بهترین برند فیلتر کلیپسی موبایل

0

فیلترهای کلیپسی موبایل یکی از کارآمدترین لوازم جانبی برای علاقمندان به عکاسی با موبایل است. در حال حاضر، بسیاری از تولید کنندگان محتوا با گوشی موبایل خود اقدام به تهیه عکس و فیلم می کنند. فیلترهای لنز موبایل به آنها کمک می کند تا تصاویر باکیفیت تری ثبت نمایند.انواع مختلفی از فیلتر لنز گوشی در بازار وجود دارند که  فیلتر لنز کلیپسی یکی از محبوب ترین آنها است. فیلتر کلیپسی موبایل نصب آسانی دارد و به کمک یک گیره و به صورت کلیپسی بر روی دوربین موبایل نصب می شود. در این مطلب از دیتاجو، انواع مختلف فیلترهای لنز موبایل را معرفی می کنیم و نکات مفید خرید فیلتر کلیپسی را توضیح می دهیم.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

جنس فیلتر کلیپسی موبایل

فیلترهای لنز کلیپسی موبایل از نظر جنس به کار رفته در آنها به چندین مدل تقسیم می شوند:

  • فیلتر شیشه ای:

فیلترهای شیشه ای، همانطور که از نامشان پیداست، از شیشه بسیار مرغوب ساخته می شوند. قطر دهانه این نوع فیلترها معمولا با قطر دهانه لنز دوربین یکسان است. چنانچه قطر دهانه فیلتر کوچکتر از لنز دوربین باشد، باید از یک تبدیل برای همسان سازی استفاده شود. در برخی از فیلترهای بسیار کوچک امکان استفاده از تبدیل نیز وجود نخواهد داشت.

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

  • فیلتر ژلاتینی:

فیلترهای ژلاتینی مقاومت کمی در برابر افت دما و حرارت دارند. از فیلترهای ژلاتینی برای تصویربرداری های سینمایی استفاده می شود. این نوع فیلتر بر روی دهانه منبع نور نصب می گردد. فیلترهای ژلاتینی به صورت متری در بازار فروخته می شوند و شما می توانید آنها را بر اساس نوع سوژه و نور در ابعاد مورد نیاز تهیه نمایید.

  • فیلتر استاتی:

فیلترهای استاتی تقریبا شبیع طلق های رنگی هستند. در ساخت برخی از این فیلترها، شیشه بکار رفته است. فیلترهای استاتی اغلب توسط عکاسان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی انواع فیلتر لنز گوشی بر اساس شیوه نصب

فیلترهای لنز گوشی معمولا به دو صورت پیچی و کشویی در جلوی لنز دوربین نصب می شوند.

فیلترهای پیچی: این فیلترها مستقیما به لنز دوربین وصل می شوند و با چرخاندن آن بر روی لنز سوار می شوند. فیلترهای پیچی را می توان به راحتی با فیلترهای UV و پولاریزه تعویض کرد. به هنگام خرید این مدل فیلتر، باید قطر آن را متناسب با قطر دوربین گوشی انتخاب کنید.

  • فیلتر کشویی: برای نصب فیلتر کشویی ابتدا باید یک نگهدارنده بر روی لنز موردنظر نصب شود. این نگهدارنده ها معمولا دارای سه یا چهار شیار هستند. بنابراین، عکاس می تواند چندین فیلتر بر روی آنها قرار دهد. علاوه بر این، با استفاده از این مدل فیلتر، می توان فیلترهای بزرگتر را بر روی لنزهای کوچکتر قرار داد.

معرفی انواع فیلتر لنز گوشی بر اساس شیوه نصب

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

نکات مهم به هنگام خرید فیلتر کلیپسی موبایل

بررسی اندازه فیلتر یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید فیلتر کلیپسی گوشی است. ابعاد فیلتر باید با دهانه لنز دوربین گوشی متناسب باشد. چنانچه دهانه فیلتر بزرگتر باشد باید از یک تبدیل برای کوچکتر کردن آن استفاده نمود. این در حال است که این امکان برای فیلترهای کوچکتر وجود ندارد. زیرا قسمتی از سوژه که از دهانه فیلتر عبور نکرده است، در خروجی نهایی سایه ایجاد می کند.

معرفی بهترین برند فیلتر کلیپسی موبایل

  • فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل Star+8 37mm

اگر بدنبال یک فیلتر لنز دوربین خوب برای عکاسی تبلیغاتی هستید، فیلتر زومی مدل می تواند Star+8  یک گزینه مناسب برای شما است. این فیلتر از نوع ستاره ای است و با تبدیل نورهای نقطه ای به نورهای ستاره ای، جلوه های زیبایی از نور خلق می کند. فیلتر ستاره ای همچنین، برای عکاسی از سطوح شفاف و منعکس کننده مانند فلز یا شیشه بسیار کاربرد دارد. قطر دهانه فیلتر ستاره ای Star+8، ۳۷ میلیمتر است و به کمک یک گیره بر روی لنز دوربین موبایل نصب می شود.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل Star+8 37mm

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

  • فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل ND2-400

فیلتر ND2-400 از برند زومی یکی از پرکاربردترین فیلترهای لنز گوشی در عکاسی لنداسکیپ است. این فیلتر بر خلاف فیلترهای UV و پلاریزه هیچ تاثیری در رنگ و درخشش تصاویر نداشته و تنها میزان حجم و نور ورودی به دوربین را تحت تاثیر قرار می دهد. این محصول برای گوشی های موبایلی که لنز از لبه گوشی ۲ سانتیمتر فاصله دارد، مناسب است. از فیلتر زومی مدل ND2-400 می توان برای تصویربرداری جریان آب یا حرکت ابرها در آسمان استفاده کرد و عکس های لنداسکیپ فوق العاده ای گرفت.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل ND2-400

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

  • فیلتر هیبرید سندمارک مدل ND/PL

فیلتر هیبرید سندمارک دارای سه فیلتر ND و LP است. این فیلترها از شدت نور ورودی به لنز دوربین موبایل می کاهند. این فیلتر همچنین بازتاب نور از سطوح مختلف را کاهش می دهد و با افزایش عمق رنگها تصاویر باکیفیت و فوق العاده ای ثبت می کند. این محصول به صورت کلیپسی و به کمک یک گیره بر روی گوشی های آیفون قابل نصب است. فریم فیلتر هیبریدی سندمارک مدل ND/PL از جنس آلومینیوم است. به همین دلیل بسیار سبک بوده و استحکام بالایی دارد. جنس بدنه فیلتر از شیشه اپتیکال و ضد انعکاس می باشد. این مدل فیلتر را می توان به همراه لنزهای واید، آنامورفیک و تله فتو سندمارک استفاده کرد.

فیلتر هیبرید سندمارک مدل ND/PL

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

  • فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل  CPL

فیلتر لنز کلیپسی مدل CPL یکی از محبوب ترین لنزهای گوشی موبایل از برند معتبر زومی است. این محصول با افزایش شفافیت و کنتراست،  و نیز حذف نورهای منعکس شده ، تاثیر قابل توجهی در کیفیت عکس نهایی می گذارد. فیلتر CPL دارای یک رینگ چرخشی برای تنظیم میزان اثر قطبش است . از فیلتر CPL بیشتر در عکاسی طبیعت استفاده می شود. نصب این محصول بسیار آسان است و به صورت کلیپسی بر روی لنز دوربین موبایل  قرار می گیرد.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل  CPL

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

  • فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل G-Rd

فیلتر لنز کلیپسی زومی مدل  G-Rd به رنگ قرمز است و دهانه آن ۳۷ میلیمتر قطر دارد. از این فیلتر رنگی برای گرما بخشیدن به تصاویر استفاده می شود. از این محصول علاوه بر عکاسی طبیعت می توان برای عکاسی داخل استودیو نیز استفاده کرد. فیلتر لنز کلیپسی مدل G-Rd به کمک یک گیره بر روی لنز دوربین موبایل نصب می شود.

فیلتر لنز کلیپسی موبایل زومی مدل G-Rd

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع فیلتر کلیپسی موبایل موجود در بازار

جهت خرید هر یک از محصولات بالا می توانید وارد سایت فروشگاه دیجی کالا شده و فیلتر کلیپسی دلخواه خود را سفارش دهید.