه نمایشگر دستگاه مشاهده کنید.

یکی از ویژگی‌های این دستگاه، خاموش شدن خودکار آن است. خاموش شدن خودکار فشارسنج گلامور، بعد از چند دقیقه بدون استفاده ماندن دستگاه، باعث افزایش طول عمر فشارسنج خواهد شد. فشارسنج‌های دیجیتالی گلامور، دارای حافظه جانبی بوده و تاریخ و زمان فشار خون اندازه‌گیری شده را نیز ذخیره می‌کنند. در صورتی که در اندازه‌گیری فشار خون شما خطایی صورت پذیرد، این دستگاه هشدار خطای محاسباتی می‌دهد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی گلامور مدل TMB-1112

 

فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BC08

امروزه فشارسنج‌های مختلفی در بازار وجود دارند. این دستگاه‌ها بررسی و کنترل فشار خون را بسیار ساده‌ کرده‌اند. بهترین دستگاه برای اندازه‌گیری فشار خون، فشارسنج‌های دیجیتالی می‌باشند. زیرا، استفاده از آن‌ها بسیار راحت بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد. در میان این فشارسنج‌ها، فشارسنج مچی بیورر قرار دارد. این فشارسنج علاوه بر این که فشار شما را اندازه‌گیری می‌کند، به اندازه‌گیری ضربان قلب نیز می‌پردازد. یکی دیگر از ویژگی‌های این دستگاه داشتن تاریخ و ساعت است.

فشارسنج‌های دیجیتالی بیورر مدل BC08، دارای ۵۰ حافظه ذخیره سازی می‌باشند. این حافظه‌ها برای دو نفر ذخیره می‌گردد. با هر بار اندازه‌گیری فشار خون با استفاده از فشارسنج بیورر، ماگزیمم و مینیمم فشار خون، ضربان قلب، ضربان قلب آریتمی و همچنین تاریخ و ساعت اندازه‌گیری فشار خون ذخیره می‌گردد. این ویژگی به شما در کنترل دقیق‌تر فشار خونتان کمک می‌کند.

استفاده از فشارسنج‌های مچی بیورر به خاطر امکان به وجود آمدن خطا، برای افراد دارای فشار خون توصیه نمی‌شود. افرادی که دارای فشار خون هستند و باید فشار خون خود را به صورت روزانه و دقیق چک کنند، بهتر است از  فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی استفاده کنند. البته امکان بروز خطا در فشارسنج‌های مچی، به معنای بروز دائمی خطا و دقیق نبودن این دستگاه‌ها نیست. ولی؛ افرادی که دارای بیماری فشار خون هستند، بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BC08

 

فشارسنج دیجیتالی رزمکس مدل CH155F

به مقدار فشاری که خون به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند، فشار خون گفته می‌شود. فشار خون به عنوان یکی از مهم‌ترین علائم حیاتی نیز شناخته می‌شود. بنابراین بهتر است به طور منظم فشار خون خود را اندازه‌گیری و کنترل کنید تا دچار بیماری فشار خون نشوید. افرادی هم که فشار خون دارند، مرتبا باید فشار خون خود را کنترل کنند تا دچار مشکل نشوند. برای این کار، بهتر است از دستگاه‌های فشارسنج خانگی استفاده کنید. استفاده از فشارسنج‌های معمولی برای افرادی که در این کار مهارتی ندارند سخت است. بنابراین بهترین راه خرید فشارسنج‌های دیجیتالی است.

فشارسنج‌های دیجیتالی رزمکس، یکی از بهترین فشارسنج‌های بازویی به شمار می‌روند. زیرا؛ دارای سیستم حرکت بوده و در صورت حرکت دست، هشدار می‌دهند. در نتیجه؛ شما باید اندازه‌گیری را تکرار کنید. این ویژگی باعث شده است که فشارسنج رزمکس، به عنوان دقیق‌ترین فشارسنج دیجیتالی بازویی شناخته شود. این فشارسنج دارای ۹۰ حافظه ذخیره سازی است که فشار خون، ضربان قلب، ضربان قلب آریتمی و تاریخ و ساعت دقیق اندازه‌گیری افراد را ذخیره می‌کند.

فشارسنج دیجیتالی رزمکس دارای قابلیت Real Fuzzy می‌باشد. این قابلیت باعث می‌شود دستگاه برای تنظیم باد و فشار کاف، میانگین سه اندازه‌گیری آخر را محاسبه کند. تامین انرژی مورد نیاز این فشارسنج‌های دیجیتالی رزمکس، توسط  باتری‌های نیمه قلمی صورت می‌پذیرد. جنس کاف این فشارسنج از لاتکس نیست. دستگاه فشارسنج رزمکس، دارای اندازه‌ای متوسط بوده و به راحتی قابل حمل است. برای خرید هر یک از این دستگاه‌های فشارسنج، کافیست به سایت دیجی کالا مراجعه کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی رزمکس مدل CH155F

 

فشارسنج دیجیتالی جامپر مدل JPD-HA210

استفاده از دستگاه‌های فشارسنج دیجیتالی برای تمام افرادی که به فشار خون مبتلا هستند، ضرورت دارد. فشار خون بالا روزانه، جان میلیون‌ها نفر را به خطر می‌اندازد. برای این که شما هم یکی از قربانی‌های این قاتل خاموش نباشید، بهتر است؛ فشار خون خود را به صورت کاملا مرتب، کنترل کنید. فشارسنج‌های دیجیتالی جامپر، دارای تاییدیه و گواهینامه استاندارد از آمریکا و اروپا می‌باشند. این دستگاه مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته و تولید شده است. علاوه بر این‌ها، فشارسنج دیجیتالی جامپر، بسیار دقیق بوده و در رده کم صداترین دستگاه‌های فشارسنج قرار می‌گیرد.

فشارسنج دیجیتالی جامپر، با داشتن ۱۸۰ حافظه داخلی، می‌تواند فشار خون ۲ کاربر را ذخیره کند. یکی از قابلیت‌های این دستگاه که به بالا رفتن طول عمر فشارسنج‌های دیجیتالی کمک می‌کند، خاموش شدن خودکار دستگاه می‌باشد. این فشارسنج علاوه بر نمایش ماگزیمم و مینیمم فشار خون، ضربان قلب و ضربان قلب آریتمی را نیز نمایش می‌دهد. تمام این موارد به همراه تاریخ و زمان دقیق اندازه‌گیری فشار خون، در حافظه دستگاه ذخیره می‌گردد.

دستگاه فشارسنج بازویی جامپر مدل JPD-HA210، دارای هشدار خطای محاسباتی نیز می‌باشد. یعنی در صورتی که اشتباها محاسباتی را انجام دهد، هشدار خطای محاسباتی روی صفحه پدیدار شده و کاربر ملزم به اندازه‌گیری مجدد می‌باشد. کاف قابل تنظیم فشارسنج‌های دیجیتالی جامپر، باعث شده‌اند تا شما بتوانید به راحتی این دستگاه را برای تمامی گروه‌های سنی مورد استفاده قرار دهید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی جامپر مدل JPD-HA210

 

فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BM47

فشارسنج‌های دیجیتالی بیورر هم مانند دیگر دستگاه‌های پرفروش، دارای حافظه داخلی می‌باشد. این فشارسنج دارای ۱۲۰ حافظه داخلی و مورد استفاده برای ۴ کاربر است. این فشارسنج هم، دارای حالت خاموش شدن خودکار بوده و در صورت بلاستفاده ماندن آن در چند ثانیه، خاموش می‌شود. این قابلیت علاوه بر افزایش طول عمر فشارسنج، منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. فشارسنج دیجیتالی بیورر، دارای صفحه نمایشگر بزرگ و خوانا می‌باشد، در نتیجه؛ خواندن مقادیر اندازه‌گیری شده را برای سالمندان راحت‌تر می‌کند.

تعداد زیادی از افرادی که دارای فشار خون هستند، معمولا دچار بیماری‌های قلبی نیز می‌شوند. در نتیجه؛ فشارسنج‌های دیجیتالی بیورر مدل BM47، می‌توانند بهترین انتخاب باشند. زیرا؛ این فشارسنج علاوه بر اندازه‌گیری فشار خون، باعث اندازه‌گیری ضربان قلب نیز می‌شود. این دستگاه قابلیت تشخیص ضربان قلب آریتمی را نیز دارا می‌باشد. در صورتی که ضربان قلب نامنظم باشد، دستگاه تشخیص داده و آن را هشدار می‌دهد. هشدار خطای اندازه‌گیری هم یکی از ویژگی‌هاییست که این دستگاه دارا می‌باشد.

امروزه با وجود تغذیه نامناسب، وجود فشارسنج‌های دیجیتالی در هر خانه‌ای ضرورت دارد. در صورتی که می‌خواهید یک فشارسنج زیبا، با تمامی امکانات و قابلیت‌ها و همچنین دقت بالا در اندازه‌گیری را خریداری کنید، فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BM47، می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه فشارسنج دیجیتالی بیورر مدل BM47

 

امتیاز دهید