بهترین دستگاه‌های اندازه گیری قند خون

0

دیابت از جمله شایع‌ترین بیماری‌ها در سراسر جهان است که سالانه سلامتی میلیون‌ها نفر را به خطر می‌اندازد. یکی از اقداماتی که می‌توان بویسله آن از این بیماری پیشگیری کرد و یا در صورت ابتلا، آن را مدیریت نمود نظارت مداوم بر قند خون است. خوشبختانه، امروزه دستگاه‌های کوچک اندازه گیری خانگی به راحتی قابل خرید و دسترس بوده و همانند سال‌های گذشته دیگر نیازی نیست برای اندا‌زه‌گیری قند خون خود به مطب پزشک یا بیمارستان مراجعه کنید.

اما اگر قصد خرید دستگاه تست قند خون را داشته باشید باید به یک سری از نکات و فاکتورها توجه کنید تا قادر باشید دستگاهی مناسب نیاز خود را خریداری نمایید. از این رو، در این مطلب از مجله بونگ قصد داریم تا به نکات مهم برای خرید دستگاه اندازه‌گیری قند خون اشاره کرده و همچنین بهترین دستگاه‌های اندازه گیری قند خون موجود در بازار ایران را نیز معرفی نماییم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

نکات مهم برای خرید دستگاه تست قند خون

هنگام خرید دستگاه تست قند خون توصیه می‌شود تا نکات زیر را مد نظر قرار دهید تا بتوانید مناسب‌ترین و بهترین محصول را برای خود انتخاب نمایید:

اندازه نمونه خون دستگاه‌های تست قند خون جدید نسبت به دستگاه‌های قدیمی به نمونه خون کم‌تری برای اندازه گیری قند خون نیاز دارند که این مسئله فرآیند اندازه گیری قند خون را با درد کم‌تری همراه خواهد کرد.

زمان تست: شاید اختلاف چند ثانیه‌ای برای تست قند خون زیاد به نظر نرسد اما زمانی که مثلا بخواهید روزانه حداقل ۵ بار قند خون خود را اندازه بگیرید حتی چند ثانیه اضافه نیز می‌تواند آزار دهنده باشد. بنابراین، بهتر است اولویت خرید دستگاه تست قند خون با دستگاهی باشد که زمان تست آن کوتاه‌تر است.

حافظه ذخیره سازی: بسیاری از دستگاه‌های تست قند خون این قابلیت را دارند که سابقه قند خون بیمار را در حافظه خود ذخیره کنند و بهتر است که دستگاه‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین حافظه را ارائه می‌کنند؛ بویژه اگر مداوم قند خون خود را اندازه گیری می‌کنید.

کالیبراسیون خودکار: بعد از قرار دادن هر دسته نوار تست در دستگاه قند خون، باید دستگاه متناسب با نوار جدید کالیبره شود. کالیبراسیون با وارد کردن کد یا دانلود اپلیکیشن در دستگاه انجام می‌شود و در صورت اشتباه وارد شدن اطلاعات آن، نتیجه تست نیز با اشتباه همراه خواهد بود. برخی دستگاه‌های تست قند خون جدیدتر اما به نوعی چیپ مجهز هستند که اطلاعات کالیبراسیون را به دستگاه داده و این عملیات را به صورت خودکار انجام می‌دهد.

قیمت: هنگام خرید دستگاه فشار تنها توجه به قیمت خود دستگاه کافی نیست و باید به قیمت نوار تست آن نیز توجه داشته باشید. برخی دستگاه‌ها ممکن است که قیمت ارزانی داشته باشند اما قیمت نوار تست مناسب آن‌ها گران بوده هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل کنند.

بهترین دستگاه‌های اندازه گیری قند خون در بازار ایران

تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco

اگر به دنبال خرید دستگاه تست قند خون ارزان و دقیق هستید بهترین گزینه برای شما دستگاه تست قند خون اینفوپیا مدل  EasyGluco است. این دستگاه که یکی از مقرون به صرفه‌ترین محصولات موجود در بازار ایران به حساب می‌آید دارای ۳۶۵ حافظه، قابلیت تشخیص شناسه شخصی و میانگین گیری از نتایج برای هر شناسه است. دستگاه تست قند خون اینفوپیا مدل  EasyGluco با ۱.۵ میکرولیتر خون قادر است تا میزان قند خون شما را اندازه گیری کرده و به لطف کالیبراسیون خودکار استفاده از آن بسیار راحت خواهد بود. این دستگاه برای تامین انرژی خود از دو عدد باتری سکه‌ای استفاده می‌کند، قابلیت نمایش قند خون به هر دو واحد میلی‌گرم بر دسی لیتر (mg/dl) و میلی مول بر لیتر (mmol/l) را دارد و ۵۰ عدد نوار  تست به همراه آن نیز به خریدار ارائه می‌گردد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco

 

دستگاه تست قند خون کرسنس مدل IS643212-R

برای کسانی که قند خون خود را مداوم اندازه گیری می‌کنند حافظه دستگاه تست قند خون از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و دستگاه تست قند خون کرسنس مدل IS643212-R با ارائه ۱۰۰۰ حافظه اندازه گیری می‌تواند یک انتخاب مناسب برای این افراد باشد. این دستگاه برای اندازه گیری قند خون تنها به ۰.۵ میکرو لیتر خون نیاز داشته و انرژی مورد نیاز خود را از دو عدد باتری سکه‌ای دریافت می‌کند. برای قرار دادن نوار تست در دستگاه تست قند خون کرسنس مدل IS643212-Rهیچ نیازی به وارد کردن کد نبوده و این دستگاه به صورت خودکار عملیات کالیبراسیون را انجام خواهد داد.

یکی از بهترین ویژگی‌های دستگاه تست قند خون کرسنس مدل  IS643212-Rامکان اتصال آن به کامپیوتر است که از طریق نرم‌افزار SmartLog یا  PC careو بوسیله کابل صورت می‌گیرد.  به کمک این قابلیت، قادر خواهید بود که اطلاعات مربوط به سابقه قند خون خود را در کامپیوتر ذخیره کرده و از آن برای اهداف مختلف (به عنوان مثال آنالیز یا ارسال به پزشک) استفاده نمایید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون کرسنس مدل IS643212-R

 

دستگاه تست قندخون آوان مدل AGM01

دستگاه تست قندخون مدل AGM01 محصولی از برند آوان بوده که یکی از پرفروشترین و محبوب‌ترین دستگاه‌های تست قند خون بازار ایران به شمار می‌رود. بسیاری از افرادی که از این دستگاه تست قند خون استفاده نموده‌اند به این مسئله اشاره کرده‌اند که نتیجه تست قند خون این دستگاه با نتیجه تست قند خون آزمایشگاه یکسان است.

دستگاه تست قندخون آوان مدل  AGM01در عرض ۵ ثانیه جواب تست را ارائه می‌کند برای انجام تست به ۰.۵ میکرولیتر نمونه خون نیاز دارد. این دستگاه تا ۹۰۰ تست را در حافظه خود ذخیره کرده و برای قرار دادن نوار تست‌های جدید در آن به کد گذاری نیاز نخواهد بود.
قابلیت تنظیم تا ۵ یاد آور در روز جهت انجام تست، امکان محاسبه میانگین ۷- ۱۴ – ۳۰ روزه، دکمه خروج خودکار نوار از دستگاه، خاموشی خودکار بعد از ۲ دقیقه بدون کار با دستگاه، درگاه microUSB برای انتقال اطلاعات و تطابق با استاندارد جهانی سنجش دقت گلوکومترISO 15197 از دیگر قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه تست قندخون آوان مدل  AGM01 به شمار می‌روند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قندخون آوان مدل AGM01

 

دستگاه تست قند خون اس دی بایوسنسور مدل کد فری

اگر به دنبال دستگاهی برای اندازه‌گیری تست قند خون خود هستید که امکانات پایه را شامل شده و کیفیت ساخت بالایی داشته باشد توصیه ما به شما خرید دستگاه تست قند خون دستگاه تست قند خون اس دی بایوسنسور مدل کد فری است. همانطور که از اسم این دستگاه پیداست، برای کالیبراسیون آن نیاز به وارد کردن کد نبوده این کار به صورت خودکار صورت می‌گیرد.

دستگاه تست قند خون اس دی بایوسنسور مدل کد فری برای اندازه گیری قند خون به ۰.۹ میکروگرم خون نیاز داشته و این امکان وجود دارد که در ساعات مشخص برای انجام تست آلارم تنظیم کنید. این دستگاه همانند بیشتر مدل‌های دستگاه تست قند خون در ۵ ثانیه قند خون را اندازه گیری کرده و ۵۰ عدد نوار تست به همراه آن ارائه خواهد شد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون اس دی بایوسنسور مدل کد فری

 

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2

دستگاه تست قند خون مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 محصولی از برند  آگاماتریکس است که انتخاب مناسب دیگری برای خرید دستگاه تست قند خون به حساب می‌آید. این دستگاه با سیستم عامل‌های اندروید و ios سازگار بوده و این قابلیت را دارد تا با اتصال به گوشی شما اطلاعات ثبت رسیده را در اپلیکیشن مخصوص خود ذخیره نماید. دستگاه تست قند خون مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2 در حدود ۵ ثانیه تست قند خون را آماده کرده و برای اعلام نتیجه تنها به ۰.۵ میکرو لیتر خون نیاز خواهد داشت.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2

 

دستگاه تست قند خون Star مدل اپکس

دستگاه تست قند خون Star مدل اپکس یکی دیگر از دستگاه‌های دقیق و قابل اعتماد اندازه گیری قند خون در بازار ایران است. این دستگاه ساخت کشور تایوان بوده و راحتی استفاده از آن یکی از دلایلی است که افراد زیادی نسبت به خرید آن اقدام نموده‌اند. دستگاه تست قند خون Star مدل اپکس برای تامین انرژی خود از باتری استفاده کرده و پس از هر بار تعویض باتری می‌تواند ۱۰۰۰ بار تست انجام دهد . این دستگاه تست قند خون از کالیبراسیون خودکار نیز بهره برده و همچنین قابلیت نشانه گذاری بر روی تست ها را داشته و دارای ۴ نوع زنگ قابل برنامه ریزی نیز هست.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون Star مدل اپکس

 

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

اگر به دنبال دستگاه تست قند خونی هستید که دقت بالایی داشته باشد و استفاده از آن راحت باشد خرید دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277 به شما پیشنهاد می‌شود. البته، این دستگاه همانند مدل‌های هم رده امکان اتصال به کامپیوتر یا گوشی‌های هوشمند را نداشته اما این مسئله را با کیفیت ساخت و مقاومت بالا خود جبران می‌کند.

دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277برای اندازه گیری قند خون به ۰.۵ میکرو لیتر خون نیاز داشته دو باتری نیم قلمی وظیفه تامین انرژی مورد نیاز آن را دارند. امکان تنظیم هشدار برای اندازه گیری قند خون در این دستگاه فراهم بوده و از مواردی مثل خارج کردن خودکار نوار از دستگاه بدون برخورد خون با دست و صفحه ال سی دی با نور پس زمینه می‌توان به سایر امکانات آن اشاره کرد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون گالا مدل TD4277

 

دستگاه تست قند خون گلوکو داکتر مدل Super Sensor

از دیگر محصولاتی که قصد داریم آن به عنوان یکی از بهترین دستگاه‌های تست قند خون معرفی کنیم دستگاه تست قند خون گلوکو داکتر مدل  Super Sensor است. این دستگاه که ظاهر جمع و جور و طراحی مناسبی داشته برای اندازه گیری قند خون به ۱.۵ میکرولیتر نمونه خون نیاز خواهد داشت. تنظیم هشدار در دستگاه تست قند خون گلوکو داکتر مدل  Super Sensorامکان پذیر بوده و همچنین  زمان پاسخگویی آن نیز برای ارائه نتیجه تست ۱۰ ثانیه است.

دستگاه تست قند خون گلوکو داکتر مدل Super Sensorمحصول کشور کره جنوبی بوده و از محدود دستگاه‌های تست قند خون موجود در بازار ایران به حساب می‌آید که مورد تایید FDA قرار گرفته است. از جمله امکانات این دستگاه می‌توان به نمایشگر تاریخ و ساعت، امکان تنظیم هشدار، عمر طولانی باتری تا ۱۰۰۰ تست، قابلیت تنظیم چهار زنگ یادآوری در روز و چهار حالت انتخاب در هنگام اندازه گیری ( بعد ار غذا ، ورزش، استرس، بیماری ) اشاره کرد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون گلوکو داکتر مدل Super Sensor

 

دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت

دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت یکی از دقیق‌ترین مدل‌های دستگاه اندازه گیری قند خون در ایران به حساب می‌آید. این دستگاه بعد از اندازه گیری قند خون قابلیت انتقال آن به کامپیوتر از طریق USB و به گوشی به شکل بی‌سیم را دارد. این دستگاه تا ۷۲۰ نتیجه را در حافظه خود ذخیره کرده اما خود آن تنها آخرین نتیجه قند خون و میانگین ۷ روزه، ۳۰ روزه و ۹۰ روزه را نشان داده و برای دستیابی به نتایج قدیمی‌تر باید قبلا آن‌ها را در کامپیوتر یا گوشی خود ذخیره کرده باشید.

دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت برای اندازه گیری قند خون به ۰.۶ میکرولیتر نمونه خون نیاز داشته و نوارهای جدید در آن به صورت خودکار کالیبره خواهند شد. این دستگاه در مدت ۴ ثانیه نتیجه آزمایش قند خون را ارائه کرده و ۱۰ عدد نوار تست بعلاوه لنست زن مخصوص همراه آن ارائه خواهند شد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه دستگاه تست قند خون اکیو چک مدل اینستنت

 

تست قند خون بایونیم مدل GM110

دستگاه تست قند خون بایونیم مدل GM110 آخرین دستگاهی است که قصد داریم آن را به عنوان انتخابی مناسب برای خرید دستگاه تست قند خون خدمت شما معرفی کنیم. این دستگاه به ۱۵۰ حافظه ذخیره سازی برای نگه داشتن سابقه قند خون مجهز است، برای اجرای تست به ۱.۴ میکرولیتر خون نیز دارد و در مدت ۸ ثانیه پاسخ تست را آماده می‌کند.

تست قند خون بایونیم مدل GM110  میانگین نتایج ۱، ۷، ۱۴، ۳۰ و ۹۰ روز را نیز محاسبه کرده و نمایش می‌دهد و در صورتی که برای مدت دو دقیقه مورد استفاده قرار نگیرد خود به خود خاموش شده تا انرژی باتری آن بی دلیل هدر نرود. نمایشگر تعویض باتری، طراحی باریک و کیف نگهداری کوچک و قابل حمل از دیگر دلایلی هستند که می‌توانند شما را برای خرید دستگاه تست قند خون خون بایونیم مدل GM110 مجاب سازند.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه تست قند خون بایونیم مدل GM110

 

امتیاز دهید