انواع مدل همزن برقی و نکاتی که باید حین خرید رعایت کنید

0

راهنمای خرید همزن برقی

راهنمای خرید همزن برقی : برخلاف تصور خیلی از افراد که همزن را یک وسیله غیرضروری میدانند، باید گفت که این وسیله بسیار  کاربردی شما را در انجام کارها یاری میدهد و سبب بالا رفتن سرعت و راحتی بیشتر شما مصرف کننده عزیز میشود.

برای تهیه انواع  کیک وشیرینی، درست کردن خمیر نان، بهم زدن تخم مرغ و… از همزن ها استفاده میشود. از آنجایی که یکی از موضوعات مهم در پخت غذا داشتن یک مایع یکدست و صاف است، انجام اینکار فقط و فقط با استفاده از همزن ها میسر میشود.

ترکیب کردن مواد کار راحتی نیست و اگر شما قصد دارید با یک قاشق چنین کاری را انجام بدهید باید این را بدانید که ترکیبی که در نتیجه خواهید داشت به هیچ عنوان یکدست و با کیفیت نمیباشد، البته اینکه دست شما چقدر خسته میشود بماند!

امروزه همزن ها به سه صورت دستی، برقی و کاسه ای تولید میشوند. اینکه کدام یک از این مدل ها مناسب استفاده شما است، بستگی به نظر وسلیقه خودتان دارد.

خریدن همزن هم مثل خریدن سایر لوازم برقی مستلزم دانستن نکاتی در مورد آن وسیله، ویژگی ها، مارک و برند آن محصول میباشد. پس بهتر است ابتدا بررسی های خودتان را انجام بدهید سپس اقدام به خرید کنید.

 

راهنمای خرید همزن برقی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه بهترین و پرفروش ترین همزن های برقی موجود در بازار

 

انواع همزن های برقی

همزن های برقی در دو نوع همزن برقی معمولی و همزن برقی کاسه دار یا ایستاده تولید میشوند. هر کدام از این همزن ها ویژگی ها، قابلیت ها و کارآیی متفاوتی دارند. پس اگر میخواهید درمورد هرکدام از این مدل ها اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

همزن برقی معمولی

ساده ترین مدل همزن های برقی همین همزن های برقی معمولی هستند که از نظر کارکرد به صورت دستی میباشند. برای استفاده از این همزن ها ابتدا باید همزن را به برق بزنید سپس همزن را درون ظرف فرو ببرید، تا مواد را برای شما ترکیب کند.

کاملا مشخص است که بزرگترین عیب این همزن ها همین نوع کارکرد آنها میباشد. زیرا بر اثر گذشت زمان دست شما خسته میشود. البته برای زمان هایی که زیاد نمیخواهید از همزن استفاده کنید این ایراد اصلا به چشم نمی آید.

همزن های معمولی از دو بخش دسته و سر همزن تشکیل میشوند. موتور همزن های معمولی در دسته آنها قرار دارد. درمورد شستشوی این همزن ها باید گفت که در حین کار کردن قسمت سر همزن کثیف میشود که بعد از اتمام کار به راحتی جدا میشود و شما میتوانید آن را بشوید.

 

راهنمای خرید همزن برقی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه بهترین و پرفروش ترین همزن های برقی موجود در بازار

 

همزن برقی کاسه دار (ایستاده)

همزن های کاسه دار پیشرفته ترین مدل همزن های برقی موجود در بازار است. این همزن ها همانطور که از اسمش مشخص است دارای یک کاسه میباشند و شما برای انجام عمل همزدن دیگری نیاز نیست که با دستتان همزن را بگیرید و فقط با قرار دادن مواد در کاسه همزن و تنظیم کردن کاسه در قسمت مشخص شده همزن را روشن میکنید.

گنجایش کاسه‌ی این مدل از همزن ها متفاوت است. پس بهتر است قبل از خرید به این نکته دقت داشته باشید، تا همزنی با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

درمورد همزن های کاسه دار اهمیتی ندارد که سبک و یا سنگین باشند زیرا با استفاده از این مدل همزن لازم نیست که شما با دستتان همزن را بگیرید.

نکاتی که حین خرید همزن باید آنها را درنظر گرفت

بهتر است قبل از خرید همزن های برقی نسبت به قابلیت ها و کیفیت آن همزن برقی اطمینان حاصل کنید. در ادامه مطلب میخواهیم برخی از نکاتی که حین خرید یک همزن برقی درنظر گرفته شود را بگوییم تا شما بتوانید یک همزن با کیفیت خریداری کنید.

 

راهنمای خرید همزن برقی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه بهترین و پرفروش ترین همزن های برقی موجود در بازار

 

قدرت چرخش

هرچقدر که یک همزن بتواند سریع تر بچرخد در واقع سبب میشود که عمل همزدن مواد زودتر انجام شود، که این موضوع باعث میشود وقت و زمان کمتری برای انجام اینکار صرف کنید از طرفی در دراز مدت فشار کمتری به موتور دستگاه وارد میشود، زیرا قدرت چرخش با توان الکتریکی رابطه مستقیم دارد. پس بهتر است به توان الکتریکی و یا همان قدرت چرخش همزن های برقی توجه داشته باشید.

تعداد سری ها (تیغه ها)

یک همزن برقی که سری های متعددی داشته باشد مسلما انتخاب بهتری است زیرا با استفاده از این همزن شما قادر خواهید بود که کارهای بیشتری را با کیفیت بالاتری انجام بدهید. برای مثال سری که با آن تخم مرغ را هم میزنید نمیتواند عمل ورز دادن خمیر نان را به خوبی انجام دهد، از این رو بهتر است که همزن های برقی سری های مختلفی داشته باشند.

قابلیت تنظیم سرعت

قطعا نکته ای که سازندگان همزن های برقی به آن توجه دارند همین موضوع تنظیم سرعت همزدن است، زیرا کاملا مشخص است که سرعت همزدن مواد مختلف متفاوت است. برای مثال سرعت همزدن خمیر نان با سرعت همزدن تخم مرغ فرق میکند.

همین قابلیت به شما این امکان را میدهد که مواد غذایی مختلفی را با استفاده از همزن های برقی با یکدیگر ترکیب کنید. البته باید دقت داشته باشید که همزن را روی همان تنظیماتی قرار دهید که مناسب ترکیب کردن مواد موجود است.

محفظه نگهدارنده سیم

در طراحی برخی از همزن های برقی در پشت همزن قسمتی نگهداری از سیم درنظر گرفته شده است، این قسمت برای زمان هایی که همزن را جابه جا میکنید بسیار کاربردی است زیرا سیم همزن در آنجا جمع میشود و شما در زمان حمل همزن راحت هستید.

همچنین همین قسمت نگهدارند سیم سبب میشود که دستگاه همزن برقی فضای کمتری از آشپزخانه را اشغال کنند.

 

راهنمای خرید همزن برقی

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه بهترین و پرفروش ترین همزن های برقی موجود در بازار

 

جنس تیغه ها

از آنجایی که تیغه های همزن ها بیشترین تماس را با مواد غذایی را دارند، حتما باید از نظر مقاومت و دوام با کیفیت باشند، همچنین جنس این تیغه باید از موادی باشد که ضد زنگ باشند و برندگی قابل قبولی داشته باشند. عموما جنس این تیغه ها از پلاستیک، کروم و استیل ضد زنگ است، البته کاملا مشخص است که کروم و استیل ضد زنگ دوام و کیفیت بهتری نسبت به پلاستیک دارند.

قابلیت شستشو

به علت آغشته شدن مواد غذایی به تیغه های همزن های برقی این موضوع تمیز کردن و شستشوی آنها بسیار مهم است، پس حتما حواستان باشد که قطعات همزن برقی از یکدیگر جدا شوند تا شما به راحتی بتوانید اقدام به شستشوی آنها بکنید.

وزن

این ویژگی برای همزن های معمولی که با دست نگه داشته میشوند بسیار مهم است، زیرا همزن های کاسه دار با توجه به اینکه دارای پایه و ظرف هستند لازم نیست که آنها را با دست بگیرید پس سبکی یا سنگینی آنها اهمیتی ندارد. اما همزن های معمولی حتما باید سبک باشند تا دست شما حین استفاده از آن خسته نشود.

جنس کاسه

این نکته برای همزن های کاسه دار مهم است. این کاسه در دو نوع پلاستیک و استیل تولید میشوند. جنس پلاستیک آنها نرم است و مقاومت خوبی ندارند، اما مدل هایی از همزن های برقی که کاسه های آنها از جنس استیل مقاوم است، طول عمر و دوام قابل توجه ای دارند.

قیمت دستگاه

قیمت همزن های برقی با توجه به ویژگی هایی که در بالا به آنها اشاره شد و همچنین مارک و برند آنها تعیین میشود.

امتیاز دهید