بهترین مارک تنبک

0

تنبک

مطالب مرتبط

یکی از سازهای قدیمی و کوبه‌ای که هنرجویان بسیاری را جذب کرده است، تنبک می‌باشد. این ساز از جمله مهم‌ترین سازهای کوبه‌ای است که در ارکسترها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال یکی از مهم‌ترین و کامل‌ترین سازهای کوبه‌ای و قدیمی می‌گردید، خرید ساز تنبک به شما پیشنهاد می‌شود. برای خرید بهترین مارک تنبک باید شناخت کاملی از آن داشته باشید و بتوانید با بررسی ویژگی‌ها و خصوصیات تنبک‌های موجود در بازار، بهترین و پرفروش‌ترین ساز تنبک را متناسب با بودجه‌ای که دارید، خریداری نمایید. ما در این مقاله از مجله بونگ؛ درباره ویژگی‌ها و خصوصیات بهترین مارک تنبک صحبت کرده و سعی داریم شما را در خرید این ساز راهنمایی کنیم. بنابراین؛ با ما باشید تا با این ساز کوبه‌ای بیشتر آشنا شوید!

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

ساز تنبک

تنبک از جمله سازهای کوبه‌ای- پوستی ایرانی به شمار می‌رود. این ساز جامی شکل بوده و به ۲ بخش تنه و نفیر تقسیم می‌شود. سمت تنه که قطر بیشتری دارد، یک لایه پوست کشیده شده و دهانه نفیر که کوچک است، کاملا باز است. در نتیجه؛ می‌توان گفت، تنبک از دهانه بزرگ، پوست، تنه، نفیر و دهانه کوچک تشکیل شده است. در گذشته این ساز از چوب، فلز و یا حتی سفال ساخته می‌شد. اما؛ امروزه تنبک‌ها از چوب افرا، گردو، زبان گنجشک و توت ساخته می‌شوند. اگر شما علاقمند به نوازندگی این ساز بوده و دوست دارید نواختن تنبک را بیاموزید، لازم است بهترین مارک تنبک را خریداری کنید. در این مقاله، یک راهنمای خرید برای شما ارائه شده است که شما با استفاده از آن و مقایسه ویژگی‌های تنبک می‌توانید یکی از بهترین و خوش صداترین تنبک‌های موجود در بازار را خریداری نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

انواع تنبک

تنبک در گذشته به شکلی کاملا ساده ساخته می‌شد و تنوع تنبک‌ها تنها در جنس چوب این ساز بود. اما؛ امروزه تنبک‌ها از تنوع بالایی برخوردار شده‌اند. اگر قصد خرید بهترین مارک تنبک را دارید، لازم است با انواع آن آشنا شده و بسته به نیاز و سلیقه خود یکی از آن‌ها را خریداری نمایید. در ادامه این مقاله به انواع تنبک پرداخته‌ایم!
تنبک ترکه‌ای: تنبک‌های ترکه‌ای یکی از انواع تنبک هستند که از تعداد زیادی تکه و یا ترکه چوبی در تولید آن‌ها استفاده شده است. این مدل تنبک‌ها از انواع دیگر سبک‌تر و راحت‌تر می‌باشند.
تنبک فایبری: تنبک‌های فایبری از فایبرگلاس و یا پلاستیک فشرده ساخته می‌شوند. اگر به دنبال خرید بهترین مارک تنبک هستید، خرید این دسته از تنبک‌ها را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم. چرا که تنبک‌های فایبری صدای دلنشین و زیبایی ندارند. این نوع تنبک‌ها مورد تائید اساتید موسیقی نیز قرار نگرفته‌اند.
تنبک یک تکه: یکی از انواع تنبک که قیمت بالایی داشته و پیدا کردن آن‌ها کار سختی است، تنبک‌های یک تکه می‌باشند. این دسته از تنبک‌ها از یک تکه چوب ساخته شده و درست کردن آن‌ها زمان‌بر و بسیار سخت است. البته لازم است بدانید، صدایی که از دل تنبک‌های یک تکه خارج می‌شود، دلنشین و گوش‌نواز می‌باشد.
تنبک چند تکه: تنبک‌های چند تکه از چند تکه چوبی ساخته شده‌اند که به هم متصل شده و یک تکه پوست روی آن‌ها کشیده می‌شود. ساخت این نوع تنبک از تنبک‌های یک تکه بسیار راحت‌تر می‌باشد. برای خرید بهترین مارک تنبک، باید به بودجه‌ای که در اختیار دارید توجه کرده و یکی از انواع تنبک یک تکه، چند تکه و ترکه‌ای را خریداری نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

راهنمای خرید بهترین مارک تنبک

انتخاب نوع تنبک: برای خرید بهترین مارک تنبک، در ابتدا لازم است نوع تنبک را انتخاب کنید. همانطور که گفتیم؛ تنبک‌ها در ۴ دسته؛ یک تکه، چند تکه، فایبری و همچنین ترکه‌ای قرار می‌گیرند. شما باید با توجه به میزان بودجه‌ای که برای خریدساز کنار گذاشته‌اید، یکی از انواع تنبک را انتخاب کرده و سپس ویژگی‌های دیگر ساز را مد نظر قرار دهید.
جنس چوب: تنبک‌های موجود در بازار معمولا از چوب درختانی چون؛ افرا، گردو، زبان گنجشک و همچنین توت ساخته شده‌اند. سعی کنید تنبک‌هایی را خریداری کنید که دارای چوب یکپارچه باشند. یکپارچه بودن چوب تنبک روی کیفیت صدای تنبک تاثیر بسزایی دارد.
چوب تنبک: چوبی که در ساخت تنبک مورد استفاده قرار می‌گیرد، نباید دارای ترک، گره و یا زدگی باشد. برای خرید بهترین مارک تنبک، توجه داشته باشید سازی را انتخاب کنید که از چوبی توپر و سنگین ساخته شده باشد. این ویژگی‌ها در ایجاد صدایی دلنشین‌تر موثرند.
پوست تنبک: پوست‌هایی که در ساخت تنبک مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا پوست حیواناتی چون؛ گوساله، شتر و یا بز می‌باشند. این پوست باید عاری از زدگی باشد. در حقیقت؛ لازم است بدانید پوستی که در ساخت بهترین مارک تنبک قرار می‌گیرد باید کاملا سالم و سفت باشد. به این صورت که در هنگام ضربه نباید بیشتر از چند میلی‌متر پایین برود. به خاطر داشته باشید که هرچه پوستی که روی دهانه بزرگ قرار گرفته کهنه‌تر باشد، کیفیت تنبک شما بهتر خواهد شد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

رنگ و ضخامت پوست: برخلاف نظر خیلی از فروشندگان، باید بگوئیم که رنگ پوستی که در ساخت تنبک استفاده شده است در کیفیت صدای تنبک هیچ تاثیری ندارد. اما؛ ضخامت پوست بر زیبایی و رسایی صدای تولید شده تاثیر مستقیم خواهد داشت.
استایل ساز: یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین مارک تنبک، خوش استایل بودن آن است. در حقیقت، در تنبک‌هایی که به عنوان با کیفیت‌ترین تنبک‌ها شناخته می‌شوند، طول نفیر با قطر دهانه بزرگ برابر است. سازهایی که روی آن‌ها خاتم کاری شده‌اند، صدایی مشابه دیگر سازها ایجاد می‌کنند. در نتیجه؛ وجود خاتم کاری روی ساز فقط جنبه زیبایی داشته و در بهتر شدن کیفیت صدای ساز تاثیری ندارد.
خرید از فروشندگان معتبر: اگر قصد خرید بهترین مارک تنبک چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری را دارید، لازم است خرید خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا از خرید خود مطمئن بوده و سازی با کیفیت را خریداری نمایید. یکی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر در خرید و فروش انواع ساز، دیجی کالاست. شما به راحتی می‌توانید به این مجموعه فروشگاهی اعتماد کرده و با مطالعه ویژگی‌ها و خصوصیات هر ساز، تنبک مورد علاقه خود را خریداری نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

۱۰ تا از تنبک‌های پرفروش و با کیفیت بازار ایران

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

۱. تنبک محب پور مدل ۲۰۲۰
یکی از سازهای کوبه‌ای که دارای تنوع بالایی در ایجاد ریتم‌ می‌باشد، تنبک است. تنبک محب پور مدل ۲۰۲۰ یکی از انواع پرفروش تنبک در بازار است که در دسته تنبک فایبری قرار می‌گیرد. محب پور از جمله قدیمی‌ترین سازندگان ساز تنبک است که سعی دارد انواع ساز را با قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلفی تولید کند. مدل ۲۰۲۰، یکی از انواع تنبک از جنس فایبرگلس می‌باشد. اگر به دنبال خرید بهترین مارک تنبک با قیمتی ارزان و کیفیت صدایی متوسط هستید، خرید تنبک محب پور را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این تنبک از قیمتی بسیار مناسب و کیفیتی متوسط برخوردار شده است.
پوستی که در تولید تنبک ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار گرفته است، پوست شتر می‌باشد. روی بدنه تنبک محب پور مدل ۲۰۲۰، منبت کاری شده است. این کار در زیبایی تنبک تاثیر بسزایی دارد. اگر قصد خرید پرفروش‌ترین و بهترین مارک تنبک را دارید، می‌توانید به مجموعه دیجی کالا مراجعه کرده و با مطالعه مشخصات هر یک از تنبک‌ها و همچنین بررسی نظرات کاربران، یکی از انواع تنبک را خریداری نمایید.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۲. تنبک گلشن مدل ۰۱
تنبک گلشن مدل ۰۱، بهترین مارک تنبک ترکه‌ای موجود در بازار می‌باشد. چوبی که در ساخت تنبک گلشن مدل ۰۱ مورد استفاده قرار گرفته است، چوب گردو می‌باشد. دهانه بزرگ این مدل تنبک دارای قطری برابر با ۲۷ سانتی‌متر بوده و پوستی که روی آن کشیده شده است از پوست شتر می‌باشد. این محصول در وزنی برابر با ۲ کیلوگرم ساخته شده و برای افراد مبتدی بهترین گزینه می‌باشد. چوب با کیفیت، پوست سفت و مرغوب و همچنین مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت هوا از جمله خصوصیات و ویژگی‌هائیست که باعث شده‌اند تنبک گلشن در دسته بهترین مارک تنبک قرار گیرد. اگر از دسته هنرجویانی هستید که در سطح مبتدی قرار داشته و می‌خواهید تنبکی را خریداری کنید که صدایی با کیفیت و رسا داشته باشد، تنبک گلشن مدل ۰۱ می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۳. تنبک ایران ساز مدل سرو
اگر از جمله نوازندگان حرفه‌ای تنبک بوده و به دنبال خرید بهترین مارک تنبک حرفه‌ای می‌گردید، خرید تنبک سرو پیشنهاد مجموعه ما به شماست. این مدل تنبک توسط برند ایران ساز ساخته شده و دارای شناسنامه می‌باشد. داشتن شناسنامه نشانه اصالت این مدل تنبک است. چوب مورد استفاده در ساخت این مدل ساز کلکسیونی و بی‌نظیر، زبان گنجشک بوده و کاملا سالم است. رگه‌هایی که روی تنه این مدل ساز قرار دارند به قدری زیبا و جذاب هستند که گویی آن‌ها را روی تنه تنبک نقاشی و طراحی کرده‌اند.
ضخامت لاکی که روی تنبک ایران ساز زده شده است، به اندازه‌ای است که روزنه‌های چوب را نبندد و روی کیفیت صدای ساز تاثیری نداشته باشد. پوست درجه یک شتر، پوستی است که روی دهانه بزرگ این مدل تنبک کشیده شده است. تنبک ایران ساز سرو، یک ساز فاخر و کلکسیونی است که از قیمت بالایی برخوردار بوده و برای اساتید و نوازندگان حرفه‌ای مناسب می‌باشد. به همراه خرید این محصول یک عدد هارد کیس نیز به شما هدیه داده می‌شود تا از آسیب رسیدن به پوست و تنه تنبک جلوگیری گردد. تمامی این ویژگی‌ها در کنار شناسنامه‌ داشتن باعث شده‌اند، ساز سرو ایران ساز را به عنوان بهترین مارک تنبک کلکسیونی بشناسند.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۴. تنبک شیرانی مدل تک مهر
یکی از مشهورترین و معروف‌ترین سازندگان تنبک حرفه‌ای، استاد رحیم شیرانی می‌باشد. هنرجویانی که به دنبال خرید بهترین مارک تنبک با صدایی دلنشین هستند، می‌توانند یکی از مدل‌های تنبک شیرانی را خریداری نمایند. چرا که این تنبک‌ها صدایی نرم و زیبا داشته و از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می‌باشند. چوبی که در ساخت تنه این مدل تنبک مورد استفاده قرار گرفته است، چوب گردو می‌باشد. تنبک شیرانی مدل تک مهر از دسته تنبک‌های ترکه‌ای است که از قطعات و همچنین ترکه‌های چوبی از چوب گردو تشکیل شده است.
یکی از مناسب‌ترین تنبک‌های شیرانی، تنبک تک مهر می‌باشد. در ساخت این مدل ساز نهایت دقت به کار گرفته شده تا در هنگام نوازندگی آن، صدای اضافی شنیده نشود. صدای این مدل ساز نرم و شفاف است. قطر دهانه ساز تک مهر شیرانی، ۲۶ سانتی‌متر می‌باشد. در نتیجه؛ این ساز برای بزرگسالان مناسب است. اگر می‌خواهید شروع به نوازندگی تنبک کنید، خرید بهترین مارک تنبک از برند شیرانی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. مدل تک مهر برند شیرانی دارای کیفیتی مطلوب، صدایی رسا و قیمتی مناسب می‌باشد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۵. تنبک ایران ساز مدل پردیس
یکی دیگر از سازهای تولید شده توسط برند ایران ساز که دارای شناسنامه بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، تنبک پردیس می‌باشد. این مدل ساز دارای زیبایی خاصی بوده و از محبوبیت بسیار بالایی در میان هنرمندان و نوازندگان تنبک برخوردار شده است. بدنه تنبک پردیس از چوب گردو صاف و بدون گره بوده و پوست مورد استفاده در ساخت آن از پوست شتر، سفت و بدون زدگی می‌باشد. اگر به دنبال خرید یک ساز کلکسیونی بی نظیر و با کیفیت صدای بالا هستید، خرید تنبک ایران ساز مدل پردیس پیشنهاد مجموعه بونگ به شماست. این ساز قیمت بالاتری نسبت به سازهای دیگر داشته و بیشتر برای نوازندگان حرفه‌ای تنبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۶. تنبک حلمی مدل PES4
یکی از اولین و البته بزرگ‌ترین برندهای سازنده تنبک، برند حلمی می‌باشد. این برند نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور نیز از محبوبیت بالایی در میان نوازندگان برخوردار شده است. استاد فریدون حلمی برای ارتقا این ساز بسیار تلاش کرده و توانسته است، تنبک‌های خود را با عنوان بهترین مارک تنبک روانه بازار داخلی و خارجی ایران کند. یکی از مدل‌های تنبک حلمی، مدل PES4 است که دارای دهانه‌ای به قطر ۲۸ سانتی‌متر و صدایی بم می‌باشد.
پوستی که در ساخت این مدل تنبک مورد استفاده قرار گرفته از گران قیمت‌ترین و با کیفیت‌ترین پوست شتر موجود در بازار است. پوست تنبک PES4 از ضخامت بالایی برخوردار می‌باشد. در نتیجه؛ این مدل تنبک حلمی دارای صدایی بم، رسا و بسیار دلنشین است. این محصول دارای بدنه‌ای با رزونانس بسیار خوب بوده و برای اجراهای گروهی بهترین گزینه می‌باشد. تنبک حلمی PES4 جزو بهترین مارک تنبک مخصوص بزرگسالان بوده و به همراه یک هاردکیس به فروش می‌رسد.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۷. تنبک حلمی مدل ترکه‌ای
استاد فریدون حلمی، از جمله معروف‌ترین و مشهورترین سازندگان ساز تنبک در سراسر جهان است که توانسته است با کیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین تنبک‌ها را تولید کند. تنبک‌های حلمی از پوست شتر ساخته شده و صدای رسا و بسیار بلندی را ایجاد می‌کنند. تنبک حلمی مدل ترکه‌ای، بهترین مارک تنبک برای بزرگسالان بوده و خرید این تنبک‌ها به نوازندگان و هنرجویان کودک پیشنهاد نمی‌شود. تنبک ترکه‌ای یکی از مدل‌های تنبک حلمی است که بیشتر برای اجراهای گروهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضخامت بالای پوست شتر مورد استفاده در ساخت این مدل تنبک ترکه‌ای، باعث ایجاد صدایی دلنشین و زیبا شده است.
از آنجایی که ضخامت پوست تنبک ترکه‌ای حلمی از دیگر تنبک‌ها کمی بیشتر است، برای صدادهی خوب لازم است ضربات محکم‌تری را به تنبک وارد کنید. به همین دلیل است که خرید و استفاده از تنبک حلمی ترکه‌ای به کودکان توصیه نمی‌شود. جنس بدنه این مدل تنبک حلمی از چوب گردو و پوست آن از جنس پوست شتر می‌باشد. تنبک ترکه‌ای حلمی، بهترین مارک تنبک موجود در بازار برای سنین بزرگسال محسوب می‌شود.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

 

۸. تنبک آریانا مدل تک مهر
اگر بخواهیم یکی دیگر از تنبک‌های ترکه‌ای با کیفیت و پرفروش را به شما معرفی کنیم، تنبک آریانا مدل تک مهر، بهترین انتخاب خواهد بود. این محصول از چوب گردو ساخته شده و برای افرادی که در سطح متوسط از نوازندگی تنبک قرار دارند، مناسب می‌باشد. وزن تنبک آریانا مدل تک مهر ۳۸۰۰ گرم بوده و قطر دهانه بزرگ آن به ۲۷ سانتی‌متر می‌رسد. تنبک آریانا مدل تک مهر از جمله سازهای با کیفیت و خوش صدای موجود در بازار است که در دسته بهترین مارک تنبک قرار گرفته و نظر بسیاری از نوازندگان این ساز را به خود جلب نموده است. قیمت این محصول مناسب بوده و از این رو جزو پرفروش‌ترین تنبک‌های موجود در بازار شناخته می‌شود.

۹. تنبک خسرو کرمی مدل پرواز

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

یکی دیگر از انواع تنبک‌های شناسنامه‌دار، تنبک خسرو کرمی مدل پرواز می‌باشد. با کمی دقت به این محصول متوجه ساخت استادانه آن خواهید شد. پوست ساز تنبک خسرو کرمی مدل پرواز از پوست گوساله درجه یک است. این پوست با دقت بسیار زیادی روی دهانه بزرگ تنبک قرار گرفته و در نتیجه باعث ایجاد صدایی زیبا و رسا شده است. شما با پرداخت مبلغ بسیار مناسبی می‌توانید بهترین مارک تنبک شناسنامه‌دار را با کیفیت صدای بسیار عالی خریداری نمایید. چوبی که برای ساخت این مدل تنبک مورد استفاده قرار گرفته است، چوب توت می‌باشد. از آنجایی که قطر دهانه بزرگ و قطر دهانه کوچک با هم برابرند، در نتیجه صدای بم، گرم و بسیار خوبی از دل این مدل ساز شنیده خواهد شد.
استاد خسرو کرمی تمام تلاش خود را برای ساخت یک تنبک با کیفیت به کار گرفته و توانسته است تنبک مدل پرواز را تولید کند. اگر به دنبال خرید بهترین مارک تنبک با صدایی بم و گرم برای افراد بزرگسال هستید، خرید تنبک خسرو کرمی مدل پرواز را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع تنبک موجود در بازار

۱۰. تنبک شیرانی مدل ۴ مه

یکی دیگر از سازهایی که توسط استاد شیرانی ساخته شده و از کیفیت بی‌نظیری برخوردار است، تنبک شیرانی مدل ۴ مهر می‌باشد. این مدل ساز برای افرادی مناسب است که در سطح حرفه‌ای از نوازندگی تنبک قرار دارند. تنبک ۴ مهر شیرانی برای استدیوها و کنسرت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چوبی که در ساخت تنه این مدل تنبک استفاده شده است از گردو بوده و کاملا صاف، بدون گره و زدگی می‌باشد. استایل و فرم این مدل ساز بسیار زیبا و شکیل بوده و دهانه بزرگ آن قطری برابر با ۲۷ یا ۲۸ سانتی‌متر را دارا می‌باشد. این مدل ساز بهترین مارک تنبک برای نوازندگان حرفه‌ای به شمار می‌رود.
اگر قصد خرید اینترنتی تنبک را داشته و به دنبال فروشگاه اینترنتی معتبر می‌گردید، خرید از فروشگاه اینترنتی و معتبر دیجی کالا به شما توصیه می‌شود. شما می‌توانید خصوصیات و ویژگی‌های بهترین مارک تنبک را مطالعه کرده و بسته به بودجه خود یکی از آن‌ها را خریداری کنید!

امتیاز دهید