بهترین مارک دهان شویه

0

یکی از مهم ترین اعضای بدن دندان ها می باشد که بهداشت و مراقبت از آن بسیار مهم است. برای   مراقبت از دهان و دندان هر فردی علاوه بر مسواک زدن نیازمند استفاده از دهان شویه و نخ دندان می باشد.  زیرا که با مسواک فقط لایه بیرونی دندان ها تمیز می شود،  و از بین بردن جرم و پلاک فواصل بین دندان ها نیاز به استفاده از دهان شویه و نخ دندان دارد.

بنابراین با انتخاب یک دهان شویه مناسب می توانید در کنار مسواک زدن صحیح سلامت و بهداشت دهان و دندان خود را تضمین نمایید. بهتر است برای انتخاب این محصول به بهترین مارک های دهان شویه که در دیجی کالا معرفی شده است مراجعه نمایید.  تا بر اساس کاربرد و نوع مصرف شان بتوانید به انتخاب صحیح دست بزنید.

در ادامه و انتهای این مقاله بعد از توضیح نکاتی برای خرید و انتخاب یک دهان شویه مناسب  به پنج تا از بهترین مارک های دهان شویه می پردازیم که از لحاظ مصرف کنندگان جزو مدل های برتر در بین متقاضیان این محصول در دیجی کالا بوده است.

انواع دهان شویه و ترکیبات آنها

برای استفاده از دهان شویه باید به نوع کاربرد و مواد تشکیل دهنده آن توجه نمود.  زیرا دهان شویه ها انواع مختلفی دارند و با توجه به کاربرد و مواد تشکیل دهنده آن تقسیم بندی می شوند. دهان شویه در واقع یک ضدعفونی کننده بسیار قوی است که امکان از بین بردن پلاک های روی دندان و سفید کردن دندان را به راحتی برای شما فراهم می آورد.

به طور کلی دهان شویه ها به دو دسته درمانی-بهداشتی و آرایشی تقسیم بندی می شوند.  گروه اول درمانی ضد عفونی کننده دهان و دندان هستند که از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری می کنند.

در گروه دوم که دهان شویه ها جنبه آرایشی و بهداشتی دارند.  یکی از مواد تشکیل دهنده آنها الکل می باشد که بوی بد دهان و فلور میکربی دهان را رفع می کنند،  و باعث ایجاد طعم و بوی خوش و تازگی در دهان می شوند.

همچنین دهان شویه ها از لحاظ ترکیبات مختلفی که دارند به چند گروه به شرح ذیل دسته بندی می شوند.

دهان شویه درمانی

این محصول همانطور که در پیش تر گفته شد در طبقه بندی محلول های ضد تجمع پلاک،  ضد امراض یا بیماری لثه و ضد پوسیدگی حاوی فلوراید قرار می گیرند.  زیرا که حاوی ماده موثری هستند که به حفظ سلامت دهان و دندان از بیماری ها کمک می کنند.  این دهان شویه ها مورد تایید FDA و انجمن دندان پزشکی آمریکا یعنی ADA می باشند.

دهان شویه ضد عفونی کننده

این محصول حاوی کلرهگزیدین که یک ماده ضد عفونی است،  که برای مبارزه با باکتری ها و قارچ های دهان و دندان به کار برده می شود. دهان شویه های ضد عفونی کننده به راحتی بوی بد دهان را از بین می برند.

دهان شویه ضد تجمع پلاک دندان

تجمع باکتری ها لایه ای از پلاک را بر روی دندان ایجاد می کنند. دهان شویه های ضد پلاک از موادی شامل آنتی بیوتیک ها مانند استایرن پیریدینیم کلرید و هیدروکلرید دلموپینول آمین الکل و چربی هایی نظیر تیمول،  اوکالیپتول و منتول همراه با متیل سالیسیلات تشکیل شده اند.

ویژگی های این مواد کاهنده پوسیدگی دندان،  ضد ایجاد پلاک است. همینطور از چسبیدن باکتری ها به سطح دندان نیز جلوگیری می کنند.

دهان شویه های پیشگیری کننده

این دهان شویه حاوی فلوراید می باشد.  دهان شویه های پیشگیری کننده معمولی  ۰/۰۵ سدیم فلوراید و دهان شویه های قوی ۰/۰۲ دارای فلوراید سدیم هستند.  این محصول اثرات پیشگیرانه اولیه دارد،  و از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و ضایعات اولیه پوسیدگی در دندان را اصلاح و بهبود می بخشد.

معرفی بهترین مارک های دهان شویه

در انتها به معرفی پنج مدل از بهترین مارک های دهان شویه در بازار می پردازیم، که در سایت دیجی کالا نیز از  پرفروش ترین برندهای ایرانی و خارجی هستند،  و می توانید آنها را به عنوان یک دهان شویه خوب و استاندارد با توجه به نوع مصرفی که دارند استفاده نمایید.

دهان شویه وی وان مدل Mint.  General cool حجم ۳۳۰ میلی لیتر

با اینکه دهان شویه وی وان مدل جنرال کول مینت یک محصول قوی برای ضد عفونی و ضد پوسیدگی می باشد.  اما استفاده از مسواک زدن و نخ دندان در کنار این محصول تاثیر فوق العاده قوی دارد. این محصول حاوی طعم نعناع و فلوراید دار است.

مدل جنرال کول مینت همانطور که از اسمش هم پیداست،  به دلیل عصاره نعناع طعم تند و سردی دارد.  این محصول برای جلوگیری از التهاب لثه یک انتخاب خوب بوده و استحکام مینای دندان را تا حدود ۵۰ درصد افزایش می دهد.

ریز کف های موجود در این محصول با نفوذ در فواصل بین دندانی پلاک و جرم دندان را از بین می برد.  استفاده مدوام از این محصول باعث می شود تا از نرم شدن سطح دندان و سایش رزین دندانی جلوگیری شود.  این محصول همچنین با وجود دارا بودن عصاره اکالیپتوس و نعناع  باعث خوشبویی دهان شده و به جذب مواد معدنی توسط مینای دندان کمک می کند. این محلول دارای PH مناسب است و در سلامت و تقویت و ترمیم دندان و لثه موثر می باشد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دهان شویه وی وان مدل Mint.  General cool حجم ۳۳۰ میلی لیتر

 

دهان شویه نانوسیل مدل M1 حجم ۲۵۰ میلی لیتر

این دهان شویه محصول آمریکا و اروپاست ،  و جهت غرغره و شست و شوی دهان قبل از مراجعه به معاینه دندان پزشکی می توان از آن استفاده کرد.

باکتری هایی همچون استرپتوکوک های گروه A و استافیلوکوکوس اورئوس،  سودوموناس آئروژینوزا و قارچ هایی مانند کاندیدا آلبیکنس و کلیه ویروس ها از جمله میکروارگانیسم هایی هستند،  که باعث فساد و پوسیدگی دندان می شوند.

با استفاده از این دهان شویه شما می توانید از انواع تجمع باکتری ها و ویروس ها در دهان و دندان جلوگیری کنید.  در شرایط کرونا این محصول  می تواند بهترین دهان شویه و پیشگیری کننده از این بیماری باشد. این دهان شویه همچنین طعم و عطر خاصی دارد،  و دهان را خوشبو می کند.

از ترکیبات دیگر این دهان شویه اکسید نقره می باشد و در مواقع سرماخوردگی برای رفع گلو درد می توان آن را در دهان غرغره نمود. زیرا باعث کاهش التهاب گلو می شود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دهان شویه نانوسیل مدل M1 حجم ۲۵۰ میلی لیتر

 

دهان شویه ایرشا مدل complet حجم ۲۵۰ میلی لیتر

این محصول طعم دار حاوی فلوراید و به همین دلیل قدرت سفید کنندگی بالایی دارد. دهان شویه ایرشا مدل کامپلت همچنین دارای ترکیبات غیر الکلی با رنگ بنفش است که دندان را زرد نمی کند. از این رو می توان به طور روزانه از آن استفاده نمود.

مزه این دهان شویه تلخ نیست،  و بنابراین می توان به طور روزانه بعد از سه وعده غذایی برای تمیزی دندان از آن استفاده کرد.  از دیگر ویژگی های این محصول ضد التهاب و از بین برنده عفونت لثه ناشی از دندان لق می باشد.  به طور مرتب استفاده روزی دو بار این دهان شویه می تواند شما را از ابتلا به بیماری ویروس کرونا حفظ نماید

این دهان شویه نسبت به کیفیت و حجم،  قیمت نسبتا خوبی نیز دارد. طعم طبیعی این محصول همچنین به خوشبویی دهان کمک نموده و میکرب های ناشی از بوی بد دهان را نیز رفع می کند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دهان شویه ایرشا مدل complet حجم ۲۵۰ میلی لیتر

 

دهان شویه میسویک مدل Anti Plaque حجم ۴۰۰ میلی لیتر

این دهان شویه طعم دار و دارای قدرت سفید کنندگی است.  برای استفاده موثر از این دهان شویه می توانید روزی دو بار آن را در دهان خود به مدت سی ثانیه قرقره نمایید.  افرادی که دچار بیماری کرونا هستند قرقره روزانه بیست ثانیه این دهان شویه در دهان تا حدود زیادی حجم ویروس را کاهش می دهد.

استفاده دهان شویه میسویک مدل آنتی پلاک،  تمامی جرم ها و پلاک های دندان و بین فواصل دندانی را از بین می برد.  برای این کار می توانید به مدت ۳۰ ثانیه دهان را با این محلول قرقره نموده و دهان را از محلول تخلیه کنید. سپس با مسواک خشک به مدت ده ثانیه به صورت ملایم بر روی دندان ها بکشید تا تمامی پلاک های فواصل دندانی از بین بروند. دهان شویه میسویک مدل آنتی پلاک همینطور ضد پوسیدگی می باشد و تمامی پوسیدگی های دندانی  را طی مراحل ابتدایی این فرآیند ترمیم می کند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دهان شویه میسویک مدل Anti Plaque حجم ۴۰۰ میلی لیتر

 

دهان شویه اکوپ مدل ارتودنسی با حجم ۳۰۰ میلی لیتر

این محصول از برند اکوپ ضد باکتری،  حاوی فلوراید و ضد عفونی کننده می باشد.  همچنین ضد پلاک است و جرم و پلاک های دندان را تا حدود زیادی کاهش می دهد.  دهان شویه اکوپ مدل ارتودنسی همچنین دارای cpc که یک ماده ضد التهاب و تمیز کننده قوی برای دهان و دندان هاست.

به طوری که در افرادی که دچار التهاب لثه و زخم های مخاطی دهان هستند.  استفاده مداوم از این محصول باعث التیام التهابات لثه و زخم های دهان می شود.

مدل های معرفی شده در این مقاله پنج تا از بهترین مارک های دهان شویه در بازار هستند که در سایت دیجی کالا جزو پرفروش ترین می باشند.  برای انتخاب این محصولات می توانید به این سایت مراجعه کرده و بهترین مارک دهان شویه متناسب با کاربرد و کیفیت آنها خریداری نمایید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دهان شویه اکوپ مدل ارتودنسی با حجم ۳۰۰ میلی لیتر

 

امتیاز دهید