آموزش شستشوی پرده با ۳ روش آسان

0

سه روش متداول برای شستشو پرده

شستشوی پرده : ازآنجایی‌که تمیزی پرده سهم زیادی در زیبایی فضای خانه شما دارد و پرده‌ها بیش از هر وسیله‌ای در معرض گرد و غبار قرار دارند و بوی دود و بوی غذا را به خودشان جذب میکند از این‌رو موضوع نظافت پرده‌ها مهم است. و بیش از هر وسیله‌ای نیاز به تمیزشدن دارند، اما باید گفت که نظافت آنها کار چندان دشواری نیست ما در این مقاله شمارا با سه‌ روش متداول و راحت آشنا کنیم.

۱. تمیزکردن پرده با ماشین لباس‌شویی

توجه داشته باشید بسته به جنس پرده شما شستشو با ماشین لباس‌شویی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. برای مثال پرده‌های سبک برای شستشو با ماشین‌ لباس‌شویی انتخاب خوبی هستند از طرفی پرده‌های سنگین که آب را به خود جذب میکند بهتراست به طور دستی شسته شوند.

نکاتی که حین شستشو با ماشین لباس‌شویی باید درنظر بگیرید

 • اگر ماشین لباس‌شویی شما امکان تنظیم روی حالت پرده‌شوی دارد بهتراست روی این حالت قراردهید چنانچه همچین حالتی را نداشته باشد ماشین لباس‌شویی را روی حالت شستشوی لباس کودک قرار دهید.
 • از موادشوینده معمولی استفاده کنید
 • چنانچه نسبت به آبرفت پارچه پرده خود نگرانی دارید بهتراست از روش دستی برای شستشو پرده خود استفاده کنید و یا می‌توانید شستشو پرده خود رابه یک متخصص پرده‌شویی معتبر بسپارید.

شستشوی پرده

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع شوینده های پرده موجود در بازار

 

۲. شستشوی دستی پرده

این روش یک روش مطمئن است و شما می‌توانید با خیال راحت یک پرده تمیز داشته باشید و نگرانی از بابت اینکه خوب تمیز نشود و یا اینکه پارچه پرده آبرفت داشته باشد ندارید همچین باید گفت شستشوی دستی برای برای تمیزکردن پرده‌های بزرگ یک انتخاب خوب و منطقی است.

نکات شستشو دستی پرده

 • شما می‌توانید از شوینده‌های معمولی پارچه استفاده کنید
 • استفاده از صابون مخصوص شستشو پارچه به صورت دستی هم انتخاب خوبی است. پودر و شوینده‌ای استفاده کنید که به بافت پارچه آسیبی وارد نشود.
 • به نوع دستورالعملی که روی موادشوینده توضیح داده‌شده‌است توجه کنید. ازآنجایی‌که هرنوع پارچه بسته به جنسی که دارد با یه غلظت مشخص از موادشوینده باید شسته شود باید به این نکات توجه داشت.

شستشوی پرده

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع شوینده های پرده موجود در بازار

 

۳. تمیزکردن پرده به کمک بخارشوی

استفاده از بخارشوی یک انتخاب خوب و راحت برای تمیزکردن پرده می‌باشد.

نکاتی که باید حین استفاده از بخارشوی رعایت شود

 • دقت داشته باشید که باید از بالا به پایین بخارشوی را روی پرده بکشید
 • چنانچه احساس کردید که پرده ممکن است خیس شود حتما فاصله بخارشوی را از پرده را بیشتر کنید
 • قبل از اینکه بخارشوی را روشن کنید راهنما استفاده از بخارشوی را مطالعه کنید و با آگاهی از این وسیله استفاده کنید
 • ازآنجایی‌که بخاری از بخارشوی خارج می‌شود پوست را می‌سوزاند حتما باید حین استفاده از این وسیله از دستکش استفاده کنید.
 • این وسیله برای تمیزکردن پرده‌های سنگین و یا پرده‌های ریلی که بازکردن آنها کار سختی است انتخاب بسیار خوبی می‌باشد.

شستشوی پرده

مشاهده قیمت و تخفیف های ویژه انواع شوینده های پرده موجود در بازار

 

شستشوی پرده با بخارشوی چند منظوره Xiaomi Deerma

بخارشوی شیائومی مدل Deerma ZQ610 بخار شویی چند منظوره ، پر قدرت و بسیار سبک که با داشتن ۵ سر تعویضی میتونه به عنوان یک محصول چند کاره قدرت خودش رو بیش از پیش به رخ بکشه. این دستگاه وکیوم با ۵ سر جارویی مختلف قادر به ایجاد بخار فشار قوی و حل کردن کثیفی ها و سپس پاکسازی کامل را داراست. علاوه بر این ها بوی بد کثیفی های مثل روغن نیز توسط این دستگاه و کیسه بو بر ان کاملا از بین میروند. همراه این جارو لوله ایست که همه ۵ سر جارویی به راحتی به اون وصل شده و به راحتی تا بالاترین قسمت های پرده ، شیشه ها و قاب ها رو تمیز میکنند. برای شستشوهای طولانی مدت تانکر آبی با ظرفیت ۲۳۰ میل تعبیه شده که به راحتی به دستگاه متصل و سرعت کار شما رو افزایش میده. لوله سه قسمتی که برای این محصول وجود دارد، همه اهداف پاکسازی شما را جوابگو خواهد بود.

امتیاز دهید