بهترین برند کابل aux

0

امروزه کابل AUX یکی از پرفروش ترین محصولات جانبی موبایل برای لذت بردن از موسیقی در خودرو یا منزل است. این مدل کابل‌ ها از دو سر نری تشکیل شده اند که یک سر آن به دستگاه هوشمند شما و سر دیگر به سیستم صوتی خودرو یا سینمای خانگی متصل می شود. به این ترتیب، صدا با کیفیت بهتر و در مقیاس گسترده‌ تری شنیده می‌ شود. کابل ‌های AUX قیمت چندانی ندارند، با این وجود برای خرید بهترین برند کابل AUX باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید.

فاکتورهای مهم در خرید کابل

 • نوع کابل

کابل ‌های AUX انواع مختلفی دارند:

 • کابل ۱ به ۱ صدا AUX: این مدل کابل یکی از رایج ‌ترین کابل‌ های انتقال صدا است که برای اتصال گوشی موبایل به سیستم صوتی خودرو مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
 • کابل ۱ به ۲ صدا AUX به AV: این مدل کابل دارای یک فیش نری AUX 3.5mm در یک طرف و دو فیش نری AV در یک طرف دیگر است. از کابل یک به دو بیشتر برای پخش صدای تلویزیون از سینمای خانگی استفاده می شود. این کابل همچنین به کابل صدای اسپیکر نیز شناخته می شود.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار

 • کابل ۱ به ۳ صدا AUX به AV: در کابل AUX یک به سه در یک طرف ۱ جک AUX سه خط و در طرف دیگر، سه فیش AV مادگی وجود دارد. کاربرد این مدل کابل بیشتر برای تلویزیون است که جک مادگی سه خط به جای ورودی فیش سه رنگ RCA قرار می گیرد.
 • شکل کابل

۱-کابل معمولی: کابل معمولی رایج ترین کابل AUX است که سطح مقطع آن دایره ای شکل می باشد.

۲-کابل فلت (FLAT): کابل فلت یا تخت یکی از جدیدترین شکل های کابل است. در این مدل کابل، سیم به راحتی درهم پیچیده نمی شود و جمع کردن آن نیز آسان است.

۳-کابل فنری: کابل AUX فنری دقیقا ساختاری شبیه سیم تلفن دارد. این مدل کابل انعطاف پذیری خوبی دارد. چنانچه گوشی متصل به کابل به طور ناگهانی از دستگاه فاصله بگیرد، کابل AUX فنری به همان نسبت کشیده می شود. از این رو سوکت های دستگاه آسیب نمی بینند.

 • طول کابل

طول کاب لهای AUX  موجود در بازار معمولا بین ۱ تا ۲۰ متر است.  در زمان خرید کابل، طول آن را متناسب با کاربرد موردنظر خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر بدنبال خرید کابل AUX جهت استفاده در خودرو هستید، کابلی به طول ۱ تا ۱.۵ متر گزینه مناسبی است.

طول کابل

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار

معرفی بهترین برند کابل AUX

برندهای مختلفی از کابل AUX در بازار موجود است که هر کدام از کیفیت و ویژگی های متفاوتی برخوردارند. این کابل ها از طراحی منحصربفرد و مواد اولیه مرغوبی ساخته شده که لذت شنیدن موسیقی را دوچندان می کنند. از شناخته شده ترین و بهترین برندهای کابل AUX که طرفداران بسیاری دارند می توان موارد زیر را نام برد:

 • کابل AUX تسکو مدل TC 94 طول ۱ متر

این کابل انتقال صدا دارای یک کانکتور ۳.۵ میلی متر در هر طرف خود است و ۱ متر طول دارد. برای افزایش مقاومت کابل AUX تسکو در برابر تداخل سیگنال ها و نویز روکش آن از جنس فلز می باشد. این کابل برای انتقال صدا از تلفن همراه، تبلت یا هر دستگاه مجهز به درگاه ۳.۵ میلی متری به بلندگو و اسپیکر مناسب است. کیفیت صدای انتقالی توسط این کابل بسیار بالا می باشد و از وضوح کاملا قابل قبولی برخوردار است. از دیگر مزایای این مدل کابل می توان به مقاومت بالا در برابر گره خوردن اشاره نمود که ارزش خرید آن را بیشتر می کند.

بهترین برند کابل aux

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار

 • کابل AUX رایکا طول ۹۰ سانتی متر

یکی از بهترین برندهای کابل AUX در بازار رایکا نام دارد که دارای روکش فلزی با حالت فنری و پوشش سرتاسری است. این کابل به خاطر مقاومت بالا به عنوان گزینه مناسب برای انتقال صدا از تلفن همراه به سیستم پخش موسیقی خودرو محسوب می شود.

طول کابل AUX رایکا ۹۰ سانتی متر بوده و هر دو طرف آن کانکتور ۳.۵ میلی متری با کیفیتی دارد.

کابل AUX رایکا طول 90 سانتی متر

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار

 • کابل AUX ریمکس مدل P-16 طول ۲ متر

از دیگر کابل های با کیفیت و برندهای پرمصرف در بازار می توان به کابل AUX ریمکس مدل پی ۱۶ اشاره نمود. این کابل دارای طراحی فنری بوده و برای استفاده در خودرو مخصوصا توسط سرنشین های عقب بسیار مناسب است.

همین طراحی فنری موجب شده طول این کابل تا ۲ متر افزایش یابد که به نسبت سایر کابل های موجود طول بیشتری دارد. برای محافظت از ضربه خوردن دو سر کابل نیز از فنر و محافظ های قوی استفاده شده است.

کابل AUX ریمکس مدل P-16 طول 2 متر

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار

 • کابل AUX ریمکس مدل LH-311 طول ۱ متر

اگر می خواهید یک کابل AUX با کیفیت و مقاومت بالا خریداری کنید، کابل ریمکس مدل ال اچ ۳۱۱ بهترین انتخاب است. دو سر این کابل از فنر استفاده شده تا استحکام آن افزایش یابد. این فنر موجب کاهش فشار وارده به کانکتورها شده و با ایجاد حالت ارتجاعی طول عمر محصول را بالا می برد. با انتخاب و خرید کابل ریمکس دیگر نگران ضربه های سهوی به کابل و پاره شدن و آسیب دیدن آن نخواهید بود.

کابل AUX ریمکس مدل LH-311 طول 1 متر

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار

 • کابل انتقال صدای آوی مدل AUX-100 طول ۱ متر

کابل آوی با طراحی زیبا و کیفیت بالای خود در لیست بهترین برند کابل AUX جایگاه ویژه ای دارد. این کابل از روکش پارچه ای درجه یکی برخوردار است که از گره خوردن جلوگیری می کند. همچنین کانکتورهای دو سر کابل آوی کیفیت قابل توجهی داشته و می توانند به بهترین نحو اتصال میان دستگاه های مختلف را برقرار نمایند. کیفیت صدا و وضوح آن با استفاده از کابل آوی مدل AUX-100 بسیار بالا می باشد و به همین دلیل این کابل را می توان یکی از پرفروشترین انواع کابل AUX در بازار در نظر گرفت.

کابل انتقال صدای آوی مدل AUX-100 طول 1 متر

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع کابل aux موجود در بازار