بهترین خاک گلدان

0

خاک یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در رشد گیاه است. برای خرید یک خاک مناسب باید به نوع گیاه توجه کنید. گیاهان در خانواده‌های مختلف قرار گرفته و از تنوع بسیار بالایی برخوردارند. به همین دلیل نوع خاک و مواد معدنی که نیاز دارند، متفاوت است. علاوه بر این‌ها برای این که رشد گیاه افزایش پیدا کند، نیاز به ترکیبی از خاک‌ها احساس می‌شود. در نتیجه؛ قبل از خرید بهترین خاک برای گیاهان خود، در ابتدا باید با نوع گیاه و نیاز آن آشنا شده و سپس اقدام به خرید بهترین مارک خاک گلدان نمایید.

برای این که بتوانید بهترین مارک خاک گلدان را خریداری کنید، باید با انواع مختلفی از مارک‌های خاک گلدان نیز آشنا باشید تا بتوانید بهترین و موثرترین خاک را خریداری کنید. برای این کار مجموعه بونگ به کمک شما آمده است. ما در این مقاله از مجله بونگ، به بررسی ۵ مارک از بهترین مارک‌های خاک گلدان پرداخته‌ایم. شما با خواندن این مقاله و مطالعه ویژگی‌های هر یک از خاک‌ها می‌توانید خاک مورد نیاز خود را در مقدار دلخواه خریداری کنید.

معرفی ۵ مارک معروف و پرفروش خاک گلدان

خاک سورین خاک مناسب گلدان (۱۰ لیتر)

خاک گلدان سورین خاک از بقایای گیاهانی که در گذر زمان تجزیه شده‌اند تهیه شده‌ است. درنتیجه؛ خاک سورین خاک بسیار سبک است. خاک سورین خاک بهترین مارک خاک گلدان بوده و در بسته بندی‌های ۲ لیتری، ۴ لیتری و ۱۰ لیتری به فروش می‌رسد. بسته‌های ۱۰ لیتری این خاک عالی از دیگر بسته بندی‌ها به صرفه‌تر است. به همین دلیل است که این بسته بندی از دیگر بسته بندی‌ها پرفروش‌تر می‌باشد. اگر می‌خواهید یک بستر کشت آماده و بدون بو برای گیاهان خود آماده کنید، استفاده از خاک سورین خاک، پیشنهاد مجموعه بونگ به شماست.

خاک سورین خاک دارای عناصر طبیعی چون؛ ازت، فسفر و پتاسیم می‌باشد. این خاک PH بسیار مناسبی برای رشد گیاه دارد. استفاده از این خاک برای گیاهانی توصیه می‌شود که نیاز به خاک سبک دارند. بسته به نوع گیاه تاثیرات سورین خاک متفاوت خواهد بود، افزایش گلدهی و یا رشد اجزای مختلف گیاه از جمله تاثیرات این خاک سبک می‌باشد. رنگ‌های تیره‌ای که در این خاک مشاهده می‌کنید، نشان‌دهنده مواد آلی موجود در سورین خاک است. در نتیجه؛ سورین خاک، بهترین مارک خاک گلدان محسوب می‌شود.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه خاک سورین خاک مناسب گلدان (۱۰ لیتر)

 

خاک رویش یزد کد ROS20 مناسب گلدان (۲۰ لیتر)

یکی از عواملی که برای رشد گیاه بسیار اهمیت دارد، خاک است. همانطور که می‌دانید خاک مورد نیاز گیاهان با هم متفاوت می‌باشد. گیاهان زینتی به خاکی سبک و پر منفذ نیاز دارند تا علاوه بر خارج کردن آب اضافی، فضای کافی برای رشد ریشه را نیز فراهم کنند. خاک رویش یزد مدل ROS20، یک خاک بسیار سبک و بدون بو می‌باشد. این خاک عاری از هرگونه علف هرز و یا عوامل بیماری زا است. در نتیجه استفاده از این خاک به عنوان بهترین مارک خاک گلدان به تمام کسانی پیشنهاد می‌شود که علاقمند به نگهداری گیاهان زینتی و یا آپارتمانی هستند.

خاک رویش یزد مدل ROS20، خاکی کامل با ترکیبات شیمیایی و بیولوژیکی متعادل می‌باشد. از جمله ترکیبات مهم در تشکیل این خاک می‌توان به خاک برگ، فیبر سلولزی، کمپوست، مواد هیومیکی و خاک مزرعه اشاره کرد. خاک رویش یزد از مواد معدنی ارگانیک تهیه شده و برای رشد گیاه بسیار مفید است. این خاک به عنوان بهترین مارک خاک گلدان در مقادیر مختلف به فروش می‌رسد. پرفروش‌ترین بسته بندی این خاک نوع ۲۰ لیتری آن است که در یک کیسه محکم از جنس پلی اتیلن قرار می‌گیرد.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه خاک رویش یزد کد ROS20 مناسب گلدان (۲۰ لیتر)

 

خاک لوتوس مدل LGH20 مناسب گلدان (۲۰ لیتر)

تقریبا تمام گیاهان آپارتمانی برای داشتن ریشه و برگ سالم و گلدهی بهتر، نیاز به خاکی مناسب دارند. خاک مناسب گیاهان آپارتمانی معمولا ترکیبی از چند نوع خاک است تا بتواند تمام مواد معدنی مورد نیاز گیاه را تامین کند. خاکی که برای گیاهان آپارتمانی استفاده می‌شود، باید بسیار سبک و نفوذ پذیر باشد. برای این که آب اضافی به راحتی از گلدان خارج شود و ریشه فضای کافی برای رشد داشته باشد، باید از خاک‌های سبک و دارای منفذ استفاده کنید. خاک لوتوس یکی از همین خاک‌های سبک است که در بسته بندی‌های مختلف به فروش می‌رسد. خاک لوتوس مدل LGH20، امروزه به عنوان بهترین مارک خاک گلدان نیز شناخته می‌شود.

از جمله پرفروش‌ترین و به صرفه‌ترین بسته بندی‌های خاک لوتوس، بسته بندی ۲۰ لیتری (۱۱ کیلوگرمی) آن است. این خاک برای تمامی گیاهان آپارتمانی مورد استفاده قرار گرفته و تاثیرات بسیار خوبی روی رشد گیاه می‌گذارد. البته این تاثیرات بسته به نوع گیاه متفاوت است. در یک گیاه باعث افزایش رشد طولی یا عرضی و در گیاهی دیگر باعث افزایش گلدهی می‌شود. در نتیجه نمی‌شود انتظار داشت که با خرید خاک لوتوس و تعویض خاک گلدان، تغییرات مورد انتظار شما صورت پذیرد. اگر قصد خرید بهترین مارک خاک گلدان را دارید، می‌توانید خاک لوتوس مدل LGH20 را خریداری کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه خاک لوتوس مدل LGH20 مناسب گلدان (۲۰ لیتر)

 

خاک رویش یزد کد ROS12 مناسب گلدان (۱۲ لیتر)

خاک رویش یزد، بهترین مارک خاک گلدان و خاک سبزی‌کاری می‌باشد. از آن‌جایی که ویژگی‌های شیمیایی و بیولوژیک خاک رویش یزد در حالت تعادل قرار دارند، این خاک به صورت مصرف عمومی مورد استفاده قرار گرفته است. شما از این خاک می‌توانید برای تعویض خاک گلدان، سبزی‌کاری و یا کاشت نشاء استفاده کنید. خاک رویش یزد همچنین به عنوان خاک پایه در آزمایشگاه‌های محیط کشت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خاک در دسته خاک‌های نیمه سنگین قرار گرفته و دارای منافذ بسیار می‌باشد. بالا بودن ظرفیت نگهداری رطوبت در این خاک باعث شده است که به عنوان بهترین خاک برای رشد و نمو گیاه شناخته شود. شایان ذکر است این خاک برای گیاهانی از خانواده کاکتوس و کراسوله مناسب نبوده و باعث توقف رشد گیاه خواهد شد.

خاک رویش یزد، یک غذای کامل برای گیاهان است. از آن‌جایی که گیاهان آپارتمانی نسبت به باقی گیاهان حساس‌تر هستند. در نتیجه؛ در تولید خاک رویش یزد تلاش شده است تا نیازهای تغذیه‌ای، فیزیولوژیک و… گیاه نیز تامین شود. اگر قصد دارید برای تعویض خاک گیاهان آپارتمانی خود از بهترین مارک خاک گلدان استفاده کنید، انتخاب خاک رویش یزد بهترین انتخاب است. برای گرفتن نتیجه بهتر کافیست مقداری پرلیت و یا لیکا به خاک اضافه کنید.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه خاک رویش یزد کد ROS12 مناسب گلدان (۱۲ لیتر)

 

خاک اطلس گرین کالا مدل GR13 مناسب گلدان (۱۳ لیتر)

گیاهان زینتی جزو گیاهان حساس بوده و به همین دلیل است که نیاز به مراقبت بیشتری دارند. یکی از عواملی که در رشد این دسته از گیاهان بسیار مهم است، استفاده از خاکی مناسب می‌باشد. خاکی که برای گیاهان زینتی و یا آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید ترکیبی از خاک‌های متفاوت باشد تا بتواند اثربخشی بیشتری را نشان دهد. خاک اطلس به عنوان بهترین مارک خاک گلدان برای گیاهان آپارتمانی و یا زینتی شناخته می‌شود.

وجود عناصر طبیعی چون ازت، فسفر و پتاسیم در کنار PH مناسب باعث شده است تا امروزه از خاک اطلس به عنوان بهترین مارک خاک گلدان استفاده شود. خاک اطلس دارای زهکشی مناسب، قابلیت نگهداری رطوبت و تهویه مناسب می‌باشد. تمام این عوامل، مانع از به هم چسبیدن ذرات خاک شده‌اند. وقتی که ذرات خاک به هم نچسبند، آب اضافی به راحتی از گلدان خارج شده و همچنین فضای کافی برای رشد در اختیار ریشه قرار خواهد رفت.

 

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه خاک اطلس گرین کالا مدل GR13 مناسب گلدان (۱۳ لیتر)

 

۱/۵ - (۱ امتیاز)